Wpis z mikrobloga

Właśnie zaczyna sie 7 rok mojej emigracji. Przez sześć lat pobytu w Niemczech,nic mnie tutaj nie powinno już dziwić,a jednak!
Nie będe sie rozpisywał jak na każdym kroku Niemcy pozytywnie mnie zaskakują ,bo o tym mógłbym rozmawiac godzinami ale uwierzcie że podejście człowieka do drugiego człowieka jest takie, że za każdym razem powoduje rozdziawienie mojej japy w uśmiechu (pozytywnego) niedowierzania ( ͡ ͜ʖ ͡) Oczywiście mówię tutaj o człowieku który wychował sie i spędził większość swojego życia w Polsce.

Dzisiejszego poranka otwieram sobie jak co dzień skrzynke na listy i zastaję w niej tajemniczą korespondencje do mojego #rozowypasek Koperta wyraźnie wskazuje że w środku znajduje się pismo urzędowe.

Decyzja o natychmiastowej deportacji pani konwerterowa! Niezdarnie walę #suchar w progu naszego mieszkania.
Sytuacja tego typu że różowy przyzwyczajony do mojego wspaniałego (dla niektórych z-------o) poczucia humoru,od razu odpowiedział:
-weź nie p-----l (kłamię,mój rózowy nie przeklina)

Ale do rzeczy.
Moja żona przed rokiem zrobiła prawko w niemcowni. Właśnie otrzymała list ze zapraszaja ją jako młodego kierowcę na BEZPŁATNY trening/kurs doszkalający techniki jazdy.
Jeżeli się zdecyduje to musi tylko potwierdzić mejlowo chęć przystąpienia i przyjechać swoim samochodem pod wskazany przez starostę adres.
W naszych okolicach juz 30k młodych kierowców zdecydowało się na taki trening, może dlatego na Niemieckich drogach i autobanach jest bezpieczniej niz w Polsce?
Na zachete dodaja że każdy uczestnik treningu bierze udział w losowaniu nagrody: 500€ na takim Polskim odpowiedniku książeczki mieszkaniowej.

To tylko jeden z wielu przykładów "poniżania" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Polaków na emigracji w Niemczech. JA DEUTSCHLAND! poniżajcie nas tak dalej xD

#niemcy vs #polska #wygryw #chwalesie #w----------y #emigracja #najlepszadecyzjamojegozycia
Konwerter - Właśnie zaczyna sie 7 rok mojej emigracji. Przez sześć lat pobytu w Niemc...

źródło: comment_7dXm9XKnNPa43x6UXAslgKB66PjTQ7Wt.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a która z uporem maniaka próbowała wmawiać innym hejt do Niemiec. Następnie pokazywała wyższość Niemiec nad Polską.


@Volki: mógłbyś przetłumaczyc na Polski?
  • Odpowiedz
Mógłbym najwyżej na polski, i napisać to jeszcze prostszym językiem, żebyś zrozumiał, ale widzę, że to nie miałoby sensu.


@Volki: Masz rację, zasługuję jedynie na to żeby zrobic ci laskę. Zyj swoim życiem,niech Ci sie wiedzie i nie bóldup juz tyle nad tym ze ktos potrafi sprawniej zarządzac państwem niz Ten wielki "mondry""narut" polski.
  • Odpowiedz
@Volki: Jak zwykle sie nie myliłem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Masz rację to to samo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dzięki projektorowi Stowarzyszenia "Macierzanka" 18 kobiet - mieszkanek gmin: Wiżajny, Rutka Tartak
  • Odpowiedz
@Konwerter: Napisałem o podobnych akcjach inicjatyw obywatelskich, tak że w Polsce jest podobnie jak w Niemczech. Nie znam wszystkich projektów w Polsce organizowanych przez takie podmioty, być może są lub były dla osób chcących się doszkolić, zresztą ty piszesz o doszkalaniu, a ja o pełnym kursie.

Dyskusja z tobą to jakaś dziecinada.
  • Odpowiedz
@Konwerter: ja największy szok kulturowy przeżyłem w Holandii jak dostałem list od Nuon (dostawca energii) w którym przepraszali mnie za 6-godzinną awarię ogrzewania miesiąc wcześniej i dali kredyt na 25 eur do następnego rachunku (normalny rachunek to 110 eur więc to było prawie 20% miesięcznego rachunku za 6 godzin awarii).

Podczas awarii byłem w Polsce, nawet jej nie zauważyłem...
  • Odpowiedz
A kto pisał, że lepiej? Lepiej obniżyć podatki, a nie angażować państwo w coraz to kolejne działania...


@Papinian: ale wiesz ze mowimy tutaj o 4 najwiekszej gospodarce na Swiecie, a bezpieczenstwo na drogach i wiezienictwo to dwa najbardziej wplywajace na prestiz panstwa czynniki?

Doedukuj sie kolego.
  • Odpowiedz