Wpis z mikrobloga

#!$%@? bajki LOL


@Duze_piwo: Capi od ciebie pseudointelektualizmem. I pewnie sensownie nie uargumentujesz w czym film ma większe wartości od filmu animowanego(to nie to samo co bajka ćwierćinteligencie), zakładając że mają podobną fabułę.
Przykładowo ostatnio wyszedł film "Piękna i Bestia". W czym jest lepszy?
Wiedźmin opiera fabułę opowiadań na znanych baśniach. Też jest przez to #!$%@? dla dzieci?
Powiedzcie mi jak można w kinie puszczać film z napisami?!


@lamal: mój dobry znajomy ze szczenięcych czasów jest Polakiem, ale jak miał 6 lat wyemigrował z rodzicami do Niemiec. Jako że w domu rozmawiało się po polsku (tylko z siostrą się kłócił po niemiecku xD), całkiem nieźle mówi po polsku, a jak bardzo trzeba to nawet od biedy coś napisze/przeczyta.
Kiedyś przyjechał na kilka tygodni, pewnego wieczora stwierdziliśmy że nuda w
@lamal: ehe, a później będziesz mieć tak jak Niemcy, każdy #!$%@? film dubbingowany (posłuchajcie tego Jokera z trailera XD)


@Krupier: mi wystarczyło, jak usłyszałem dubbingowany polski trailer The Force Awakens. Aż żal było słuchać...
Wypowiadajacy sie negatywnie o dubbingu czy lektorze chyba nie mieli stycznosci z profesjonalnym wykonaniem wynienionych rzeczy.


@Euphor: mieli. I są sytuacje gdy lektor jest OK, są sytuacje gdzie mamy dobry dubbing (wyłącznie animacje). Niestety dubbing filmów z prawdziwymi aktorami ZAWSZE jest zły i brzmi/wygląda fatalnie. Człowiek ma non stop uczucie jakby był jakiś postsynchron...
@lamal: Oho kolega pierwszy raz w kinie widze albo na krajowe produkcje do tej pory chodzil.
Naucz sie czytac po polsku albo rozumiec po angielsku bo brak jednej i drugiej umiejetnosci to w dzisiejszych czasach kalectwo.
@lamal: Zrozumiałbym oburzenie jakby nie było napisów, szczególnie w filmie innym niż polsko czy też angielskojęzyczny. Natomiast za lektora czy też dubbing w filmie innym niż dla dzieci... bym już nigdy więcej do kina nie poszedł.
@enron: mysle, ze to twoje indywidualne odczucie. Dubbing nie jest zly, czesto aktorzy sa dobrani idealnie, ale jesli to znany zagraniczny glos to ludzie moga oczekiwac oryginalu.