Wpis z mikrobloga

@Mawak: A to nie jest tak, że ręka się ma wyrabiać i przyzwyczajać do pewnych ruchów? Te udziwnienia chyba służą temu, żeby się łatwiej łączyło litery - nie ma to w takim razie takiego samego zastosowania, jak rysowanie szlaczków?
  • Odpowiedz
@Mawak: odpowiem jako córka nauczycielki nauczania początkowego, też mnie to zastanawiało zawsze.
Takie są wymagania programowe, tak muszą uczyć bo takie litery maja wpisane w konspekt. Tyle reform edukacji i nikt tego nie zmienił, ale wg ustaw czy czegoś tam takie pisanie wykształca umiejętność pisania w najlepszy sposób (nie w sensie dr najlepiej się pisze tylko najłatwiej się w taki sposób nauczyć). A nauczyciele muszą się tego trzymać bo są rozliczani
  • Odpowiedz
@worldmaster: a tego to już nie wiem, nauczyciele nauczania początkowego mają nauczyć dzieci wyrabiać odruchy pomocne w pisaniu a najłatwiej to zrobić poprzez naukę łączenia liter.
  • Odpowiedz
@Mawak: Mnie najbardziej wkurzalo jak ktos mi obnizal ocenę za brzydkie pismo. Np. brala baba juz w liceum zeszyt z czegoś, wszystkie zadania i gowna sa, tematy podkreślone itp. Ale niieee, #!$%@? ocena nizsza bo pismo brzydkie i korektor w zeszycie (°°
  • Odpowiedz
@shusty: no akurat to "b" którego uczą w szkole jest przydatne bo jak szybko piszesz np. jakieś równanie w matematyce i masz "6b" to czasem ciężko rozróżnić które to "6" a które to "b" bo różnią się tylko krzywizną laseczki
  • Odpowiedz