Wpis z mikrobloga

Uważajcie serio na #rozowepaski niebiescy, jak macie mieszkanie nigdy nie podpisujcie aktu, żeby była jakoś z wami współwłaścicielką, serio. Potem jak będzie miała bolca (a pewnie będzie) to jak się rozwiedziecie, to i tak mieszkanei w 50% będzie jej, chociaż to Wy wyłożyliscie całą kase a ona leżała i pachniała. Po prostu bądzcie rozważni w takich kwestiach i nie ufajcie 100% kobietom.
#rozowepaski #zwiazki #niebieskiepaski
  • 258
A moim zdaniem intercyza to mylna interpretacja małżeństwa, przynajmniej dopóki ktoś nie ma jakieś firmy czy czegoś takiego. Jak się chce żyć wspólnie to się bierze ślub, a nie się rozlicza jak współlokatorzy. Nawet jak kobieta nic materialnie nie wnosi do związku, ale np zajmuje się domem, wychowuje dzieci to taka intercyza to furtka do #!$%@? jej z domu bez niczego. Nie chciałabym mieć takiego męża. Uważam że to nie w porządku,
Te kobiety tak NAGLE się nie zmieniają, a ich podejście do życia i finansów facetom jest znane. A mimo to, decydują się na małżeństwo i de facto sponsoring.


@agaja: daj spokój. Nie przetłumaczysz. Chłopiec zakocha się w puszczalskiej #!$%@?ętej fitksiężniczce golddiggerce z instagrama, łudząc się, że ona nie będzie taka, jak będzie z nim albo udając, że ona przecież taka nie jest i na pewno nie znajdzie sobie nowego (lepszego/bogatszego). A
@Kynareth: nie wiem. Ja nie rozpowiadam historyjek.a rownież uczestniczę tu w temacie. A Ty od razu generalizujesz.
Dla mnie sa kobiety które potrafią zabrać majątek. I faceci ktorym sie nic nie należy o chcieliby zabrać cały majątek.

W dodatku niby znasz dobrze ludzi, przed maleństwem. Ale ludzie. Podkreślam - ludzie. Potrafią sie Niezle zmienić w przeciągu kolejnych 10, 20 ... Lat.

Także dlaczego miałbym jakkolwiek cierpieć z takiego powodu, ze w
@Kynareth: kobiety dziś robią kariery, są menadżerami w korpo itp. To nie te czasy ze kobieta prała, gotowała i wychowywała. Jeśli ja jako facet zarabiam 10x tyle co moja ukochana, planuje kupić 3 mieszkania jako inwestycje, jacht, trzy sportowe fury, albo zwyczajnie mam oszczędności za które wybuduje dom dla nas obojga i zbierałem kasę przez pół życia to podpisuje intercyzę. Chciałabyś spłacać długi swojego męża alkoholika, który wziął wszystkie możliwe chwilowki?
@Kynareth: yyy. Zupełnie nie na temat piszesz mojego posta. Zadałem pytania czy to złe podejście? I czy to sa te historyjki?

Temat intercyzy sobie przegadaliśmy. Ale potem zarzuciłem Tobie to dziecinne generalizowanie ze stulejki panikują.

Zniżasz się do poziomu właśnie takich osób, które piszą takie historyjki o których wspomniałaś :(

Jesli żyjecie wspólnie. I wspólnie sie stracie. To rownież polecam taki styl :P
@s87 jak nie na temat, napisałam na początku że uważam, że pół na pół jest sprawiedliwie, oraz to że to już samo z małżeństwa wynika :P nie chce mi się już pisać o stulejkach ale tobie się coś spodobało xD po prostu najgłośniej przegrywy piszcza żeby się dowartosciowac. Nie mówię że Ty, to nie twój post :P
@H4v3n: dlatego tak jak pisałem. To delikatny temat. Zależny od kontekstu.
Jeśli z góry wiedziałbym, ze zona raczej należy do tych co wola ogarniać dom i dzieci. To spoko. Nie zostawię jej przeciez z niczym. Ale nadal zależne od tego ile ja zarabiam. Bo jak w chu. To za samo ogarnianie domu i dzieci to niekoniecznie musi być to warte polowe majątku. Mowie o dużych kwotach ponad przeciętna.

W przypadku jeśli
@H4v3n: Btw menedżer w korpo to nie jest kariera, ludzie bardzo mylnie interpretują karierę przez co masa kobiet w wieku 30+ lat budzi sie z ręką w nocniku bo ogarniają ze najważniejsze jest dla nich posiadanie związku i rodziny a nie tyranie do 50 w korpo i mieszkanie z kotem.

To jest praca, czyli robienie czegoś czego nie zrobiliby sie za darmo. Z kolei kariera to robienie czegoś kreatywnego i nowatorskiego
@worldmaster Taka prawda, ze laska z dziadkiem dla majatku bedzie siedsiec. dlatego podział 50 do 50 powyżej pewnych kwot jest nie sprawiedliwy. Wiadomo mininum powinno byc miaszkanie dla kazdej ze stron i jakies srodki do zycia. A powyzej tego ? Jeśli jedna strona głównie zarabia to czego ma oddawać połowę dużego majątku który praktycznie sama wypracowała.
@BadHabits a najlepiej to powinienem być zapis. Po 6 latach 10 % majątku może dostać druga osoba. Po 10 latach 15 % i tak do 50 % wtedy ok bo żyli długo że soba i wypracowali razem. Ale po 2 latach życia razem o 50 % majątku ? To przesada.