Wpis z mikrobloga

  • 1323
Co za patologia! Mam duże mieszkanie w Bydgoszczy i postanowiłem je wynająć. Wyremontowane specjalnie pod przyszłych najemców, żeby było dość atrakcyjne i przyjemnie się mieszkało. Od pół roku miałem podpisaną umowę z rodziną z dwójką małych dzieci. Przez ten cały czas było ok do momentu roszczeń z ich strony, że niby czynsz jest zbyt wysoki. Powiedziałem że jak się nie podoba to droga wolna i że umowa się kończy w czerwcu. Umówiłem się na odbiór mojego mieszkania ostatniego dnia czerwca. Przyjeżdżam na miejsce i dzwoni do mnie babeczka, że nie będzie jej a klucze mam w skrzynce na listy. Już wtedy wiedziałem że jest coś nie halo. Wchodzę do mieszkania i zastaje totalny syf. Wszędzie brudno, lodówka zapleśniała, śmieci w każdym pokoju, w kilbu nasrane! Licznik energii ściągnięty. Mistrzostwem świata było zerwanie w całym domu paneli podłogowych () Nie jestem w stanie pojąć ile trudu musieli sobie zadać żeby doprowadzić mieszkanie do tego stanu. Pomijam fakt kradzieży drobnego agd (odkurzacz, mikrofala) no i oczywiście czynszu za ostatni miesiąc nie zapłacili. Nigdy nie zaufam kolejnej słodkiej rodzince z dzieciakami....() #mieszkanie #wynajem #patologiazewsi #patologiazmiasta #januszebiznesu
machobuzon - Co za patologia! Mam duże mieszkanie w Bydgoszczy i postanowiłem je wyna...

źródło: comment_FOzLER37Rdy4vHv7HFwgzcrikUKXflbw.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
@machobuzon: nawet jak nie wygrasz w sądzie to też zrób im troche syfu. zgłaszaj na Policje kradzież i oni mają obowiązek ich wezwać na zeznania itp. takich ludzi trzeba tępić.
  • Odpowiedz
Powiedziałem że jak się nie podoba to droga wolna i że umowa się kończy w czerwcu. Umówiłem się na odbiór mojego mieszkania ostatniego dnia czerwca.


@machobuzon: to w tym mieszkaniu nie pojawiłeś się ani razu w czasie jego wynajmu?
  • Odpowiedz
@machobuzon: wybacz, nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy. Musiała być kaucja. Musiała też być umowa podpisana więc jak nie było tych dwóch rzeczy to lepiej się nie zajmuj wynajmem. Ok widzę na komentarzu wyżej, że była. Serio 7 baniek za cała chatę? Ja tyle musiałem wyrzygać za pokój w Łodzi. Kolejna rzecz, jak była umowa i masz ich dane to policja i zakładaj sprawę. Tyle. Gówno trzeba tępić.
  • Odpowiedz
@machobuzon: Oczywiście, że jest taka możliwość. Wygooglaj sobie licznik na doładowanie, każdy dostawca prądu ma taki w ofercie, nie wymagają żadnych potwierdzeń że jesteś właścicielem i po prostu go sobie montujesz. Działa dokładnie na tej samej zasadzie co top up w UK, więc wydaje mi się, że jest to super opcja dla Ciebie z uwagi na to, że ta #!$%@? kretynka #!$%@?ła poprzedni. I do cholery na przyszłość weź więcej pieniędzy
  • Odpowiedz
  • 5
@TrueSlav w ciągu 6 miesięcy byłem 3 razy. Za każdym razem kątem oka zaglądałem do każdego pokoju. Nie chciałem być wścibski, ale było widać że sprzątają. Z resztą każdy najemca sprząta przed przyjściem właściciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)Syf zaczął się w maju jak zaczęli walić z dupy że niby za duży czynsz jest i przydało by się obniżyć go tak ze 150zł. Oczywiście nie zgodziłem się bo wiem
  • Odpowiedz
  • 1
@TrueSlav W tym czasie rodził mi się syn więc byłem niedysponowany ( ͡ ͜ʖ ͡) prawda jest taka że prawdopodobnie planowali to już od czasu tej rozmowy o obniżce. Sąsiedzi mówili, że 3 dni przed moim przybyciem już się zwijali.
  • Odpowiedz
@machobuzon: w poście obok była bardzo podobna sytuacja: https://www.wykop.pl/wpis/25051219/halo-trojmiasto-nieruchomosci-ostrzegam-przed-para/

odpowiedź @alhakeem : "Przykra sytuacja, ale nic wyjątkowego. Robisz zdjęcia, trzymasz rachunki za naprawy i media. Grzecznie ich wzywasz przedsądowo, później cieszysz się nakazem zapłaty i czekasz na działanie komornika. Jeszcze nie miałem nieściągalnych lokatorów ;]
Już od dawna wolę studentów od rodzin z dziećmi, ale dzięki za ostrzeżenie, bo to też moja okolica."
  • Odpowiedz
@machobuzon: Niestety żyjemy w kraju, który sprzyja patologiom (różnego typu) dlatego na Twoim miejscu olałbym sprawę, ty nie zbiedniejesz a szkoda Twoich nerwów. Bogatszy jesteś za to o doświadczenie, pozbyłeś się problemu i wiesz, jak zabezpieczać się na przyszłość! Latanie po sadach dla smiesznych pieniedzy lub dla "zasady" nic nie da, bo z patologia nie wygrasz. Głowa do góry i powodzenia kolego :)
  • Odpowiedz
@machobuzon: była umowa o najem okazjonalny? zapłacili 2-3 miesięczną kaucje na początku wynajmu na poczet przyszłych ewentualnych szkód? zgłoś sprawę na policje, masz przecież ich dane. Jak byłeś z nimi dogadany, umowa na czas nieokreślony czy np. spotykaliście się co pół roku w celu przedłużenia umowy?
  • Odpowiedz