Wpis z mikrobloga

Już dwa razy (w ciągu jakichś 4 miesięcy) #policja próbowała sprowokować mnie do złamania przepisów - we #wroclaw , na przejeździe kolejowym na Strzegomskiej. Sytuacja wyglądała identycznie zarówno za pierwszym razem jak i drugim (dzisiaj). Stoje na prawym pasie, 997 na lewym. Pociąg przejeżdża, rogatki się unoszą ale te czerwone bimbałki dalej migocą. A pan policjant w samochodzie obok rusza myśląc, że ruszę razem z nimi, po czym hamuje gdy nasze maski się równają. I jeszcze te głupkowate miny. S------e j----e. A ja wyczulony na tym punkcie jestem, ogląda się uwaga pirat przecież ( ͡º ͜ʖ͡º)
dodam jeszcze #motoryzacja dla kontrowersji
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O Wy biedni podpuszczani przez wszelkie służby, rząd i obcych. Czyhają tylko na Wasze życie, pieniądze i wolność.


@TheMan: akurat policja sobie np. regularnie próbuje robić kierowców na "wyprzedzanie na przejściu" - gwałtownie hamują przed przejściem i biada Tobie jeśli zatrzymasz się choćby 10cm dalej niż oni (nadal jeszcze przed przejściem)...
  • Odpowiedz
@TheMan: no co, serio tak robią. I uważam, że zdecydowanie nie jest to w porządku - sam bardzo zwracam uwagę na wyprzedzanie na przejściach (nie mówiąc już o omijaniu), ale policja bawiąca się w "akuku, teraz nas formalnie wyprzedziłeś" to raczej ze SŁUŻBĄ wiele wspólnego nie ma tylko służy wyłącznie wyrobieniu statystyk.
  • Odpowiedz
  • 4
@BratJuzew Kiedyś widziałem na youtubie (teraz nie mogę znaleźć) filmik, jak celowo nagle zwalniają tuż przed przejściem dla pieszych.

A Ty nie zwalniasz przed przejściem dla pieszych jak nie widzisz czy przypadkiem jakiś pieszy Ci nie wyskoczy na pasy ?
  • Odpowiedz
Pociąg przejeżdża, rogatki się unoszą ale te czerwone bimbałki dalej migocą.


@yolow71: czy te bimbałki nie oznaczą, że trzeba zachować ostrożność, a nie, że nie wolno jechać?
  • Odpowiedz
@BratJuzew Kiedyś widziałem na youtubie (teraz nie mogę znaleźć) filmik, jak celowo nagle zwalniają tuż przed przejściem dla pieszych.

A Ty nie zwalniasz przed przejściem dla pieszych jak nie widzisz czy przypadkiem jakiś pieszy Ci nie wyskoczy na pasy ?


@m_dej: nie wtedy gdy widzę że w okolicy przejścia nie ma żywej duszy. I jeśli już to zwalniam, a nie gwałtownie hamuję żeby mnie ktoś "wyprzedził"... a właśnie z
  • Odpowiedz
pytanie co policja robi na lewym pasie (zakładam że nie jedzie na interwencję bo nie ma kogutów odpalonych)?


@dylann: akurat w tamtym miejscu dobrze, że używa lewych pasów, bo w ten sposób odkorkowuje drogę, która przypomina "rondo". Gdyby wszyscy ustawiali się tylko na prawym, to niemożliwy byłby płynny wjazd do Wrocławia i wyjazd z Wrocławia, z racji, że ci co wjeżdżają na to "rondo" muszą ustąpić pierwszeństwa tym, co się
  • Odpowiedz
  • 0
@BratJuzew Kiedyś widziałem na youtubie (teraz nie mogę znaleźć) filmik, jak celowo nagle zwalniają tuż przed przejściem dla pieszych.

A Ty nie zwalniasz przed przejściem dla pieszych jak nie widzisz czy przypadkiem jakiś pieszy Ci nie wyskoczy na pasy ?

@m_dej: nie wtedy gdy widzę że w okolicy przejścia nie ma żywej duszy. I jeśli już to zwalniam, a nie gwałtownie hamuję żeby mnie ktoś "wyprzedził"... a właśnie z
  • Odpowiedz
@yolow71: Niewiele im zrobisz, no bo co im udowodnisz? Oni sobie ruszyli i zahamowali. Mnie kiedyś wyprzedzili nieoznakowanym samochodem i ostro zwolnili, żebym ich wyprzedził, ale ich przejrzałem i też zwolniłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
A Ty nie zwalniasz przed przejściem dla pieszych jak nie widzisz czy przypadkiem jakiś pieszy Ci nie wyskoczy na pasy ?


@m_dej: Nie o taką sytuację mi chodziło. Szkoda, że nie mogę znaleźć linku. Prawdopodobnie było tak jak pisze @mc_hammer. Ewidentna próba podpuszczenia kierowcy, nie było w pobliżu pieszych, a widoczność była dobra.
  • Odpowiedz