Wpis z mikrobloga

Mircy, jak to jest z pracą dla studenta informatyki. Bo nasłuchałem się w przeszłości wiele o tym jak firmy biją się o informatyków ( ͡° ͜ʖ ͡°), jakie to jest zapotrzebowanie na programistów, itd. Czy jako student zaocznych ( zaczynam 1 semestr na AGH ) mam jakiekolwiek szansę na zdobycie pracy w takich korpo jak IBM, Motorola, Microsoft, ..., w której mogę chociaż po części pokryć koszty studiów? Próbował ktoś czegoś takiego, czy w grę wchodzą tylko darmowe praktyki/staże ( ͡° ʖ̯ ͡°) ?
Planuję jutro/pojutrze podzwonić po firmach, popytać. Ale chciałbym chociaż teraz mieć jakiś wgląd na sytuację.
#agh #krakow #praca #programowanie
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzuf22: A racja, zagalopowałem się. Faktycznie w IT jest jednak inaczej z kwestią edukacji- jest po prostu multum możliwości. Od darmowych do płatnych i wiedza nie jest zamknięta tylko w murach szkół/uczelni.
  • Odpowiedz
@Peradius
@atestowanie2
@kam15
Jeśli chodzi o Erricsona to w tym roku prawdopodobnie nie przyjęli nikogo na staż więc jedna z masówek się skończyła. Z tego co wiem mają poważne problemy finansowe.
Jeśli chodzi o C ++ to w tym roku Nokia przyjęła okolo 40 osób i Sabre około 10 na staż wakacyjny. W Sabre jeszcze doszło około 30 osób z Javy. Zarobki dla studenta 2,5-3K więc myślę że za
  • Odpowiedz
@Peradius: a umiesz cokolwiek? bo tak ogólnie to wiesz o tym że to tak nie działa? że idziesz sobie na studia i z automatu dostajesz pracę? równie dobrze możesz mieć samą podstawówką i zarabiać 15k w IT
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o Erricsona to w tym roku prawdopodobnie nie przyjęli nikogo na staż


@TenGumis: Z tym, że ty piszesz o stażu, a ja piszę o normalnej pracy. Skoro @Peradius studiuje zaocznie, to raczej nie interesuje go staż wakacyjny, tylko normalna praca na pełny etat.
  • Odpowiedz
@atestowanie2: Ograniczenie takich programów jest znakiem problemów finansowych. Oznacza pewnie długotrwałe problemy z bonusami i podwyżkami. Z drugiej strony takie występują też w Sabre, ale mimo to program stażowy kontynuują (w tamtym roku trzymali sporo takich stażystów przez cały rok bo mieli ciągle hiring freezy albo oferty wyłącznie full-time).
  • Odpowiedz
@Peradius: Może być Ci ciężko, jak nic za bardzo nie umiesz to jakieś małe firemki i na helpdeska, jakieś drobne testowanie to dostaniesz 2-3k netto. Studia zaoczne swoje kosztują, mieszkanie też i niewiele zostanie :/
  • Odpowiedz
@Peradius: Nie ucz się języka C++ w celu dostania pracy:
1) Ten język jest piekielnie trudny, wszystko ma bardzo dużo implementacji (nawet biblioteka standardowa - to wada i zaleta).
2) Ten język jest piekielnie trudny - czasem nie widać, że dorzucenie małego znaczka w jednej klasie rozwali optymalizacje kompilatora, albo zwiększy użycie pamięci wszystkiego o 20%.
3) Co kilka lat dorzucają coraz nowsze rzeczy do standardu, dzięki którym w praktyce
  • Odpowiedz