Wpis z mikrobloga

.

największa instytucja charytatywna w kraju jak nie na świecie

utrzymująca się z dobrowolnych datków

umoralniająca ludzi i ucząca miłości i konieczności pomocy bliźniemu

niejednokrotnie jedyne oparcie duchowe dla starych i schorowanych ludzi

ostatnia ostoja wolności myśli w krajach bloku wschodniego

kierująca setkami jak nie tysiącami programów pomocy dla narkomanów, alkoholików, sierot, samotnych matek i wielu innych ludzi w potrzebie

zajmująca się konserwacją zabytków i dzieł sztuki

ale #!$%@? #!$%@? #!$%@?ć Kościół katolicki bo ksiądz z parafii na wsi kuzynki mojej matki wozi się nowym golfem trójka


#katolicyzm #neuropa #shitstormiscoming
  • 52
@Heibonna: Sama instytucja ma sporo za uszami i nie dziwie sie osobom ktorzy na nia wrzucaja.

@RelaeVEVO: A co do pedofilii w kosciele to jest to w brew pozorom maly odstetek. Wydaje sie duzo bo jeden przypadek to skandal na skale kraju. Cos na zasadzie gowna - Gowno na desce jeszcze nie jest takim wielkim zdziwieniem w porowananiu z gownem na blacie kuchennym. W tym przypadku kosciol to blat. Nie
@Majk_: Nazwałeś właśnie fundament całej zachodniej cywilizacji skończonymi idiotami, czyli również siebie. Gratulacje.

@ZwirekBentonitowy: Fundusz kościelny powstał, żeby wynagrodzić kościołowi zajmowanie należących do niego terenów i ziemi, którą skutecznie zawłaszczali im komuniści, a jeszcze wcześniej inne podmioty podczas II wś. 80% dochodów kościoła pochodzi z datków wiernych.

Jednego nie potrafię zrozumieć, czy neuropie i innym gimboateistom, czy w ogóle ateistom wydaje się, że kościół jest sektą która powstała przedwczoraj?

Ludzie
@dzeksondzekson nie spodziewałem się ze ktoś pod takim prowo się rozpisze i to na dodatek sensownie. Dzięki! Warto dodać jeszcze ze Fundusz Kościelny jest przeznaczony rowniez dla innych, zarejestrowanych wierzeń w Polsce. Nawet tych którym komuniści nic nie zabrali (np ci zarejestrowani juz po komunizmie)
@Heibonna: Dzięki, spodziewałem się jak zwykle standardowego wyparcia w postaci "a #!$%@? głupoty", które np dostałem w jednym wpisie gdzie indziej dosłownie przed chwilą.

Też próbuje zrozumieć walkę i wypieranie chrześcijaństwa wśród lewej strony, bo jeśli podchodzić z czysto zdroworosądkowego podejścia to jak może szkodzić ludziom wiara, żeby czynić dobro i każdego kochać, w dodatku podejmować z nią taką walkę.

Jest taka teoria, że każda np. zbiorowość lewicowa która walczy o
@dzeksondzekson: Bardzo ładnie się rozpisałeś, a na pytanie co zamiast katolizcyzmu/protestancyzmu/judaizmu czy innego sunnizmmu to chyba odpowiedź jest dosyć prosta. Nic. No ewentualnie zależy co przez to rozumiesz, bo taki większość ludzi i tak nie uznaje etyki katolickiej za swoją własną. Tak po prostu. Kościół mówi, żeby wybaczać, nie zabijać, a w istocie mało kto faktycznie byłby w stanie wybaczyć jakąś ekstremalną zbrodnię na kimś bliskim typu gwałt na córce. To
Ciężko mi wyjaśnić inny powód walki neuropy czy w ogóle ateistów o laicyzm, szczególnie że to nie jest konsekwentne, bo jakoś nie widzę walki neuropków z islamem czy judaizmem, więc tu nie chodzi w ogóle o religię ogólnie, tylko o samą religię katolicką i chrześcijaństwo.


@dzeksondzekson: bo są dwa rodzaje ateistów:
- liberalni: "niech każdy wyznaje co chce, ale ma przestrzegać prawa"
- Nowy Ateizm, który faktycznie dąży do laicyzacji
To,
@DiscoKhan:

Dzięki, w końcu jakiś sensowny dyskutant, który nie dostaje kociokwiku na widok człowieka, który myśli inaczej niż oni.

Bardzo ładnie się rozpisałeś, a na pytanie co zamiast katolizcyzmu/protestancyzmu/judaizmu czy innego sunnizmmu to chyba odpowiedź jest dosyć prosta. Nic. No ewentualnie zależy co przez to rozumiesz, bo taki większość ludzi i tak nie uznaje etyki katolickiej za swoją własną. Tak po prostu.


No tak, ale jeśli nic, to skąd wziąć moralność,