Wpis z mikrobloga

Właśnie zaczyna sie 7 rok mojej emigracji. Przez sześć lat pobytu w Niemczech,nic mnie tutaj nie powinno już dziwić,a jednak!
Nie będe sie rozpisywał jak na każdym kroku Niemcy pozytywnie mnie zaskakują ,bo o tym mógłbym rozmawiac godzinami ale uwierzcie że podejście człowieka do drugiego człowieka jest takie, że za każdym razem powoduje rozdziawienie mojej japy w uśmiechu (pozytywnego) niedowierzania ( ͡ ͜ʖ ͡) Oczywiście mówię tutaj o człowieku który wychował sie i spędził większość swojego życia w Polsce.

Dzisiejszego poranka otwieram sobie jak co dzień skrzynke na listy i zastaję w niej tajemniczą korespondencje do mojego #rozowypasek Koperta wyraźnie wskazuje że w środku znajduje się pismo urzędowe.

Decyzja o natychmiastowej deportacji pani konwerterowa! Niezdarnie walę #suchar w progu naszego mieszkania.
Sytuacja tego typu że różowy przyzwyczajony do mojego wspaniałego (dla niektórych #!$%@?) poczucia humoru,od razu odpowiedział:
-weź nie #!$%@? (kłamię,mój rózowy nie przeklina)

Ale do rzeczy.
Moja żona przed rokiem zrobiła prawko w niemcowni. Właśnie otrzymała list ze zapraszaja ją jako młodego kierowcę na BEZPŁATNY trening/kurs doszkalający techniki jazdy.
Jeżeli się zdecyduje to musi tylko potwierdzić mejlowo chęć przystąpienia i przyjechać swoim samochodem pod wskazany przez starostę adres.
W naszych okolicach juz 30k młodych kierowców zdecydowało się na taki trening, może dlatego na Niemieckich drogach i autobanach jest bezpieczniej niz w Polsce?
Na zachete dodaja że każdy uczestnik treningu bierze udział w losowaniu nagrody: 500€ na takim Polskim odpowiedniku książeczki mieszkaniowej.

To tylko jeden z wielu przykładów "poniżania" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Polaków na emigracji w Niemczech. JA DEUTSCHLAND! poniżajcie nas tak dalej xD

#niemcy vs #polska #wygryw #chwalesie ##!$%@? #emigracja #najlepszadecyzjamojegozycia
Konwerter - Właśnie zaczyna sie 7 rok mojej emigracji. Przez sześć lat pobytu w Niemc...

źródło: comment_7dXm9XKnNPa43x6UXAslgKB66PjTQ7Wt.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Konwerter: Nie wiem z czego się tu cieszyć. Że państwo robi szkolenia dla kierowców, i każde za nie płacić każdemu - także ludziom, którzy nigdy nie prowadzili samochodu, albo po prostu nie brali w podobnej akcji udziału? No super. ()
  • Odpowiedz
Nie wiem z czego się tu cieszyć. Że państwo robi szkolenia dla kierowców,


@Papinian: Faktycznie,lepiej po Polsku #!$%@?ć kase na ośmiorniczki czy zarząd niieistniejącej elektrowni atomowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Lepiej obniżyć podatki, a nie angażować państwo w coraz to kolejne działania


@Papinian: W wyimaginowanym świecie,utopi która siedzi w umysłach niektórych niepoprawnych romantyków,takie rozwiązanie byłoby idealne.Niestety nie do zrealizowania na większa skalę. Nie zdajesz sobie sprawy jak wiele ludzi jest nieporadnych zyciowo,muszą miec kogoś kto się nimi zaopiekuje.

Ja sam jestem pół na pół kapitalistą, szczególnie teraz pracując w DE i zarabiając konkretne pieniądze chciałbym żeby państwo odbierało mi ich
  • Odpowiedz
@Konwerter: Ach tak, bo przecież w przeszłości, w państwach bardziej kapitalistycznych od obecnie istniejących, było tak strasznie niebezpiecznie... Np. Polacy kierowani obawą o swoje życie emigrowali z Galicji do USA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Państwo opiekuńcze sprzyja rozwojowi życiowej nieporadności, a nieporadność sprzyja rozrostowi państwa opiekuńczego, to klasyczny przykład sprzężenia zwrotnego dodatniego. Jak tak dalej pójdzie, czeka nas komunizm. No bo przecież nie można być takim
  • Odpowiedz
Ach tak, bo przecież w przeszłości,


@Papinian: W przeszłości ludzie dożywali 30-tki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Państwo opiekuńcze sprzyja rozwojowi życiowej nieporadności, a nieporadność sprzyja rozrostowi państwa opiekuńczego, to klasyczny przykład sprzężenia zwrotnego dodatniego.


Tutaj musimy niestety pójść na kompromis. Państwo opiekuńcze TAK bo ogrom ludzi jest nieporadnych a my nie chcemy mieć "dzikiego zachodu". Państwo powinno sie opiekować właśnie w taki sposób tymi mniej zaradnymi,kształcąc
  • Odpowiedz
@Konwerter:

W przeszłości ludzie dożywali 30-tki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby nie to znienawidzone przez Was "opiekuńcze "państwo to pewnie dzisiaj wypasalibyście świnie a nie siedzieli przu kompie na wypoku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 2
@Konwerter To jest inicjatywa obywatelska, która jest zarejestrowana jako stowarzyszenie, a takie podobne inicjatywy są również w Polsce, np. Macierzanki

Przypominasz mi pewną osobę, która miała tu konto, i która już je usunęła, a która z uporem maniaka próbowała wmawiać innym hejt do Niemiec. Następnie pokazywała wyższość Niemiec nad Polską.

To jest chore.
  • Odpowiedz
Tak, bo rewolucja przemysłowa to zasługa państwa


@bevegelsesmengde: Nie możemy żyć tym co było x lat temu. #!$%@? ,moja babka prała na tarce, to było ekologiczne nie potrzebowało pradu itp. Jak zobaczyła samochód to myslała że diabeł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz takiej rewolucji przemysłowej w obecnych czasach?
  • Odpowiedz