Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak mnie denerwuje polska mentalność.

Powiedz gdzieś, że masz jakieś zainteresowania, jakieś hobby, nie wiem, bieganie, modelarstwo, uczysz się nowego języka. To od razu zdziwienie na twarzy i pytanie "ale po co?". Bo lubię, przecież nikt mnie nie zmusza do tego. "Ale chce ci się uczyć czegoś? W wolnym czasie?" No tak bo jak nauka to tylko za karę. I taki grymas na twarzy jakbym był jakiś nienormalny.

Najgorsze, że sporo takiego podejścia mam u siebie w rodzinie, czy w pracy. Chcąc nie chcąc mam kontakt z tymi ludźmi i nie pogadasz na żadne ambitne tematy. W rodzinie czas wolny to oglądanie telewizji i też same ambitne dzieła jak "trudne sprawy" czy inne takie brednie.

Wiadomo, że nie wszyscy ale spora część społeczeństwa polskiego ma takie podejście.

W sumie nie wiem po co o tym piszę, potrzebowałem się chyba wyżalić po prostu. Też się z czymś takim spotkaliście?

#zalesie #polskamentalnosc #polak #przemyslenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zolwixx: @AnonimoweMirkoWyznania: od czasu do czasu wpadam na jakiś genialny pomysł i chcę czegoś nowego spróbować, instrument czy inne zajęcie.
- a od kiedy taki muzykalny jesteś?
- tylko za fortepian się nie bierz bo jak sobie do pokoju wstawisz na 4 piętro hehe
- a może byś posprzątał?
Gdyby siedzieli bardziej w internetach to pewnie bym dostał "zabij się XDDDDDD" na końcu rozmowy.

Zasadniczo słyszę to od
  • Odpowiedz