Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak poradzić sobie ze złośliwą i toksyczną teściową?
Moja żona jest całkowicie "zastraszona" przez swoją matkę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Boi się jej coś powiedzieć, bo zaraz wybucha kłótnia. Z tego powodu ulega/godzi się często na większość jej pomysłów. A pomysłów ma mnóstwo: poprzez kupowanie wyposażenia do naszego mieszkania, zakup jedzenia i chemii gospodarczej, a skończywszy na rozpowiadaniu wszystkich spraw po całej rodzinie żony, bo ona musi się poradzić. Bardzo często po rozmowie przez telefon z matką moja żona płaczę, bo usłyszała coś przykrego. Staram się jakoś rozmawiać z żoną i próbuje rozwiązać tą sytuacje, ale niestety #logikarozowychpaskow. Ja bym najchętniej się od niej odciął definitywnie, ale żona się boi tak z nią postąpić. Na początku nie chciałem wchodzić z teściową w otwartą wojnę, bo poprosiła mnie o to żona. Jednak sytuacja zaczęła się nasilać i złośliwości są kierowane pod moim adresem pośrednio przez żonę. Chyba przy okazji dnia matki usłyszy pod swoim adresem ode mnie mocną wiązankę bo już nie mam sił na pokojową walkę.
Może ktoś coś mi poradzi i wskażę kierunek działania.
#zalesie #gorzkiezale #tesciowa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Problem masz dwojaki; z jednej strony jest nim uprzykrzająca życie teściowa. Niestety druga strona problemu jest poważniejsza i jest nią Twoja żona. Ona jest łącznikiem między Tobą a swoją matką i w głównej mierze to ona wpływa na to, jak jej matka będzie Was traktować, zgodnie z zasadą każdy zachowuje się tak, jak mu się na to pozwala.

Po pierwsze musisz odbyć poważną rozmowę z żoną na temat waszego związku,
Ja znam takie sytuacje, gdzie to facet siedzi nadal w kieszeni mamusi i wszystko mamusia musi zawsze wiedziec i miec wplyw na kazda decyzje..


@agaja: Ale nadal to wynika że matki manipulują agresywnie swoimi dziećmi, czy to córkami czy synami. Przemoc psychiczna!!!

Ja bym karał robotami publicznymi i więzieniem, tak jak temperuje się przemoc męską. Równouprawnienie xD

I nie, to nie jest zabawne, bo niszczy osobowość dziecka.

@AnonimoweMirkoWyznania: Przyjacielu złoty
Ale nadal to wynika że matki manipulują agresywnie swoimi dziećmi, czy to córkami czy synami. Przemoc psychiczna


@nowywinternetach: a czy ja twierdzilam, ze nie?
W glownym wpisie bylo, ze niemoznosc przeciwstawienia sie zony to "logikarozowych". Co nie jest prawda, bo wielu synow tez tego nie potrafi.
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli żona się boi, to ty to zrób. tzn postaw się teściowej.
na pewno już o tym rozmawialiście nie raz.
ułatw jej to, stań się tym złym, żeby mogła powiedzieć mamie, że to ty nie pozwalasz się kontaktować. będzie miała pretekst, co powinno jej ułatwić sprawę.
jeśli się na to nie zgodzi, to masz #!$%@?, bo wyjdzie na to, że tak naprawdę, to ten układ, mimo płaczów, jej pasuje.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak wspomnieli już inni - problemem jest żona. Została wytresowana przez swoją matkę. Tacy ludzie z reguły nie zdają sobie sprawy z tego, że ich problemem jest toksyczna matka, a nie mąż czy znajomi.
Taka osoba nigdy nie będzie szczęśliwa. Bez względu na to, z kim się zwiąże. Zamiast myśleć o sobie, ona myśli o matce. To ją chce zadowolić, nie myśląc o własnym szczęściu.

Szczerze mówiąc, to nie widzę
@AnonimoweMirkoWyznania: Czytam to co piszą mirki i sporo głupot. Nie radzę słuchać opinii randomów z internetu (ja też jestem randomem z internetu). Poczytaj o tym temacie, toksyczni rodzice susan forward, już Ci poleciłem, pewnie znajdziesz też kilka innych pozycji. Możesz również poradzić się psychologa. Problem, który ma Twoja żona jest, jak sądzę poważny i ani postawienie sprawy na ostrzu noża, ani #!$%@?, lub postawienie się teściom z Twojej strony go nie
@AnonimoweMirkoWyznania: To taka trochę historia kolegi z pracy. Co prawda w jego przypadku żona nie płakała po rozmowach z matką, ale pępowina gorsza od stalowej nici. Brakowało tylko by im towarzyszyła przy sexie xD. Próbował wszystkiego, rozmów, izolacji, terapii i wytrzymał 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także ciekawe kiedy dojdziesz do tego punktu?