Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak mnie denerwuje polska mentalność.

Powiedz gdzieś, że masz jakieś zainteresowania, jakieś hobby, nie wiem, bieganie, modelarstwo, uczysz się nowego języka. To od razu zdziwienie na twarzy i pytanie "ale po co?". Bo lubię, przecież nikt mnie nie zmusza do tego. "Ale chce ci się uczyć czegoś? W wolnym czasie?" No tak bo jak nauka to tylko za karę. I taki grymas na twarzy jakbym był jakiś nienormalny.

Najgorsze, że sporo takiego podejścia mam u siebie w rodzinie, czy w pracy. Chcąc nie chcąc mam kontakt z tymi ludźmi i nie pogadasz na żadne ambitne tematy. W rodzinie czas wolny to oglądanie telewizji i też same ambitne dzieła jak "trudne sprawy" czy inne takie brednie.

Wiadomo, że nie wszyscy ale spora część społeczeństwa polskiego ma takie podejście.

W sumie nie wiem po co o tym piszę, potrzebowałem się chyba wyżalić po prostu. Też się z czymś takim spotkaliście?

#zalesie #polskamentalnosc #polak #przemyslenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania: uczę się języka japońskiego:
- serio? głupi jesteś?
- a po co?
- na #!$%@? się uczysz.
- potrzebne Ci to?
- nie masz co z pieniędzmi robić?
- nie szkoda Ci czasu?
- zmarnowane czas i pieniądze.
- chinskie bajki?
- scooby doo?
- tak? hehe, hehe! fajnie, hehe! (ze wzrokiem "patrz synku, debil!")

choć przeważnie są pozytywne reakcje "jesteś szalooony!", albo "aha" i cisza akceptacji ( ͡°
@AnonimoweMirkoWyznania: skąd ja to znam "ale po co ci to" xD Komuna niestety wryła w Januszach i Grażynach czyli pokoleniu naszych rodziców, że w wolnym czasie to tylko piwo, telewizor i jedzenie. Wszystko ponad to musi być "po coś" no bo #!$%@? nie są w stanie zrozumieć, że ktoś może mieć frajdę z tego, że nie wiem pobiega, pojeździ na rowerze czy akwarium sobie postawi.
@AnonimoweMirkoWyznania: Haha, znam to, mam hobby w Polsce rzadkie, a na zachodzie dość popularne, miniatury 1:12, i wiele osób jest zdania, ze to zabawki dla dzieci i tworze to dla swojej córki przyszlej żeby się mogla bawić. Jak tlumacze ze to nie dla dzieci to sie dziwnie patrzą i maja za dziwadlo xD bo jedyne prawilne hobby to bieganie albo gotowanie i wrzucanie fotek na insta( ͡ ͜ʖ
Powiedz gdzieś, że masz jakieś zainteresowania, jakieś hobby, nie wiem, bieganie, modelarstwo, uczysz się nowego języka. To od razu zdziwienie na twarzy i pytanie "ale po co?


@AnonimoweMirkoWyznania: to nie jest polska mentalność tylko miałeś/miałaś pecha trafić w bardzo dziwne środowisko.