Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
@dorotka-wu chwali się strzelaniem do kaczek, z których na 100% zabiła tylko jedną, bo reszta poleciała w krzaki, a szanownej pani się nie chciało szukać. Popatrzcie, do czego prowadzi taka nonszalancja myśliwych, których obowiązkiem jest dopilnowanie, żeby zwierzę się przynajmniej nie męczyło. Jak nie umiesz strzelać, to wal na strzelnicy do papierowych celów, a nie ćwiczysz na żywych stworzeniach, które mogą godzinami cierpieć przez twoje nieudacznictwo.

Fotografie oraz wpis pochodza ze profilu fb Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja"

To maleństwo chodziło przez kilka dni z odstrzeloną górną częścią szczęki, oraz uszkodzeniem podniebienia miękkiego. Zgłoszenie dostaliśmy z Kołbacza. Wyobraźcie sobie, że Michał widział, jak ostatkiem sił dziczek nabierał śnieg na język, żeby go podrzucić tak, aby wpadł do gardła i ugasił pragnienie. Kładł się w błocie, żeby obniżyć gorączkę. Po co zdecydowałam się to napisać? Z prostej przyczyny: takich postrzelonych dzików, lisów i saren jest mnóstwo. Często wpadają pod samochody lub błąkają się przy drodze- właśnie te postrzelone, okaleczone. Mam nadzieję, że myśliwi również obserwują profil Fundacji i zobaczą do czego prowadzi ich hobby. Może zaostrzyć co nieco a nie rozszerzać im uprawnienia.

#polowanie #myslistwo #zwierzaczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
@dorotka-wu chwali się strzelaniem ...

źródło: comment_WtcSgA7O5woPMEU9FTxrgTePZsENhmgC.jpg

Pobierz
  • 263
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to proszę wymyslic sposób regulacji populacji, oraz zawsze możesz te tysiące złotych płacić z własnej kieszeni na szkody w polach uprawnych.


@dorotka-wu: hormony w paszy. Świat poszedł do przodu od 1813 roku, trochę lepiej rozumiemy działanie układu rozrodczego ssaków.

A jak trzeba zabić żyjące stworzenie, to można strzelać trucizną. Serio nie przychodzi Ci do głowy nic innego, niż rozwalanie kawałkiem metalu lokalnie wnętrzności? Czy w taki sposób dokonuje się eutanazji
  • Odpowiedz
@trevoz: dla mnie czerpanie radości z zabijania bezbronnych istot, celebracja tego i organizowanie ku temu zabawy po prostu jest chore i obrzydliwe
Czy złe? Tak, to dla mnie też jest zło. Nie rozumiem (i nigdy tego nie pojme), jak można cieszyć się z zabijania, do tego istot, ktore nie mogą się obronić. Kiedy trzeba to trzeba, ale robienie z tego rozrywki jest czymś strasznym.

Jak chce jeden z drugim adrenaliny,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest obrzydliwa przegrywką życiowa z c-----ą pracą, mieszkaniem z tbs, której po prostu przyjemność sprawia zadawanie cierpienia zwierzętom. Myśliwi którzy parają się myślistwem po to by się wyżyć to po prostu debile i tyle. Ale wykopek i tak powiem że hehe ból d--y bo celem jego życia jest wywoływanie bólu d--y to znaczy pasywna agresja.
  • Odpowiedz
Ja się mam za człowieka, który jest naprawdę tolerancyjny i nawet oczywistych trolli staram się nie wrzucać na czarnolisto... Ale to atencyjne pseudo-myśliwe babsko tam trafiło. Chyba jako jedyna osoba z tego portalu. Ona po prostu jest najgorszym sortem atencyjnych szmatek, n----------a milion samojebek "tu ja na polowaniu" "tu ja z karabinem", "tu ja w spodniach moro", założyła sobie swój klan tasujących się do niej stulejarzy, którzy nienawidzą świata i dlatego myślistwo
  • Odpowiedz
@vind ciekawe kto to jest moi dawni znajomi xD jeżeli są tacy o których nie pamiętam i nie mam z nimi kontaktu to raczej nie byli nic warci. Jeżeli nie potrafili powiedzieć mi w twarz co o mnie sądzą to wybacz ale hipokrytow też nie potrzebuje :)

@Utsuro poczytaj proszę o tym co się stało po zakazie polowania na ptactwo w Holandii. Chyba że uważasz za bardziej humanitarne łapanie ptaków i zagazowywanie ich w komorach. Ptactwo jest także strzelane dla walorów smakowych. Co do wilków, nie jestem zwolennikiem strzelania do nich, ale wiem że to nastąpi. Wilków w Polsce jest dużo (liczba na podstawie kamer szacowana jest na 1300, ale mniemam że jest ich około 2x więcej). Wilki niestety stanowią zagrożenie dla zwierząt domowych (psy, koty) oraz zwierząt hodowlanych. Przy odstrzale na dany gatunek nie jest tak że np w Karpatach jest 1000 wilków, w zachodniopomorskim 50 to strzelamy wszędzie po 30. Nie. Gdy populacja będzie zbyt duża trzeba zmniejszyć ja w danym rejonie. Na wschodzie od Polski (np. Białoruś) polują na wilki więc w Polsce maja one swój azyl.
No i z Wilkiem jest tak że teraz zwierzyny w lasach jest bardzo dużo (myśliwi maja problem z dzikami, Sarnami i jeleniami) także wilk ma łatwo się rozmnażać. Ale w pewnym momencie granica może zostać przekroczona (plany populacji są roczne, 10 letnie i kwartalne także musimy spełniać założenia)

@bykubyk brak spoilera. Zrobiłam wszystko co mogłam o miałam psa po 20 minutach. Powiedz mi w takim razie co mogłam zrobić? Bo jakoś jeszcze nikt mi tego nie powiedział (jedyne rady to odstrzelić coś sobie, palnąć w łeb i inne konstruktywne pomysły, albo
  • Odpowiedz
@smyl to powiedz mi mamy łapać gęsi tak jak w Holandii i je zagazowac? Czy mam chodzić z plujka i dobierać ilość trucizny która później zjem razem z mięsem?
@madry_i_mieciutki xDDD lepsze mieszkanie z tbs niż siedzieć u rodziców i narzekać na wszystko xD zresztą kiedyś miałeś inne plany wobec mnie (pic rel)

@gumiorek nie wiem skąd wam się wzięło że usuwam komentarze ale spoko xD jeżeli ktoś ma
dorotka-wu - @smyl to powiedz mi mamy łapać gęsi tak jak w Holandii i je zagazowac? C...

źródło: comment_i874KIuD4tFCsQao2KkqX0yhJgpzXfUW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
OdległaKaryna: czemu się dziwić kiedy to jeden z najbardziej patologicznych sposobów na dowartościowanie się wszelkiej maści przegrywów - "wy hehe macie wasze szkoły dyplomy a ja wprawdzie ledwo umiem pisac ale znam życie, polowanie, survival hehe zobaczymy co zrobicie z waszymi pieniedzmi i dyplomami jak trzeba bedzie upolować coś na obiad"

Zaakceptował: Asterling

  • Odpowiedz
OP: @preparado @terwer358: dzik błąkał się kilka dni po lesie, osłabiony potworną raną i odwodniony. Przypadek zgłoszono ww fundacji, złapano go, ale nic nie można było już dla niego zrobić, więc niestety trzeba było go uśpić, aby zakończyć jego cierpienie. Fundacja podkreśla, ze przypadki postrzelonych zwierząt są nagminne. Zdjęcie pochodzi z profilu Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja".
Tu artykuł o tym, jak wiele zwierząt tzw. "postrzałków" zostawiają myśliwi. Zatem pani Dorota wpisuje się w naganny zachowania i jeszcze się tym chlubi.
https://niepodajerekimysliwymblog.wordpress.com/2016/06/21/postrzalki-na-polowaniach/

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
AnonimoweMirkoWyznania - OP: @preparado @terwer358: dzik błąkał się kilka dni po lesi...

źródło: comment_XLxrRFcG37tJoShykPvlvyogKcFWkuvS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: co do tego zakazu polowania na ptactwo w NL, podchodzisz do tego problemu z błędnym podejściem. To nie przez brak odstrzału jest nadmiar, tylko łatwy dostęp do pożywienia umożliwia nadmierny rozrost populacji. I teraz pytanie, po co pozwalać im się rozmnażać i potem zabijać, jak zapewne można rozwiązać to wcześniej? Trzeba tylko chcieć ;) Poza tym na miejscu rolnika, wolałbym już chyba jebnąc raz koszta i się odgrodzić niż
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania drogi opie chlubiłabym się gdybym napisała super że ich nie znalazłam niech giną! A zauważ że żałuję że ich nie znalazłam ale spoko dla Was jestem tą co maltertuje zwierzęta, skacze po głowie martwej zwierzynie i jestem z tego dumna. Mogę mówić co chcę a i tak macie już swoją opowieść.
  • Odpowiedz