Wpis z mikrobloga

Chyba jestem #!$%@? bo jak widzę w lusterku kogoś na motocyklu to zjeżdżam automatycznie do prawej (sam nie nigdy nie jeździłem na motorze). To samo z tirowacami czy innymi dostawczakami, jak widzę że zmienia pas lub ciężko mu się włączyć do ruchu to puszczam bo wiem że jest w pracy. Mam mega satysfakcję kiedy taki motocyklista podziękuje lub tirowiec pojedzie rozwozić bułki, wędliny itd nieco szybciej.

#bekaztransa #tir #motocykle #motomirko
  • 22
  • Odpowiedz
  • 2
@upsapsa to, że twoje zachowanie lekko odstaje od ogółu, nie znaczy że jest złe :), mam dokładnie tak samo, a odkąd jeżdżę na bzyku, ta empatyczna analiza otoczenia uratowała mi kilka razy skórę.
  • Odpowiedz
@upsapsa: Po prostu jesteś normalny. I taki bądź.

Ja jeżdzę osobówką i motocyklem na co dzień. Czasem też traktorem.
A jeździłem busem, z lawetą, koparko ładowarką itp. Nie ma co hejtować innych na drodze, warto być wyrozumiałem i sobie pomagać. Co z tego, że jest wahadło i wszyscy stoją, ni #!$%@? - jeden się trafi taki, że nie stanie przy prawej i wyjedzie specjalnie do lewej. Bo jak to motocykl co dojechał ostatni będzie pierwszy, #!$%@?!!!!!!!!!!!! Rób tak, jak robisz nadal ;)

Dzisiaj rowerzysta mnie #!$%@?ł, fakt, teoretycznie moja wina - dupa samochodu wystawała mi na ścieżkę rowerową, ale miał pełne, puste przejście dla pieszych. Nie moja wina, że ten przede mną zatrzymał się dwa metry przed linią zamiast podjechać. Ale czy trzeba robić od razu problem a nie przejechać pół metra obok "BO NA LINII #!$%@? STOISZ11!1"? To są przypadki co łatwo kogoś #!$%@?ć a nie wytłumaczysz i nie dotrze do typa, że tak właściwe nie Twoja wina, bo ktoś z przodu zatrzymał się dużo
  • Odpowiedz
@upsapsa: Powiem Ci, że jeżdżąc po Dolnym śląsku (nie zauważyłem tego zachowania tak często w innych województwach, ale nie jeżdżę też często, więc doświadczenie, nie statystyka ;)) to takie zachowanie jest częste. Nie tylko dla motocyklistów i tirowców, ale kierowcy lekko zjeżdżają na pas awaryjny jak widzą, że ktoś osobówką wyprzedza.

Ogólnie to props ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@upsapsa ja też jestem jak najbardziej za kulturą jazdy na drodze, ale jak widzę motocykl w lusterku to nigdy nie zjeżdżam do prawej krawędzi. Jak to z motycyklistami bywa biorą się znikąd i często wyprzedzają z prawej strony, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Możesz chcieć zrobić dobrze jednemu, a narobisz bidy drugiemu i jeszcze sobie. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@upsapsa: też tak robię, ale zaoszczędzam sobie drogę nie wpuszczając drogowych księżniczek w SUVach, minivanach i crossoverach ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz