Wpis z mikrobloga

1. Bądź mną
2. Chlej wódę w parku z kumplami
3. #!$%@? troche już
4. Patrol policji podchodzi (mieszany).
5. O huiiiiiiiiii
6. Dzień dobry, dowodziki poprosimy
7. xD #!$%@?
8. Pani policjant mówi, że da tylko za usiłowanie, bo ma dzisiaj dobry dzień, ale żebyśmy się przenieśli gdzieś indziej
9. xDDD git w sumie lepsze to niż nic
10. #!$%@? ciągle, policja wypisuje mandaty
11. Policjantka pyta nas o studia, my odpowiadamy, ona też mówi, że studiowała
12. "CO PANI STUDIOWAŁA"? mówię ja
13. EKONOMIĘ - xDDDDDDDDDD
14. "TO NIEZŁE PERSPEKTYWY PO TEJ EKONOMII"
15. jednak mandat za spożywanie alkoholu
16. profitu brak
17. ciągle #!$%@?

#takbylo #truestory
  • 30
@Pooodi Geniusz! Za spożywanie w miejscu objętym zakazem możesz dostać do 100zł mandatu, a za usiłowanie spożycia możesz dostać 500zł. Uważaj na co się zgadzasz.
@alejandra15 Jak trzymasz otwartą butelkę/puszkę i policja chce dać Ci mandat za usiłowanie to mówisz, że lubisz wygazowane i niesiesz je do domu i to ujdzie Ci na sucho. Ale jak zobaczą, że pijesz (chociaż przykładasz butelkę do ust- to jest usiłowanie) to sobie wybiorą czy dać Ci 100 czy 500.
@W1nduuu: 50 zł miał być mandat za usiłowanie a dostaliśmy stówkę xD

Generalnie byłem #!$%@? i wiadomo, jak ktoś jest pijany to mówi co mu ślina na język przyniesie, ale no cóż - jeśli absolwentka ekonomii pracę znajduje dopiero w policji i to na najniższym szczeblu krawężnika, to coś jest nie tak albo z kierunkiem albo ze studentką.

Ale #!$%@?, miła była tylko ja cham
@Pooodi: Nie ma opcji nie zaczynać od krawężnika, nie te czasy, że przyjdzie lewus po szkole i od razu aspirant. No Oczywiście nie jest obligatoryjne 500 tylko taryfikator przewiduje od 50-500 zł za usiłowanie. Miałeś szczęście. Zawsze lepiej być miłym :D
@Pooodi: początki zawsze na krawężniku, mam kumpla po ekonomii i po 3 latach jest teraz w PG (przestępstwa gospodarcze) w policji i robi to co lubi i zarabia tez dobrze :) a zaczynał jak każdy od krawężnika
@IcanFlaj: Mój dawny prowadzący zajęcia z prawa karnego pracował w wydziale ds. zwalczania przestępczości narkotykowej (czy jakoś tak). Gość trochę po 30, tytuł magistra ledwie. I akurat kiedy mieliśmy zajęcia przeskoczył do tych kryminalnych zajmujących się zabójstwami.

Po ukończeniu prawa złożył papiery do policji i przydzielili go od razu tam.

Więc?
@Pooodi: a w szkółce był? Czy też magicznie ten krok pominął? Jakby nie miał wyższego, to nawet po 30 by go nie przejęli. Do kryminalnej się od tak nie idzie, znaleźć tam wolny wakat to też jest wyzwanie, bo przeważnie się trzymają stołków, a jak już się znajdzie, to przeważnie przesuwają z innych wydziałów, policjantów z jakimkolwiek stażem. No ale może miał niesamowite szczęście, że wzięli go z ulicy prosto do