Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skończyłem Finanse i Rachunkowość, pracuję w księgowości korporacyjnej. Niby praca ok dla kogoś świeżo po studiach (obrona była we wrześniu, pracuje tu od października): zarabiam jako księgowy (accountant, bo jednak wszystko tu po angielsku jest) 3000 na rękę, mam kartę multisport, ubezpieczenie medyczne, jest umowa o pracę itd.
Problem leży gdzie indziej.
Praca polega na tym, że te 8h dziennie siedzę przy komputerze na open space. Robię różne rzeczy, czasami jakieś raporty w Excel, czasami wklepuję faktury, czasami rozliczam należności i tak dalej ale zasadniczo chodzi o sam fakt, że źle się czuje przy pracy przy komputerze. Paradoksalnie wręcz. Jestem z natury piwniczakiem i w domu mogę długo siedzieć przy kompie i czuje się dobrze. Ale w pracy to ja nie wiem. Może te monitory są jakieś za jasne czy coś (chociaż mam ustawiony ciemny kolor itd., flux niestety nie mogę zainstalować) ale po tych 8h pracy czuje się strasznie wyczerpany, zmulony. Wracam do domu i jedyne co robię to kładę i śpię, budzę się koło 20, wtedy robię posiłek na następny dzień, dalej siedzę w piwnicy i robię swoje rzeczy, idę spać koło 23, wstaję ok. 7 i koło się zamyka.
W dodatku w pracy non stop chce mi się spać, czasami oczy wręcz same mi się zamykają przed ekranem i chodzę np. do toalety non stop sobie twarz polać zimną wodą.
Po prostu mam wrażenie że taka praca przy komputerze mnie wyczerpuje i męczy, chociaż kiedyś marzyłem wręcz o pracy przed kompem.
I tutaj mireczki kieruje moje pytanie do was:
co mogę robić po FiR aby zarabiać w miarę przyzwoicie (3000+, ogólnie wolałbym na łapę 4-5k+ ale wszystko w swoim czasie) żeby jednocześnie moja praca nie wiązała się bezpośrednio z tym że non stop siedzę przy komputerze? Nie chodzi o to aby całkowicie nic przy kompie nie robić, chodzi o to by robić też po drodze inne czynności, nie tylko siedzieć i robić swoje przed kompem. Ja nie mam pomysłu totalnie gdzie w finansach taki charakter pracy mógłby występować. Bardzo proszę o pomoc.
#pracbaza #korposwiat #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dorotka-wu
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Skończyłem Finanse i Rachunkowość, ...
źródło: comment_QHK4L6kFvNgk8Z1NrrVYqMXnl1Nlt82P.jpg
  • 63
@AnonimoweMirkoWyznania Co do zmiany zawodu, nie myślałeś o czyms na własną rękę? Jest masa ludzi którzy prowadzą firmy jednoosobowe, potrzebują pomocy w rozliczaniu dochodów i podatków ze skarbówka. Mógłbyś sie ogłosić i na własną reke szukać zleceń. Wtedy mógłbyś wszytko robić zdalnie z domu dla klienta i nie musialbys siedzieć w korpo. Ewentualnie zdobadz troche doświadczenia i przerzuc sie na mniejszą firme z luzniejsza atmosferą.
@AnonimoweMirkoWyznania może spróbuj wkręcić się w audyt? Mam znajomego po FiR, nie wiem jak nazywa się jego stanowisko ale jeździ z audytorem po firmach, w biurze praktycznie go nie ma. Nie skończył żadnych kursów i nie ma uprawnieniami na audytora, pewnie jest jakimś asystentem albo coś w tym stylu. Jeśli jesteś zainteresowany napisz do mnie na pw, spróbuję się dowiedzieć czegoś więcej :-)
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja jestem programistą i też męczy mnie praca przy komputerze. Spróbuj codziennie rano i po pracy zaaplikować dawkę noopeptu, może trochę pomoże. Poza tym witaminy (bardzo ważne, polecam orzechy włoskie), zdrowe odżywianie i regularna siłownia.
@AnonimoweMirkoWyznania: nic dziwnego bo open space to katorga dla ludzi - jednemu za ciepło, drugiemu za zimno, trzeciemu ciemno i pali wszystkie światła jakby noc była, czwartemu za jasno i gasi i tak w koło ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poszukaj jakiejś mniejszej firmy to jest szansa na biuro własne/do podziału na 2-3 osoby i od razu chce się pracować :D