Wpis z mikrobloga

  • 1323
Co za patologia! Mam duże mieszkanie w Bydgoszczy i postanowiłem je wynająć. Wyremontowane specjalnie pod przyszłych najemców, żeby było dość atrakcyjne i przyjemnie się mieszkało. Od pół roku miałem podpisaną umowę z rodziną z dwójką małych dzieci. Przez ten cały czas było ok do momentu roszczeń z ich strony, że niby czynsz jest zbyt wysoki. Powiedziałem że jak się nie podoba to droga wolna i że umowa się kończy w czerwcu. Umówiłem się na odbiór mojego mieszkania ostatniego dnia czerwca. Przyjeżdżam na miejsce i dzwoni do mnie babeczka, że nie będzie jej a klucze mam w skrzynce na listy. Już wtedy wiedziałem że jest coś nie halo. Wchodzę do mieszkania i zastaje totalny syf. Wszędzie brudno, lodówka zapleśniała, śmieci w każdym pokoju, w kilbu nasrane! Licznik energii ściągnięty. Mistrzostwem świata było zerwanie w całym domu paneli podłogowych () Nie jestem w stanie pojąć ile trudu musieli sobie zadać żeby doprowadzić mieszkanie do tego stanu. Pomijam fakt kradzieży drobnego agd (odkurzacz, mikrofala) no i oczywiście czynszu za ostatni miesiąc nie zapłacili. Nigdy nie zaufam kolejnej słodkiej rodzince z dzieciakami....() #mieszkanie #wynajem #patologiazewsi #patologiazmiasta #januszebiznesu
machobuzon - Co za patologia! Mam duże mieszkanie w Bydgoszczy i postanowiłem je wyna...

źródło: comment_FOzLER37Rdy4vHv7HFwgzcrikUKXflbw.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
@machobuzon:

Jak wynajmowac mieszkania 101:
1. Kaucja MAX ustawowe (3 miesieczna stawka chyba)
2. Zero dzieci
3. Minimalny okres wypowiedzenia (2 tygodnie?)
4. Na początku wynajmu przez pierwsze 2-3 miesiace pojawiać się w mieszkaniu (oczywiscie zgodnie z prawem po ustaleniu zlokatorami) a najlepiej odbierać pieniadze osobiście i po tych 2-3 m-cach dopiero pozwolic na przelewy
  • Odpowiedz
  • 12
Dziękuję wszystkim mirkom za cenne uwagi. Nastepnym razem będę już przygotowany. Było to moje pierwsze wynajęcie i wielka szkoda że wyszło jak wyszło. Z jednej strony to wielka nauczka dla mnie i z drugiej strony wielka przestroga dla innych wynajmujących. Natomiast jeżeli chodzi o rodzinę która zrobiła mi ten bajzel to mam już pewien namiar ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli w tej kwestii coś ruszy to nie omieszkam
  • Odpowiedz
@machobuzon
Główna zasada wynajmowania - nigdy nie wynajmować rodzinom z dziećmi.
Zaraz się ktoś oburzy, że gdzie w takim razie mają mieszkać rodziny z dziećmi - nie wiem i mnie jako najemcy mnie to nie interesuje, podziękujcie patologii takiej jak m.in. u OPa.
Być może większość rodzin z dziećmi jest w porządku i patologia to mniejszość, ale wystarczy raz trafić na takich i skutki mogą być bardzo przykre.

Rodzice różowego wynajmowali kiedyś mieszkanie parze z małym dzieckiem. Zaglądali tam co miesiąc po kasę i żeby przy okazji obczaić stan mieszkania, lokatorzy wydawali się mili i kulturalni, wszystko było w porządku, a mieszkali tam ze 2 lata. Historia skończyła się tak, że w ostatnim miesiącu facet stwierdził, że tym razem zapłaci przelewem "bo ich nie będzie", a po paru dniach rozdzwoniły się telefony od ludzi, którzy nie mogą się dostać do mieszkania, które wynajęli i za które wpłacili
  • Odpowiedz
  • 8
@machobuzon wynajmuje mieszkanie juz 9 lat. Ceny zawsze dawaj srednie, nie wynajmuj znajomym, ani z dziecmi. Bierz zawsze kaucje. Jak ktoś ma hajs na kaucje to ma i na czynsz. Zawsze odliczaj z kaucji 100zl na na sprzątanie. Ja kiedyś sprzatalem 3dni...
  • Odpowiedz
@machobuzon: dlatego jestem zdania że nie warto inwestować hajsu w mieszkanie na wynajem bo raz że musisz sie użerać ze amebami umysłowymi to na dodatek jest to słaby zwrot inwestycji. Lepiej zainwestować w coś innego gdzie masz zwrot w ciągu miesiąca kilka %.
  • Odpowiedz
@machobuzon: Dorabiałem kiedyś w wykończeniówce, zrywanie paneli to najbardziej #!$%@? robota, gorsza od kłucia płytek, przez tydzień nie mogłem sie po tym wyprostować, szczerze podziwiam że im sie chciało to robić i jeszcze wynosić (ʘʘ)

Daj do nich namiar, jak bede robił remont to chętnie przygarnę takich darmowych zrywaczy.
  • Odpowiedz