Wpis z mikrobloga

Dla mnie Khorinis to absolutny majstersztyk i wzor jak powinno wygladac miasto w grze.

Porownujac do TES ktorego miasta imponowaly ale byly sztuczne i jakby martwe, Khorinis tętni życiem, mozna sie zanuzyc w tym miescie bo wydaje sie byc prawdziwym.

- Gildia złodziei pod miastem,
- dzielnica portowa ktora jest wyjeta z pod prawa,
- walki za magazynem,
- rzemieslnicy,
- targ,
- gorne miasto dostepne tylko dla bogatych.

Wszystko jest po prostu bardzo spojnie.

PtactwaWiele - Dla mnie Khorinis to absolutny majstersztyk i wzor jak powinno wyglada...

źródło: comment_8GqOhnQYPPHNFZgsVAz50nINMLV8DtCJ.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: Zawsze kiedy widzę te grę łezka w oku się kręci, to była pierwsza gra w która tak naprawdę się zagłębiem która wciągnęła mnie bez końca, moment w którym zostałem paladynem i mogłem zabić bez spiny orka zwiadowce achh. Tak szybko ten czas leci, emocje, dialogi i misje przeżywałem jakbym sam je wykonywał
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: racja.Świat (jak na tamte lata) żyje. Tutaj herold coś ogłasza,tam NPC wymieniają te same linie dialogowe ( "tak jakby mnie to cokolwiek obchodziło-Na prawdę? To interesujące" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) , Vatras nawala kazaniem, strażnicy ćwiczą, ktoś tam pije piwo, a do dzielnicy portowej straż nigdy nie zagląda. Brakuje mi takiej głębi w TES'ach

  • Odpowiedz
@PtactwaWiele
Wszystkie miasta z serii neverwinter nights #!$%@?ą się tym samym, są dialogi, dzielnice dla biednych, bogatych, odcięte strefy do których nie możesz wejść bo coś tam, dialogi npc itd.
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele:
Khorinis jako miasto pozostaje jednym z najlepszych, to trzeba przyznać. Ale wcale nie jest idealne, wystarczyłoby dodać jeszcze jedno miasto na wyspie i by się okazało, że lecą pod schemat.

Ale nie wychodząc z serii
Khorinis (II) > Obozy (I) > Dwa kliometry mułu > Arcania (IV) > Kontynent (III)
to Khorinis zdecydowanie jest najlepsze.
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: Wiedźmin to inny kaliber jak dla mnie bijący miasta Gothica na głowę ale nie ma się co dziwić bo 15 lat zrobiło różnicę.
Za to seria TES jak dla mnie zalicza zjazd. Morrowind i Oblivion jeszcze trzymały jakiś poziom, tak w Skyrime miasta są tak sztuczne i klaustrofobiczne, że ilość strażników w mieście przewyższa liczbę mieszkańców.
Nigdzie nie widać rozwarstwienia społecznego, nawet miasta ogarnięte wewnętrzną wojną domową są idealne. Oblivion
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: Miasta zbudowane są według prawideł jakie wypunktowałeś. A są sztywne ze względu na skalę, takich miast w TESO jest kilkadziesiąt, to MMORPG a nie klasyczny RPG, niemożliwością byłoby tchnąć w każde z nich dostateczną dozę realizmu. Natomiast jeżeli szukasz prawdziwie "żyjącego" miasta to zajrzyj do Novigradu.
  • Odpowiedz