Wpis z mikrobloga

Cały ostatni tydzień przeznaczyłem na maksowanie i udało się zrobić kilka skromnych PR, więc pijcie ze mną kompot #mikrokoksy
-Kuce - 155kg (+5kg PR) https://youtu.be/Qi4umYbOG3A
-Wyciskanie leżąc - 107,5kg ( +2,5kg PR) https://www.youtube.com/watch?v=Jl2XpsC5gxg
-Martwy Ciąg - 195kg https://www.youtube.com/watch?v=MGpN1TO5cDs
(+5kg w stosunku do poprzedniego bloku treningowego, +5kg hook grip PR, -5kg All time PR)
+ wyciskanie wąsko 3x95kg

Komentarz:
Program od TSA oceniam bardzo pozytywnie, na pewno sprawdzi się dla osób które nie mogą już dokładać ciężaru z tygodnia na tydzień. Był dla mnie całkiem miłą odmianą, ze względu na mniejszą objętość niż dotychczas i więcej pracy na submaksymalnych ciężarach.

Co do samych maksów :
W przysiadzie przy 150-155 zaczęły wychodzić słabe ogniwa - imo ponownie czwórki, core, d--a
O wyciskaniu sam nie wiem co myśleć, być może postaram się zwęzić trochę chwyt bo wyciskanie wąsko całkiem fanie sprogresowałem.
Martwy ciąg - rozgrzewki wchodziły całkiem OK, ale pozycja kolan nie była tego dnia optymalna - ustawienie do poprawy.

Zapraszam do obserwowania mojej przygody z robieniem z siebie kaleki ( ͡° ͜ʖ ͡°) pod tagiem #trenujzrozumemigodnoscia

Cel ------->>>>>>> Debiuty w Trójboju Siłowym we Wrocławiu - 2-3 Grudzień

#silownia #trojboj
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masz_ty_rozum_i_godnosc: Co to za plan? Jakiś link do rozpiski? Bo ciekawie wygląda.

Przysiadu low bar nie oceniam, bo uważam, że dużo lepsze przełożenie da Ci robienie high barów i ciągów, co lepiej się przełoży na tej bój. Do maksowania low bar ok. Jest ok, ale momentami dla mnie to wyglądało jak dzień dobry ze sztangą.
Ława - odrywasz tyłek na samym końcu ruchu, nie będzie zaliczone to na zawodach, wydaje mi się, że zapominasz o najważniejszej rzeczy zanim zaczniesz bój, czyli ściągnięcia łopatek. Od razu po wyjęciu ze stojaków powinieneś się nimi mocno wbić w ławę. Podobnie z leg drivem, nie przekładasz siły z nóg na bój. Nie ściągaj butów z podbiciem do ławy, lepiej przełożą siłę z nóg i będziesz miał pewniejszą pozycję.
Ciągi - gdybyś założył paski, to wyciągnąłbyś to z palcem w dupie. Brakowało Ci tylko chwytu. Masz jeszcze
  • Odpowiedz
@Cojestpiec próbowałem z paskami, nie poszło xD
Co do ławy to jest to niestety niska, wąska ławka i nie sposób się na niej porzadnie ustawić mając więcej niż 170cm wzrostu. G---o jakich mało, ale robię co mogę. Na standardowej ławce rogue byłem w stanie w pełni biodra wyprostować d--a nie miała prawa się oderwać, a tutaj jest jak jest.

Nie zgodzę się z Tobą co do low bar. Jak dla mnie jest to inny ruch który wymaga dużo praktyki, bałbym sie, że zrobię sobie krzywdę wykonujac go pierwszy raz na maxach.
Wprowadziłem low bar niecałe 3 miesiące temu i na początku był dużo słabszy niż mój high ba.
Teraz ponownie wprowadze wersje HB, jako głównego ćwiczenia w bloku objętościowym i w miarę zwiększania intensywności będę wracał do
  • Odpowiedz
  • 1
@Cojestpiec
@masz_ty_rozum_i_godnosc tez uważam ze trenowanie HB i potem nagle wchodzenie na maxy na lowbar to bezsens. HB można dac jako dodatek, ale jak chcesz robić wynik w lowbar to cisniesz lowbar

Ja koncze rts i w następnym tygodniu maxy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@masz_ty_rozum_i_godnosc ogółem dobrze, w 4 tygodniu robiłem 3 powtórzenia starym maxem siadow na rpe 9.5
Martwy na pewno też bedzie na plus, nie jestem pewien klaty, ale zobaczymy.
Ogolem ostatnie 2 tyg trochę c-----a regeneracja i czuje sie słabszy niz w 4/5 tygodniu
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: No zmieniłem na 3 dni w tygodniu, akcesoria tez inne mam ale progresję na głównych ćwiczeniach zachowałem. Siad mi trochę spadł, albo to wpływ zmiany dźwigni, martwy w górę, ławka lekko tez. Sheiko zacznę jak wejdę na plus kaloryczny.
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: prawdę mówiąc kolego to mnie też się nie podoba twoja postawa przy siadach. Może nie znam się na lowbarach, ale wg mnie tyłek był w tyle za bardzo ciągle.
Co do samego TSA, to pytałeś mnie ze 3 czy 4 tygodnie temu jak idzie, bo jesteś na 6 tygodniu i ciężko się robi. Powiem Ci szczerze, że skończyłem dziś 6 i moim przemyśleniem jest to, że zdecydowanie w idealnym
  • Odpowiedz
@brtk122 imo po 150kg również uważam że za mocno szedł do tyłu, aczkolwiek jestem zdania, że ostatnio już wszyscy dostali świra odnośnie pionizacji siadu. Każdy ma k---a siadać jak chinczyk( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wejdziesz na Loże KFD to się znajdziemy milion znawców, którzy jedyne co Ci każą, to mobilizować staw skokowy i rozciągać biodrowo lędźwiowy, a na układ kostny to nie raczą uwagi zwrócić.
mam taką budowe, że za nic w świecie to nie będzie możliwe, szczególnie przy low bar.
Moim zamiarem było właśnie wypróbowanie takiej bardziej pochylonej wariacji, w stylu Rippetoe, ale nie jestem pewien czy to dobrze wyszło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co ciekawe spróbowałem dzisiaj high bar
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: PRy na redukcji, gratki.

Myślałem, że twój telefon tak słabo nagrywa dźwięk, ale widzę, że na dwóch ujęciach jest taki stłumiony dźwięk, to jakaś obróbka, żeby obejść prawa autorskie? Ostatnio wrzuciłem 12 minutowy film jako prywatny, wykryło parę utworów i przez jeden z nich został zablokowany, wybrałem opcję, by usunąć ścieżkę dźwiękową z tej części filmu i wtedy przeszło.

Mina gościa w żółtym na ostatnim ujęciu przy wyciskaniu xD
  • Odpowiedz
@paramite: Dzięki :) sam telefon całkiem dobrze dźwięk nagrywa, ale w takim miejscu jak siłownia jest tyle huku, że wychodzi taki właśnie przytłumiony.
Nie obrabiam tego w żaden sposób jeżeli chodzi o dźwięk. YT mi się tylko o prawa autorskie przysrał tylko jak na sali do crossa Rammstein sobie puściłem i wykryło.
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: Rammstein na sali od crossa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W Kielcach dalej nie ma dobrego miejsca, gdzie można sztangą rzucić. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja dzisiaj zacząłem 9-ty tydzień, na ławce muszę uważać z 35kg, stojąc normalnie 49kg wyciskałem, w mc praktycznie nic nie boli, poza tym, że 110kg mi z ręki wypada, tak chwyt osłabł. Za to w przysiadach od
  • Odpowiedz