Wpis z mikrobloga

@Dolan: Raz wziąłem ciastko, raz bez bo ciastka niedobre, a mufinów jajkowych nie było. W sumie dali taką promocję "darmowa kawa" no to czemu nie brać? Z drugiej strony przyzwoitość nakazuje, by tak korzystną (DARMO!!!) promocję skonsumować z pożytkiem dla sprzedającego i domówić coś jeszcze. Z trzeciej jednak strony GDZIE TA PRZYZWOITOŚĆ OD STRONY SPRZEDAJĄCEGO GDY ZA KAŻDYM RAZEM PROPONUJĄ MI CIASTKO, ZESTAW, DRUGIE PICIE, WIĘKSZE FRYTKI GDY PRZYJECHAŁEM PO JEDNEGO
@niczego_nie_osiagne: widzę opracowana taktyka do perfekcji xD
@alfredbuzdygan: niby tak no ale wciąż. Może to mirko mnie ukształtowało, zawsze wszyscy wyzywają od cebul ludzi którzy biorą "gratisy" bez niczego innego ;>
@zolwixx: czyli generalnie darmowa kawa jest w zamian za krzywdy które wyrządzili ci próbując wciskać wszystko powiększone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

p.s. wciąż siedzę w tym macu, cały czas ludzie wchodzą i proszą o
@Dolan: skoro jest promocja no to niech sobie biorą, ale pamiętam jak będąc w liceum była taka akcja i koledzy z klasy wypili jedną to zakręcili się po następna, to jest prawdziwa cebula (ʘʘ)
@Dolan: tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale wytłumaczę się, że kawę darmową wziąłem dwa razy, a napastowany jestem co tydzień.

EDIT: oraz chyba na tym polega promocja. Jeśli jest promocja pizzy "duża w cenie małej" to dokupujesz ciastko, żeby właściciel był wesoły, a inni nie myśleli o Tobie jako o cebularzu? :)
@mvgda: no właśnie jak sobie pomyślę ile razy zgarnąłem taki gratis w czasach szczeniackich to faktycznie żenua, może teraz staram się to naprawić będąc przykładnym klientem xD
@zolwixx: fakt, przecież reklamują się hasłem "wstąp po darmową kawę do mcd" ale moja wewnętrzna anty-cebula każe mi coś dokupić.
@zolwixx: no nie przyzwoitość. Cała ta akcja to wykorzystanie reguły wzajemności z technik manipulacji. Na tym to polega, liczą że dająć Ci darmową kawę, która kosztuje ich grosze bedziesz czuł sie jak cebulak i cos kupisz, albo w ogole wpadniesz na sniadanie. O reklamie i innych takich nie wspomne. Dla mnie przyjsc tam po darmowa kawę to nie jest cebulactwo acz sam nigdy nie bylem bo nawet nie mam po drodze.