Wpis z mikrobloga

#glupiewykopowezabawy z #gimbynieznajo #wykopplus30club
Dokończ zdanie zaczynające się od:
Jestem tak stary, że pamiętam jak...

Celem zabawy jest też uświadomienie gimbom jak bardzo zmienił się świat, gdy sięgniemy do naszych wspomnień z dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zaczynam od kilku własnych:

1. Jestem tak stary, że pamiętam jak zmieniało sie w Polsce pasmo fal UKF (FM) i w kościołach informowano, gdzie można swoje radioodbiorniki przestroić tak, by nadal mogły odbierać Radio Maryja :)
wyjasnienie
2. Jestem tak stary, że pamiętam jak numery telefonów były 5-cyfrowe
wyjasnienie
3. Jestem tak stary, że pamiętam jak w autobusach były tylko kasowniki typu "dziurkacz" (pic related)

Zapraszam do zabawy, edukacji i nostalgicznych wspomnień! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
ncpnc - #glupiewykopowezabawy z #gimbynieznajo #wykopplus30club 
Dokończ zdanie zacz...

źródło: comment_TLt1DG12s7t53pfVMd1nLE9cDgmmg9JB.jpg

Pobierz
  • 478
  • Odpowiedz
  • 10
@ncpnc jestem tak stara że pamiętam jak: śmietana była sprzedawana w zwrotnych butelkach a mleko w woreczku to był high tech,
automaty TP na żetony,
jak była burza i spalilo nam telewizor Neptun,
jak dzieci z kluczami na szyjach okupowały place zabaw,
jak na podwórku organizowaliśmy mini playback show z piosenkami Spice Girls, chociaż angielskiego zaczęto nas uczyć jakieś 3 lata później ( ͡° ͜ʖ ͡°),
pamiętam noszenie
  • Odpowiedz
@ncpnc:
- telewizor kolorowy rubin
- paszport polsatu
- mś w piłce nożnej we Włoszech z charakterystyczną maskotka
- saturatory
- wygraną Wałęsy w wyborach, później chodziliśmy i darliśmy japę: "Lech Wałęsa kawał mięsa".
- teczkę Tymińskiego.
  • Odpowiedz
Jestem tak stary że pamiętam:

- 202122, tak naprawdę to miałem wtykę na jednej uczelni i zapierdzielałem co 2-3dni z przenośnym dyskiem
- gierczenie na ZX spectrum
- rodzice mieli wypożyczalnie VHS, wygrać dzieciństwo tak bardzo
- miałem 4cyfrowy GG (ale mi go zabrali)
- starcia z milicją na ulicach Wrocławia

- jak na wykopie działały tagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Celem zabawy jest też uświadomienie gimbom jak bardzo zmienił się świat, gdy sięgniemy do naszych wspomnień z dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja zaczynam od kilku własnych:


@ncpnc:

1. Jestem tak stara, że pamiętam jak bezustannie przesiadywałam na dworze, choćbym była bezdomna.
2. Jestem tak stara, że pamiętam jak bawiło się na trzepaku, grało w klasy czy skakało w gumę lub na skakance. Czy pamiętam grę w
  • Odpowiedz