Wpis z mikrobloga

#rocksmith #60daychallenge #gitara #gitaraelektryczna

Dzień 4

Dzień czwarty to Boys Like Girls i Rise Against.

Rocksmith chyba faktycznie coś daje bo jako gitara rytmiczna w Boys Like Girls - Love Drunk wybiłem 96%. Utwór fajny i prosty do zagrania choć podobno taby w tym CDLC nie są takie jak w oryginale. Mimo wszystko czułem się jak gwiazda rocka a to daje motywacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gitara prowadząca trochę gorzej ze względu na pull offy i palm muting do których nie jestem jeszcze przyzwyczajony (Rocksmith sporo wybacza jeżeli chodzi o palm muting ;D)

Jest nadzieja Panowie i Panie, jeżeli ktoś tak jak ja chce zacząć przygodę z gitarą elektryczną a nie ma pieniędzy na lekcje u nauczyciela to Rocksmith spokojnie wystarczy do przydomowego grania.

Zauważyłem jednak wadę w klik34OS. Pomimo tego że Rocksmith pokazuje mi jak układać palce i powinienem to przećwiczyć to ambicja mi nie pozwala spaprać tych kilku nut utworu i układam tak jak mi wygodnie zamiast spojrzeć ( )

klik34 - #rocksmith #60daychallenge #gitara #gitaraelektryczna 

Dzień 4

Dzień c...
  • 14
@klik34: To akurat teraz po innej grze statystyki bo nie udało mi się uchwycić w momencie zdobycia 102%.

Z podobnych życiowych osiągnięć zagrałem slayera na 85% przy pierwszym podejściu nie ucząc się kompletnie numeru wcześniej i wymuszając maksymalny poziom trudności. Całą piosenkę "shredowałem" i Rocksmith stwierdził, że całkiem nieźle ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ad5242: To fakt, rocksmith zaliczał mi dość często choć wiedziałem ze palec nie trafił w strunę i ja całkowicie stłumił lub akord mi brzęczał jak cholera. Mimo wszystko dobry dynks i fajnie ze powstał dla takich leszczy jak ja.
@klik34: ogólnie jestem zdania że każdy kto ma odrobinę słuchu i chęci jest w stanie osiągnąć z rocksmithem całkiem niezły poziom bo przecież nie trzeba się zdawać w pełni na statystyki, to ma przede wszystkim brzmieć i dawać frajdę
@ZasilaczKomputerowy: Jest wersja z tpb ;) Ze specjalnym crackiem co pozwoli ci interfejsem audio lub jackiem 3.5 podłączyć gitary i grać. Lub kupno klucza na g2a za jakieś 50 zł, ustawienie mikrofonu na wzmacniacz i jazda dopóki kabla nie kupisz.

A co robic to zawsze bedzie bo na pewno są kawałki których nie znasz + guitarcade no i samo to ze ta gra to Guitar Hero z prawdziwymi wiosłami :D
@klik34: Nie śmiga mi. Trudno. Jak są januszami biznesu i nie chcą normalnie przez interfejs ludziom pozwolić grać to niech się bujają. Nie będę kasy wykładał na jakiś ich kabel co do niczego oprócz gry się nie przyda. Nie po to kupowałem interfejs za 5 stów, żeby nie móc go używać. Do ćwiczeń wolę guitar pro i nagrywanie realnej swojej muzyki.
@klik34: Rocksmith świetna sprawa, żeby się pobawić i nabrać obycia z gitarą. Jednak prawdziwego nauczyciela wg. mnie nie zastąpi. Rocksmith nie skoryguje Twoich błędów, nie wprowadzi Cie tak dobrze w teorie itp. Ja z nauczycielem przez miesiąc zrobiłem większy progres niż po pół roku z rocksmithem.
Real tone jest o tyle fajny ze ma niska latencje ale przez to ze przetwarza sygnał na cyfrowy swoje kosztuje :/


@klik34: No co ty piszesz :D... aż sprawdziłem co to za cudo i widzę, że zintegrowany realtek to przy tym audiofilia ;-)
Ten kabel to wszystkoumiejący CM108, z dolutowanymi wtyczkami, kosztuje ok. 0.10 USD sztuka i odpowiada też za konwersje... Przetworniki A/D mają headroom na poziomi 80 dB czyli