Wpis z mikrobloga

Właśnie zaczyna sie 7 rok mojej emigracji. Przez sześć lat pobytu w Niemczech,nic mnie tutaj nie powinno już dziwić,a jednak!
Nie będe sie rozpisywał jak na każdym kroku Niemcy pozytywnie mnie zaskakują ,bo o tym mógłbym rozmawiac godzinami ale uwierzcie że podejście człowieka do drugiego człowieka jest takie, że za każdym razem powoduje rozdziawienie mojej japy w uśmiechu (pozytywnego) niedowierzania ( ͡ ͜ʖ ͡) Oczywiście mówię tutaj o człowieku który wychował sie i spędził większość swojego życia w Polsce.

Dzisiejszego poranka otwieram sobie jak co dzień skrzynke na listy i zastaję w niej tajemniczą korespondencje do mojego #rozowypasek Koperta wyraźnie wskazuje że w środku znajduje się pismo urzędowe.

Decyzja o natychmiastowej deportacji pani konwerterowa! Niezdarnie walę #suchar w progu naszego mieszkania.
Sytuacja tego typu że różowy przyzwyczajony do mojego wspaniałego (dla niektórych z-------o) poczucia humoru,od razu odpowiedział:
-weź nie p-----l (kłamię,mój rózowy nie przeklina)

Ale do rzeczy.
Moja żona przed rokiem zrobiła prawko w niemcowni. Właśnie otrzymała list ze zapraszaja ją jako młodego kierowcę na BEZPŁATNY trening/kurs doszkalający techniki jazdy.
Jeżeli się zdecyduje to musi tylko potwierdzić mejlowo chęć przystąpienia i przyjechać swoim samochodem pod wskazany przez starostę adres.
W naszych okolicach juz 30k młodych kierowców zdecydowało się na taki trening, może dlatego na Niemieckich drogach i autobanach jest bezpieczniej niz w Polsce?
Na zachete dodaja że każdy uczestnik treningu bierze udział w losowaniu nagrody: 500€ na takim Polskim odpowiedniku książeczki mieszkaniowej.

To tylko jeden z wielu przykładów "poniżania" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Polaków na emigracji w Niemczech. JA DEUTSCHLAND! poniżajcie nas tak dalej xD

#niemcy vs #polska #wygryw #chwalesie #w----------y #emigracja #najlepszadecyzjamojegozycia
Konwerter - Właśnie zaczyna sie 7 rok mojej emigracji. Przez sześć lat pobytu w Niemc...

źródło: comment_7dXm9XKnNPa43x6UXAslgKB66PjTQ7Wt.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się czy jechać do Polski zrobić prawko, bo dużo taniej. Nawet jak nie zdam parę razy wyjdzie taniej. Co Polecisz?


@Thh0: Też rozważaliśmy taka opcje bo cebula ze mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po przemysleniu doszliśmy jednak do wniosku że to zbyt kłopotliwe bo musiał byś na 1 raz wykorzystać cały swój urlop i dalej nie masz pewności że zdasz egzamin ;)
Do tego dolicz
  • Odpowiedz
Ja sam jestem pół na pół kapitalistą, szczególnie teraz pracując w DE i zarabiając konkretne pieniądze chciałbym żeby państwo odbierało mi ich jak najmniej.


@Konwerter: pół kapitalista pół s---------a, piecze d--a mirki że państwo nam płaci? ALE NIE Z MOICH GRAŻYNA, MIE PAŃSTWO MA ZABIERAĆ? MIE? Na zasiłki każdy chętny, ale płacić to słabo, ech, jeszcze wybór między opieką nad biednymi a ośmiorniczkami, super przemyślenia k---o XD Polecam jakąś książkę
  • Odpowiedz
super przemyślenia k---o


@Usmiech_Niebios: Dziękuję za komplement.

pół kapitalista pół s---------a, piecze d--a mirki że państwo nam płaci? ALE NIE Z MOICH GRAŻYNA, MIE PAŃSTWO MA ZABIERAĆ?
  • Odpowiedz
@Konwerter: a prosty robol policzył kiedyś w życiu ile w podatkach zapłacił a ile wziął? Ba, potrafi wykazać w którym państwie zapłacił więcej podatków a w którym jest śmieciem któremu skapnęło od Helmuta utrzymującego ten system na barach? XD No nie sądzę. Ale podatki moje Grażyna, pińcet ojro moje XD
  • Odpowiedz
Ba, potrafi wykazać w którym państwie zapłacił więcej podatków a w którym jest śmieciem


@Usmiech_Niebios: Kolego, gdy miałem 13 lat jak Ty to byłem wielkim patriotą.Później dorosłem i zmądrzałem.

Przez 10 lat pracy zawodowej w Polsce słyszałem na każdym kroku że śmieć,g---o,kryzys,tepy c--j bez szkoły, 1000 ludzi na Twoje miejsce, i tak duzo zarabiasz -2k to jak bys pana boga za nogi chwycił ( ͡°
  • Odpowiedz
@Konwerter: przecież jesteś szmatą, która musi się dowartościować tym że rzucono mu pięćset ojro XD Jakbyś Ty jeszcze żył tam sobie spokojnie i pracował jak człowiek, ale po tej potrzebie wywołania bólu d--y na mirko widać że wieśniakiem jesteś byłeś i będziesz, że to jak na Ciebie wołali nigdy już z Ciebie nie wyjdzie i że zawsze będziesz pokazywał ludziom swoj zegarki i samochody nie dlatego bo są fajne, ale
  • Odpowiedz
przecież jesteś szmatą, która musi się dowartościować tym że rzucono mu pięćset ojro XD Jakbyś Ty jeszcze żył tam sobie spokojnie i pracował jak człowiek,


@Usmiech_Niebios: Po raz kolejny podziekuje za komplement.Ty dalej nie rozumiesz że dopiero u Helmuta zyje jak człowiek?

ale po tej potrzebie wywołania bólu d--y na mirko
  • Odpowiedz
Robisz właśnie to czego nienawidzisz w "opiekuńczym państwie" mówisz mi jak mam żyć. HIPOKRYTO!


@Konwerter: Jakby groził ci przy tym śmiercią to byłoby jak w opiekuńczym państwie. Teraz korzysta ze swojej wolności słowa
  • Odpowiedz