Wpis z mikrobloga

  • 1323
Co za patologia! Mam duże mieszkanie w Bydgoszczy i postanowiłem je wynająć. Wyremontowane specjalnie pod przyszłych najemców, żeby było dość atrakcyjne i przyjemnie się mieszkało. Od pół roku miałem podpisaną umowę z rodziną z dwójką małych dzieci. Przez ten cały czas było ok do momentu roszczeń z ich strony, że niby czynsz jest zbyt wysoki. Powiedziałem że jak się nie podoba to droga wolna i że umowa się kończy w czerwcu. Umówiłem się na odbiór mojego mieszkania ostatniego dnia czerwca. Przyjeżdżam na miejsce i dzwoni do mnie babeczka, że nie będzie jej a klucze mam w skrzynce na listy. Już wtedy wiedziałem że jest coś nie halo. Wchodzę do mieszkania i zastaje totalny syf. Wszędzie brudno, lodówka zapleśniała, śmieci w każdym pokoju, w kilbu nasrane! Licznik energii ściągnięty. Mistrzostwem świata było zerwanie w całym domu paneli podłogowych () Nie jestem w stanie pojąć ile trudu musieli sobie zadać żeby doprowadzić mieszkanie do tego stanu. Pomijam fakt kradzieży drobnego agd (odkurzacz, mikrofala) no i oczywiście czynszu za ostatni miesiąc nie zapłacili. Nigdy nie zaufam kolejnej słodkiej rodzince z dzieciakami....() #mieszkanie #wynajem #patologiazewsi #patologiazmiasta #januszebiznesu
machobuzon - Co za patologia! Mam duże mieszkanie w Bydgoszczy i postanowiłem je wyna...

źródło: comment_FOzLER37Rdy4vHv7HFwgzcrikUKXflbw.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
Trzeba to było przez pośrednika wynająć jak nie ogarniasz sam.


@frutson: Z tym się zgodzę. Umowa tak jest spisywana, że bydło by teraz miało ciepło. A i jako w branży powiem, że nigdy bym nie polecił wynajmu z dzieciarami.
  • Odpowiedz
to jak zaczęli odwalać to już wtedy trzeba było zrobić wycieczkę do mieszkania


@TrueSlav: problem w tym, że wynajmujący nie mają obowiązku wpuszczania właściciela do mieszkania.
  • Odpowiedz
@FotDK: A ja jako że pracowałem jako pośrednik, to całe to wynajmowanie przez pośrednika to jedna wielka ściema, nie niesie żadnej gwarancji bezpieczeństwa, bo pośrednik nie jest żadną ze stron umowy. Może być co najwyżej świadkiem w sprawie, ale nie znam żadnego, który by się na to zgodził. A umowy niektórych wynajmujących pisane na kolanie były lepiej przygotowane niż te przez pośredników.

@machobuzon: Z takich rad na przyszłość,
  • Odpowiedz
@machobuzon: łączę się w "bulu i nadzieji" wczoraj opisałam na wykopie moją historię z Gdańska. Podaj jakieś namiary na nich, opisz, podaj inicjały lub imiona. Określ wiek dzieci. Taguj swoje miasto. Niech się inni dowiedzą.
Mam już taki schemat:
- bez dziaciarów
- bez zwierząt
- nie dla palaczy
i to wszystko mam opisane w umowie która ma z 18 paragrafów i jest na 4 strony, ale ja moim nie odpuszczę - robie remont, zbieram kwity, zrobie wycenę zniszczonych mebli i przesyłam za potwierdzeniem odbioru do pańci na adres w Gdansku jako przedsądowe wezwanie do zapłaty, a później już krótka piłka nakaz przez sąd i do komornika i elo. Ściągne z nich i w dupie mam niech
  • Odpowiedz
i tak, studenci to najlepsze co może się wynajmującemu trafić, najlepiej pierwszego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@arktosk: albo lepiej - pracująca bezdzietna para
  • Odpowiedz
@machobuzon: liczniki zakładają wynajmujący i nie płacą wtedy za to nic. Ty masz za to spokój jak ktoś nie zapłaci gazu czy prądu, bo i takie długi się zdarzają. Na siebie najlepiej nie mieć nic, kaucja dwa czynsze i rozwiązanie umowy po niezapłaceniu jednego.
  • Odpowiedz
@machobuzon cześć. Mój kumpel miał podobna sytuację tyle że w Bielsku-Bialej. Też rodzinka z dwójką dzieci. W pewnym momencie przestali płacić czynsz i zaczęły przychodzić upomnienia za media(były pisane na niego). Doszło do tego że jak domagał się kasy to babka (pracując w żabce) przedstawiła mu kwit zapłaty (jak się okazało transakcję wycofała a jemu dała niby potwierdzenie że zapłaciła). Kumpel nie widząc pieniedzy na koncie zaczął coś podejrzewać i poszedł
  • Odpowiedz
@machobuzon: protokołu zdawczo odbiorczego nie spisywałeś? XD ja #!$%@? człowieniu...
Kaucja taka sama jak jednorazowy czynsz to na przyszłość. Po drugie pizgaj najem okazjonalny. Czyli podpisują Ci taki papierek, że w razie niepłacenia czynszu, czy czegokolwiek mają rodzinę/znajomych, którzy ich pod swój dach przyjmą. I możesz ich #!$%@? z chaty nawet w zimę przy -20 stopniach jak babka jest w ciąży czy cokolwiek czym by się mogli zasłaniać przed eksmisją.
  • Odpowiedz