Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mno kompot! Mój emulator Commodore 64 zaczyna działać!

Zrobione:
CPU: niemal całkowicie (zostało parę nieoficjalnych instrukcji, sygnał RDY i parę innych drobiazgów)
VIC: tylko 2 tryby graficzne z 5, brak sprajtów, brak przerwań
CIA: timery, obsługa klawiatury, pewnie nie do końca poprawnie
i praktycznie nic więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet prędkość emulacji jest jakaś dzika, pędzi jak Macierewicz na spotkanie z prezesem.

No i kolory jakieś dziwne, muszę wyczaić czemu.

Java i #libgdx, jakby ktoś pytał.

#programowanie #emulacja #retrogaming #commodore #chwalesie
vytah - Mirki pijcie ze mno kompot! Mój emulator Commodore 64 zaczyna działać!

Zro...

źródło: comment_Izd0XxPHYrp6SJxRBmr3mll13ZutSr4N.jpg

Pobierz
  • 14
@sorhu: @3mpty: Jak ogarnę na tyle, że się będzie nadawać. Na razie nawet pisze się niewygodnie.
@uabit: Tak sobie myślę, czy nie nasłuchiwać mikrofonu i nie emulować zakłóceń. A jak wypuszczę wersję na Androida, to i akcelerometer wykorzystam.
@wytrzzeszcz: Emuluję CPU co do cyklu, za materiał źródłowy służyło mi przede wszystkim to: http://nesdev.com/6502_cpu.txt
Przez to maksymalną prędkość emulowanego CPU osiągam tylko 50 MHz, ale skoro C64 miał 1
@vytah: Fajny projekt, emulatory sprzętu opartego na 6502 łatwo zacząć, ale można ulepszać w nieskończoność ;) Ja mam za sobą NESa, obecnie emuluję Playstation.
Zarzuć źródłem, chętnie zerknę.
@vytah: Zawsze mam problem jak chcę się wypowiedzieć na temat takich projektów. Z jednej strony: super, jestem pod wrażeniem, na pewno włożyłeś w to masę czasu i energii i na pewno sporo się przy tym nauczyłeś. Ale z drugiej strony, dlaczego akurat to? Przecież jedno zapytanie w Google pokazuje przynajmniej kilka działających emulatorów Commadore 64, a niektóre z nich są nawet open-source.
Czy nie lepiej robić coś bardziej przyszłościowego niż... przeszłościowego?