Wpis z mikrobloga

JA:Generalnie początkowo pisano normalne s, jednak na początku szkoły dzieci uczy się ładnie łączyć litery. "s" z łącznikiem wygląda jak na drugim obrazku
TY: bo właśnie to "#!$%@? s" wzięło się od normalnego s pisanego ręcznie w środku słowa.

JA: potem stopniowo wszyscy zaczęli je tam upraszczać; zrobiłem nawet profesjonalny schemat ewolucji S
TY: na tym przykładzie masz widoczne w jaki sposób doszło do takiej ewolucji

JA: na drodze tych przekształceń
@piesek-przesierstny: Prawda. Pewnie kiedy kaligrafia wypracowywała swoje wzorce pewnie jeszcze dochodziła kwestia nieodrywania pióra od kartki - bo takie potrafiło robić kleksy, więc trzeba było upłynnić pismo.

W czasach dzisiejszych mamy długopisy i zeszyty w kratkę 0.5cm - co oznacza, że piszemy bardzo małe litery stałą grubością (często cienkopisem) kreski, a to ze względu na czytelność premiuje proste, geometryczne kształty - a skoro literki są małe to i tak smaruje się
@Mawak: ooo pamietam jak ta stara prukwa w podbazie takie s pisala i to tez duze i tez sie tak nauczylam i pozniej musialam sie sama przestawiac na normalne bo te pisane s takie brzydkie jest strasznie :/ Z małym p i b to samo
@Nala_Alan_w: też kiedyś pisałem odrywając prawie przy każdej literze, dopiero na studiach życie wymusiło na mnie pisanie bez odrywania długopisu od kartki. i tak jak napisałem wcześniej - przez to z normalnego "s" zacząłem raczej pisać to "#!$%@? s", bo tak jest po prostu szybciej.
@Mawak: Myślałem tyle lat, że to normalne, a jednak taka pisownia jest hejtowana ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja to tak pisze chyba wszystkie takie literki i całkiem szybko mi szło przepisywanie czegoś na tempo, ale wychodziły bazgroły niezbyt łatwe do przeczytania dla kogoś ;d
@sidewinder: Co do pisma Amerykanów. W pracy zajmuję się obsługą klienta amerykańskiego, i takie pismo jak pokazałeś jest rzadkością i to jedynie u ludzi starszej daty. Ponadto można się zgubić, bo niektóre litery piszą całkiem inaczej (pic rel) Drugim stylem pisma jest to znane ze szkół (np. w filmach w których są sceny z lekcji w szkole), czyli każda literka oddzielnie. Niestety, ale w większości ich pismo jest koślawą hybrydą tego
Krukosz - @sidewinder: Co do pisma Amerykanów. W pracy zajmuję się obsługą klienta am...

źródło: comment_LDUaK49a7inMfvfK2sUpozKMM5bOnX8J.jpg

Pobierz