Wpis z mikrobloga

Mentalność kolejkowa tak bardzo. Podjeżdżam na stację paliw, a tam sznur aut. Sznur aut do dystrybutorów po prawej, bo wszyscy z korkiem wlewu akurat z tej strony. Ja zresztą też. Ale zaraz obok stoją dystrybutory do tankowania na drugą stronę. 6 wolnych stanowisk, ale wszyscy karnie stoją i czekają na te zajęte, bo akurat z tej jedynie słusznej strony. No to podjeżdżam pod jeden z wolnych od drugiej strony. Już chwytam za pistolet, jak nie wyskoczy Janusz Szeryf z kolejki do zajętych dystrybutorów i na mnie co ja sobie #!$%@? wyobrażam. Stać w kolejce, a nie cwaniakować!

Rozglądam się jak głupi i mówię że jest pełno wolnych dystrybutorów, a on że nie bo stać jak wszyscy do właściwego. Żyłka mu pewnie pękła bo stał 3 w kolejce, ciekawe jak długo. Dyskutować w sumie mi się nie chce, wkładam pistolet do baku, a chłop czym prędzej biegnie na stacje i drze mordę żeby mi pracownicy stacji zablokowali dystrybutor. Na stacji konsternacja, ludzie za kasą patrzą się po sobie z niedowierzaniem. Ludzie na stacji zresztą też. Wtem sprzedawca zza lady nieśmiało mówi "ale są wolne dystrybutory, może pan podjechać". Janusz Szeryf wybucha burakiem na twarzy "A jebcie się #!$%@? cwaniaki jak tacy mądrzy jesteście". Wsiada w swoje auto (a jakże, B5 to nie było tylko Vectra C, ale w dizlu) i z piskiem odjeżdża nie tankując pojazdu. Kurtyna.

#szeryfdrogowy #januszemotoryzacji #motoryzacja #polskiedrogi #polska #wtf ##!$%@?
  • 35
@przemomemoo: hahhahahaha :) Mój ojciec to Janusz- w niedziele jak tankowałem to mi to udowodnił xD
Też podjechałem z drugiej strony, bo nie będe stał jak idiota, a ten: poczekaj, gdzie się śpieszysz xD No tak to ja, a nie on ma do przejechania jeszcze 200 km...
I tak cała kolejka sobie stała dalej :) Blokowała ją burżuazja z Mokotowa, co robiła zdjęcie jak zatankowała swoją starą honde za 150 PLN,
@2plus2razy2: No więc panie detektywie poszedłem do sklepu jak usłyszałem że facet wchodząc tam w drzwiach woła z pretensją żeby zablokować mi dystrybutor. Jakby nie było, byłem zamieszany w sprawę. I nie, nie zdążyłem zacząć tankować. A i chwila konsternacji troszkę trwała zanim ktokolwiek coś odpowiedział więc spokojnie tam zdążyłem.
@przemomemoo: Właśnie dzisiaj z niebieskim mieliśmy też ciekawą sytuację na stacji... Niebieski zatankował, zapłacił i chciał jeszcze szyby trochę przemyć, bo już późno było i dopiero jutro by podjechał na myjnię, a aż żal było patrzeć, bo takie były obklejone jakimiś pyłkami. Wobec tego podjechał sporo do tyłu, żeby spokojnie można było go ominąć i podjechać do dystrybutora, poza tym oprócz jednego obok wszystkie inne były wolne... i niebieski przemywa te
Janusz który się spieszy na stacji to przeciągnie ten dystrybutor przez ulicę a zatankuje xD


@vote_for_pedro: To nie był Janusz który się spieszy. To był Janusz Szeryf z poczuciem misji i społecznej sprawiedliwości że każdy ma swoje odstać.

6 wolnych stanowisk i wszyscy czekają?


@vote_for_pedro: Co w tym w sumie dziwnego. Na drogach są kilometry wolnego pasa, a wszyscy i tak czekają grzecznie w kolejce na jednym pasie. Jak pisałem
@przemomemoo: Najlepsze, że wąż jest długi. Wystarczy blisko podjechać i przeciągnie się go na drugą stronę.


No nie... na orlenie przynajmniej tym u mnie waz jest tak krotki ze musze zaparkowac przy samym "krawezniku" zeby zatankowac... i to jeszcze stanac na odpowiedniej wysokosci. Czyli lusterkiem na samym koncu tej barierki od czola dystrybutora. Moze brzucha jako-tako nie mam ale 105kg waze i mam biede wyjsc z auta xD
@przemomemoo: Uwielbiałem mieć wlew w poprzednim aucie z lewej strony właśnie z tego powodu. Niedawno niestety dołączyłem do większości. I fakt, na większości stacji wąż jest dostatecznie długi, żeby go przeciągnąć, chociaż raz męczyłem się na lotosie i nie dałem rady.