Wpis z mikrobloga

  • 1
@Michau89 braki umiejętności interpersonalnych powodują że nie jesteś w stanie wyjaśnić takim Januszom w krótkich słowach czemu im nie pomożesz
  • Odpowiedz
@michal_szn: musisz zacząć tłumaczyć ludziom, że słowo "informatyk" jest tak ogólne jak "lekarz"; a chyba nikt nie pójdzie do urologa mówiąc, żeby mu coś z bolącym gardłem zrobił xd
  • Odpowiedz
@Tasde: Kto powiedział że nie jestem? Ja sobie z tym problemem dobrze radzę :) Po prostu tłumaczę co robię z tą różnicą że nie używam słowa "informatyk".

btw. na moje zdolności interpersonalne, akurat nie narzekam :)
  • Odpowiedz
@michal_szn ja bym powiedział, że nie śledzę nowinek, ale wiem jaki element za co odpowiada i wyjaśnił w prosty sposób na co zwracać uwagę, z czym się wiąże wybranie kiepskiego dysku, czy jak dobierać RAM i na końcu powiedział, że z tą wiedzą już sam może wybrać co mu leży. Podstawy sprzętowe warto znać, to w końcu narzędzie pracy. Warto znać swoje narzędzia.
  • Odpowiedz
Wieczna beka z wykopowych 'informatykow'. Skoro siedzisz w IT, nie wazne w czym to raczej szybko rozroznisz laptopa do grania od biurowego patrzac na bebechy. Dodatkowo jestem prawie pewien ze Twoja wiedza w tej kwestii bedzie wieksza niz u przecietnego zjadacza chleba. Jednak nie w koncu jestem PROGRAMISTA!!!! xD
  • Odpowiedz
@delo86: p--------o. Sledze oferty pracy w IT i gdy ogloszenie zaczyna sie od "firma szuka INFORMATYKA", to bedzie to ZAWSZE helpdesk/junior admin/usun wirusa. Skoro caly kraj tak rozumie to slowo, to czemu sie wykopki wzbraniaja?
  • Odpowiedz
@pffflstlss: ale o czym Ty gadasz? OP mowi o poleceniu lapka, a nie o pracy w IT. Wszyscy moi znajomi, ktorzy zajmuja sie praca w IT sa w stanie udzielic sensownej porady w tej kwestii bez potrzeby sledzdnia nowinek technologicznych. Swoja droga jezeli rzeczywiscie siedzisz w IT to chyba widzisz roznice miedzy helpdesk a programista. Jezeli masz z tym problem to odezwij sie na priv, podaj miasto i przesle Ci
  • Odpowiedz
@widaczew, @delo86: Ale ludzie nie chcą się dowiedzieć co robi dysk twardy tylko jakie modele i marki są dobre. A na to nie jest łatwo odpowiedzieć, ja używam tego samego laptopa od 5 lat, sprzętem w pracy zajmuje się ktoś inny, skąd mam wiedzieć czy Samsung to teraz dobra marka? Jak będą chcieli serwer to wtedy mogę im pomóc.
  • Odpowiedz