Wpis z mikrobloga

#pytanie do wykopków od #programowanie

W ciągu ostatnich lat edukacji programowałem praktycznie tylko w C/C++. Ostatnio zainteresowałem się biblioteką SFML do C++, chciałbym z niej skorzystać w wakacje, pobawić się trochę w gierki w ramach nauki. Chciałbym też jednak rozwijać się jak najbardziej w kierunku szukania pracy, tak aby już się gdzieś załapać - wydaje mi się że najlepiej to osiągnąć z Javą.

Czy lepiej będzie jeśli w wakacje po pracy będę głównie próbował się z SFML i potem przeszedł na Javę, czy lepiej od razu szukać podobnych rozwiązań do Javy? Czy może w C# coś?

Nie mam ustalonych celów, takich jak gamedev, czy coś. Po prostu wydaje mi się że przez proste gierki najłatwiej zacznę się rozwijać. Jedynie chyba w webach średnio chciałbym wylądować, jakoś tego (może "jeszcze") nie czuję.

Co myślicie, w co najlepiej pójść? Studiuję informatykę, ale jest mi mało. A pisanie kalkulatorów czy struktur na liczby zespolone już mi się znudziło :P
  • 7
  • Odpowiedz
@Gumi5: polecam Ci kanał Coding Train, prawda gościu programuje w Processing i JavaScript ale pomysły możesz zastosować w sfml bez trudności :) sam tak stworzyłem masę gierek itd.
  • Odpowiedz
@Endriu_: no właśnie też się nad tym zastanawiam... chociaż chciałbym spróbować kiedyś chociaż jakąś gownoplatformówkę w skakanie kwadratem napisać ale wiadomo że to pisania na parę dni może. A jak wygląda z pracą w tych "rejonach"?
  • Odpowiedz
Jeżeli chcesz nauczyć się dobrze programowania gier, to przysiądź do C++ i SFML. Jeżeli przeniesiesz się od razu na Javę, to zamiast robić gamedev od razu - skupisz się na różnicach C++ vs Java. Jak już ogarniesz SFML i ogólnie istotę gamedevu (czyli to, jak się robi ogólnie gry) to przejście na inny język i fw już nie będzie większym problemem.
  • Odpowiedz