Wpis z mikrobloga

#glupiewykopowezabawy z #gimbynieznajo #wykopplus30club
Dokończ zdanie zaczynające się od:
Jestem tak stary, że pamiętam jak...

Celem zabawy jest też uświadomienie gimbom jak bardzo zmienił się świat, gdy sięgniemy do naszych wspomnień z dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zaczynam od kilku własnych:

1. Jestem tak stary, że pamiętam jak zmieniało sie w Polsce pasmo fal UKF (FM) i w kościołach informowano, gdzie można swoje radioodbiorniki przestroić tak, by nadal mogły odbierać Radio Maryja :)
wyjasnienie
2. Jestem tak stary, że pamiętam jak numery telefonów były 5-cyfrowe
wyjasnienie
3. Jestem tak stary, że pamiętam jak w autobusach były tylko kasowniki typu "dziurkacz" (pic related)

Zapraszam do zabawy, edukacji i nostalgicznych wspomnień! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
ncpnc - #glupiewykopowezabawy z #gimbynieznajo #wykopplus30club 
Dokończ zdanie zacz...

źródło: comment_TLt1DG12s7t53pfVMd1nLE9cDgmmg9JB.jpg

Pobierz
  • 478
  • Odpowiedz
@ncpnc: Jestem tak stary, że pamiętam jak kupowało się czyste CD w bezcłowym, które kosztowały po 6-7 zł sztuka, a nagrywarkę to ze dwie osoby w mieście miały. :)
  • Odpowiedz
Jestem tak stary, że matka puszczała mnie z gołym pindolem do zabawy na plaży i kąpania w jeziorze.
Jestem tak stary, że pamiętam jak w tym samym jeziorze rosjanie przychodzili się kąpać, w sensie myć, rzucali sobie szampon jak piłkę plażową i tylko było widać ich złote uśmiechy jak byli już cali w panie.
Jestem tak stary, że pamiętam taki hipermarket Billa i poraziła mnie ilość półek i towaru.
Jestem tak stary,
  • Odpowiedz
@ncpnc: jestem tak stary, ze pamietam wilka i zajaca na czarno-białym tv tesla, a potem w kolorze na rubinie. pamietam rowniez mleczarza, ktory przynosił co rano lutr mleka w szklanej butelce z aluminiowym kapslem. i gumy balonowe odra brzeg
  • Odpowiedz
Jestem tak stary, że pamiętam
- jak otwierali McDonald's w Radomiu,
- jak kasowalo sie bilety kasownikiem "dziurkaczem",
- pierwszą reklamę toyoty camry w tv (ja mówiłem na nią tojota kamera)
- najlepszy napój Ptyś w szklanej butelce,
- latanie po dworze aż do nocy,
- zbieranie karteczek w podstawówce,
- smak prawdziwej gumy turbo,
- sklepy Pewex,
- jak sąsiad powiedział, że jest nowa stacja TV i stroiliśmy telewizor Unitra by
  • Odpowiedz
I jeszcze jestem tak stara, że pamiętam jak reklamy na RTL i PRO7 z anteny satelitarnej oglądałam po setki razy, jak najpiękniejsze bajki (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@ncpnc: Pamiętam czasy bez telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie tam bez komórki, tylko w ogóle bez telefonu. Pierwszy nam założyli jak miałem chyba z 7 lat, z poważniejszymi sprawami trzeba było swoje wystać na poczcie w budce, albo w ostateczności iść do sąsiadów którzy mieli. Dzisiaj totalnie nie do pomyślenia.
  • Odpowiedz
A ja jestem tak stary że pamiętam "gruźliczankę" - wodę z saturatora, czystą albo z sokiem żółtym lub czerwonym. Picie w szklance po kimś całkiem obcym beż żadnego wyparzania i odkażania tylkio lekkim opłukaniu zimną wodą.
Pamiętam również Gąskę Balbinkę na dobranoc.
  • Odpowiedz