Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skończyłem Finanse i Rachunkowość, pracuję w księgowości korporacyjnej. Niby praca ok dla kogoś świeżo po studiach (obrona była we wrześniu, pracuje tu od października): zarabiam jako księgowy (accountant, bo jednak wszystko tu po angielsku jest) 3000 na rękę, mam kartę multisport, ubezpieczenie medyczne, jest umowa o pracę itd.
Problem leży gdzie indziej.
Praca polega na tym, że te 8h dziennie siedzę przy komputerze na open space. Robię różne rzeczy, czasami jakieś raporty w Excel, czasami wklepuję faktury, czasami rozliczam należności i tak dalej ale zasadniczo chodzi o sam fakt, że źle się czuje przy pracy przy komputerze. Paradoksalnie wręcz. Jestem z natury piwniczakiem i w domu mogę długo siedzieć przy kompie i czuje się dobrze. Ale w pracy to ja nie wiem. Może te monitory są jakieś za jasne czy coś (chociaż mam ustawiony ciemny kolor itd., flux niestety nie mogę zainstalować) ale po tych 8h pracy czuje się strasznie wyczerpany, zmulony. Wracam do domu i jedyne co robię to kładę i śpię, budzę się koło 20, wtedy robię posiłek na następny dzień, dalej siedzę w piwnicy i robię swoje rzeczy, idę spać koło 23, wstaję ok. 7 i koło się zamyka.
W dodatku w pracy non stop chce mi się spać, czasami oczy wręcz same mi się zamykają przed ekranem i chodzę np. do toalety non stop sobie twarz polać zimną wodą.
Po prostu mam wrażenie że taka praca przy komputerze mnie wyczerpuje i męczy, chociaż kiedyś marzyłem wręcz o pracy przed kompem.
I tutaj mireczki kieruje moje pytanie do was:
co mogę robić po FiR aby zarabiać w miarę przyzwoicie (3000+, ogólnie wolałbym na łapę 4-5k+ ale wszystko w swoim czasie) żeby jednocześnie moja praca nie wiązała się bezpośrednio z tym że non stop siedzę przy komputerze? Nie chodzi o to aby całkowicie nic przy kompie nie robić, chodzi o to by robić też po drodze inne czynności, nie tylko siedzieć i robić swoje przed kompem. Ja nie mam pomysłu totalnie gdzie w finansach taki charakter pracy mógłby występować. Bardzo proszę o pomoc.
#pracbaza #korposwiat #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dorotka-wu
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Skończyłem Finanse i Rachunkowość, ...

źródło: comment_QHK4L6kFvNgk8Z1NrrVYqMXnl1Nlt82P.jpg

Pobierz
  • 63
Generalnie praca przy kompie jeśli jest to rzeczywista praca a nie siedzenie na FB jest męcząca. Raczej radziłbym zrobić jakieś podstawowe badania typu morfologia. A np. magnez możesz sobie sam suplementowac.
@AnonimoweMirkoWyznania: Koniecznie rób sobie 5 minut przerwy co godzinę. Masz do tego prawo i korzystaj, naprawdę pomaga. Do tego minimum 1,5 litra wody mineralnej wypij w ciągu dnia. Do tego pomyśl nad dietą bogatą w magnez i/lub tabletkach z magnezem. Jego niedobór właśnie się tak objawia. Jeżeli do tego pijesz dużo kawy to tym bardziej, bo ona wypłukuje magnez z organizmu.
męczy Cię to zniewolenie w pracy, do którego nie jesteś przyzwyczajony, w chacie możesz sobie coś innego porobić, odejść od kompa kiedy chcesz, założyć luźne gacie, a w pracy trzeba non stop trzymać fason. Tak będzie wyglądało Twoje najbliższe 40 lat, pogódź się z tym :D


@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że jest tak jak mówi @Walkiria81

to nie chodzi o to, czy pracujesz przy komputerze czy nie, tylko przy rozpoczęciu życia zawodowego zaznaje
@mus_tang Murarz za 3k? XD nawet na Podkarpaciu dobry murarz ma kilka więcej a w sezonie to od pracy nie mogą się odpędzic od roboty. Znajomy potrafił wyciągnąć miesięcznie 7-8k na czysto przez okres letni, wada jest to że w okresie zimowym najczęściej nie ma dużo zleceń albo sama #!$%@? wykonczeniowka. Tylko, że praca fizyczna to jednak nie korpo robisz po 10h i nie masz dodatków w postaci karnetów na siłownię czy