Wpis z mikrobloga

#glupiewykopowezabawy z #gimbynieznajo #wykopplus30club
Dokończ zdanie zaczynające się od:
Jestem tak stary, że pamiętam jak...

Celem zabawy jest też uświadomienie gimbom jak bardzo zmienił się świat, gdy sięgniemy do naszych wspomnień z dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zaczynam od kilku własnych:

1. Jestem tak stary, że pamiętam jak zmieniało sie w Polsce pasmo fal UKF (FM) i w kościołach informowano, gdzie można swoje radioodbiorniki przestroić tak, by nadal mogły odbierać Radio Maryja :)
wyjasnienie
2. Jestem tak stary, że pamiętam jak numery telefonów były 5-cyfrowe
wyjasnienie
3. Jestem tak stary, że pamiętam jak w autobusach były tylko kasowniki typu "dziurkacz" (pic related)

Zapraszam do zabawy, edukacji i nostalgicznych wspomnień! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
ncpnc - #glupiewykopowezabawy z #gimbynieznajo #wykopplus30club 
Dokończ zdanie zacz...

źródło: comment_TLt1DG12s7t53pfVMd1nLE9cDgmmg9JB.jpg

Pobierz
  • 478
  • Odpowiedz
  • 11
@ncpnc: Jestem tak stary że pamiętam czas kiedy nie było mnie stać na telefon to używałem automatów do dzwonienia i miałem kartę z impulsami
  • Odpowiedz
Jestem tak stary, że kupowałem Walety za 16tys zł. Do sklepu szło się z własną siatką, karlik na komunię był szczytem marzeń, a kolorowy tv miał jeden sąsiad w klatce.
  • Odpowiedz
@wygibus: o ty #!$%@? stary dziadu xD U mnie ten win to już był przestarzały, no ale takie były możliwosci finansowe szkoły.
Jestem jeszcze taki stary, zę moi- starsi co prawda- koledzy śpiewali na boisku scooby do ya scooby doobie do ya xD
  • Odpowiedz
Jestem tak stara że nie wiem o czym tu piszecie (,)
Jestem tak stara że urodziłam się w 50. rocznicę uwolnienia Auschwitz
  • Odpowiedz
@ncpnc: Jestem tak stary, że pamiętam jak wszyscy patrzyli na mojego wujka jak na krezusa gdy zajechał nowiuśkim Passatem B5 1.8 Turbo na wioskę w której mieszkała babcia (ok. 96-97r). Wtedy taka fura to był faktycznie prestiż. Ukradli mu go kilka lat później.

Pamiętam też łojenie w Duke Nukem 3d na spółe z ojcem, pierwszego Need For Speeda, tego śmiesznego kogucika który był maskotką Mundialu we Francji w 1998 roku i
  • Odpowiedz
@ncpnc jestem tak stara, że pamiętam:
-dzwonienie za granicę za pomocą żetonu C
-tramwaj wykończony w drewnie jeżdżący regularnie na trasie 3 (dzisiaj stoi w muzeum techniki i komunikacji)
- ksiazeczkowy dowód osobisty z wpisanymi do niego dziećmi i stanem cywilnym
- zeszyty z niebieską lub zieloną okładką. Bez żadnych rysunków i pierdół
- bilet tramwajowy kosztujący 1500zl (ulgowy)
- kupowanie mamie fajek bez najmniejszego problemu
- paszteciki kosztujące 7000 zł
-
  • Odpowiedz
podboje nagrywajac golcow na kasete z radia

@toxarz: ohui, golców to akurat mój staruszek kupił na bazarku oryginalnych, tak samo jak hity smolenia, tańczyłem jak głupi xD, a 2 lata później na kasety nagrywałem peję z vivy na TVN
@wygibus: tej, ja wiem że liroy, ale wtedy nie ogarniałem tekstów o "twojej córce" xD
  • Odpowiedz
@ncpnc: jestem tak stara, że pamiętam:
- otwarcie piereszego mcdonalda w mieście,
- zakładanie w domu telefonu stacjonarnego (pierwszy w klatce mieli sąsiedzi lekarze)
- kupowanie kuzynce na komunie lalki Barbie w Pewexie
- kupowanie magnetowidu jako wydarzenie życia moich rodziców
- jazdę z sąsiadami do pierwszej pizzerii pod miastem w ich Oplu Kadecie kombi w 6 osób - ich najmłodsza córka jeździła w bagażniku ( )
  • Odpowiedz