Wpis z mikrobloga

No elo

Po moim ostatnim wpisie (tutaj: http://www.wykop.pl/wpis/22668949/czolem-mireczki-dzisiaj-w-koncu-zebralem-sie-zeby-/ ), dostalem pare prosb o napisanie wiecej o pracy w Kanadzie/EA, dlatego zeby nie trzymac was w niepewnosci napisze pare slow juz dzisiaj. Oczywiscie nie o wszystkim, bo po pierwsze byloby tego o wiele za duzo, a po drugie musze miec o czym pisac przy porannej kawie :D
Pamietajcie zeby wziac pod uwage, ze jestem tutaj niecale dwa miesiace, wiec na pewno wielu rzeczy jeszcze nie mialem okazji zobaczyc.
Po drugie, nie do konca moge sie polapac we wszystkich przepisach dotyczacych tajemnicy firmy, wiec jesli czegos nie bede pewien to po prostu te informacje pomine.
Dzisiaj o godzinach pracy i typowym dniu tutaj.

Nie mamy okreslonych godzin rozpoczecia ani zakonczenia pracy, ale ogolnie przyjmuje sie, ze trzeba byc na porannym standupie o 9:30. Jako, ze ja lubie posiedziec przy kompie od rana (specjalnie nie nazywam tego praca :D), to pojawiam sie w pracy ok. 8. Niestety wiaze sie to z wczesnym wstawaniem ok. 6:30, bo mieszkam dosc daleko od studia, specjalnie chyba wybudowanego na zadupiu :(
W kazdym razie, praca zaczyna sie o 9:30, ok. 10 zaczynaja sie spotkania (ogromna ilosc spotkan) i tak naprawde trwaja do lunchu czyli ok. 12-12:30. Jesli mam chwile czasu miedzy spotkaniami, albo po prostu luzneijszy dzien w tym wzgledzie, zabieram sie za sprawdzanie logow z testow automatycznych.. Mamy farmy kilkudziesieciu/kilkuset urzadzen na ktorych non-stop chodzi fifa, no i ktos te wyniki musi potem analizowac..
Ale wracajac do tematu..przerwa na lunch trwa godzine i niestety do czasu pracy wliczana jest tylko polowa tego czasu, czyli de facto musimy pracowac 8,5h. Nie zeby byl to jakis problem, w koncu pracuje tu dla przyjemnosci, a nie z obowiazku ;)
Lunch kazdy spedza inaczej. Czesc ludzi idzie grac w pilke na duzym boisku (pic rel), czesc grac w kosza, hokej, siatkowke, silownie itd. a niektorzy po prostu jedza lunch ze znajomymi w nowiutkiej kafeterii oddanej do uzytku w tym roku.
Sa tez i tacy (calkiem spora grupa), ktorzy lunch biora do kompa i spedzaja go grajac w gry. Z ciekawostek - najpopularniejsza gra tutaj jest Overwatch..spokojnie 80% tych grajacych w czasie lunchu katuje wlasnie te gre.
Po obiedzie wracamy do pracy, gdzie realizuje zadania z backlogu..ale to tez chyba dluzsza opowiesc na oddzielny wpis. Teraz moge tylko powiedziec, ze jest w tym duzo czytania i przerabiania kodu. Naprawde rzadko kiedy tworze cos od zera, ale z drugiej strony to chyba normalne na moim stanowisku (ledwo ponad entry level) i w projekcie ktory dziala juz od ladnych kilkunastu lat.
W miedzyczasie jest czas na rozegranie paru meczykow w Fife na najnowszym buildzie i napisanie feedbacku na ten temat(tak zeby nie bylo, ze gramy tylko dla przyjemnosci ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Prace konczymy ok. 17:30, ale jest to zalezne od tego ile tak naprawde jest do zrobienia. Wiadomo, ze im dalej w projekcie tym wiecej bedzie do roboty i bedzie trzeba robic nadgodziny. Fajne jest jednak to, ze nikt nie robi problemow z wyplacaniem pensji za ten czas i placone jest za kazde 0,5h, ktore jestesmy w biurze.

No! To by bylo na tyle, bo skonczylem kawe i juz wlasciwie jestem spozniony na spotkanie z producentami (czyli te najwazniejsze dzisiaj). Raz w tygodniu wlasnie, mamy spotkanie z producentami gdzie na luzie mozemy porozmawiac co nam sie podobalo/nie podobalo w grze w danym tygodniu, co chcielibysmy poprawic, i co, wg. naszego eksperckiego pilkarskiego oka, chcielibysmy do gry dodac. Zeby nie bylo, te spotkania naprawde cos wnosza. Wystarczy powiedziec, ze jedna z moich propozycji bedzie najprawdopodobniej dodana w FIFIE 19 ( #chwalesie ).
Mysle, ze dlugosc wpisow bedzie wlasnie taka ile uda mi sie napisac w czasie kawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do uslyszenia wkrotce.
Aha, zapomnialbym o tagu. Na potrzeby tych wpisow bede korzystal z #chlopaczekzea
Z fartem!

#emigracja #kanada #vancouver #pracbaza
itmightgetloud - No elo

Po moim ostatnim wpisie (tutaj: http://www.wykop.pl/wpis/2...

źródło: comment_ZhsHqFEqKt4ER4IIob8DHSy26RhIjALa.jpg

Pobierz
  • 19
@itmightgetloud: hejka, gratki i w ogole, wszystko pieknie, ale mozesz podrzucic jakies stronki gdzie warto aplikowac ? IT here too :P no i zachod kanady mi sie marzy w przeciagu max 2 lat, nie chce na wariata jechac bez pracy, ale jesli bedzie szansa to jak najbardziej jestem w stanie zrobic yolo
@BetonowyBrodaczBezAfro: Nie bedzie tajemnica, jesli powiem, ze jak to w gamedevie, znajomosc C++ to podstawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy tym co ja robie wystarcza mi, ze rozumiem co sie dzieje w kodzie. Jesli chodzi o to co ja robie, to na pewno przydaje sie znajomosc OOP.. ja znam Jave w stopniu wystarczajacym zeby pracowac na gotowym framework (czyli tak naprawde wystarcza znajomosc podstaw). W moim przypadku
@kam15: W Vancouver w tym momencie jest ogromne zapotrzebowanie na programistow/testerow w tym momencie. Mysle, ze jesli chcesz zaczac aplikowac, to warto zaczac juz teraz..nic cie to nie kosztuje, rozmowe mozna odbyc na skypie, a moze dostaniesz oferte nie do odrzucenia( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mozesz zaczac tam gdzie ja, czyli od monitorowania ofert na indeed.ca i wrzucenia tam swojego CV.. Bardzo duzo rekruterow tam szuka kandydatow. No
@itmightgetloud: siema! pol roku pracowalem jako Quality Assurance Engineer, klikanie manuali, obycie sie w korposwiecie. teraz pracuje jako Associate Consultant od 2 miesiecy, nie wykluczam powrotu do QA jesli nadarzy sie okazja...a jak wyglada sprawa zalatwienia wizy jesli takowa istnieje ?
@wykopowy_brukselek: zacznij wlasnie od indeed, tam jest naprawde w czym wybierac. Jak nic ciekawego nie bedzie, to odezwij sie na pw :)

@kam15: Jesli chodzi o wize, to ja mialem juz zalatwiona zanim wyjechalem z Polski. Pisalem o tym w ktoryms wpisie :) Wiem, ze jest na tyle duze zapotrzebowanie na specjalistow, ze z wiza sponsorowana przez pracodawce nie ma problemu o ile masz te kilka lat doswiadczenia..

@oscarus:
@wykopowy_brukselek: Wiem, ze programisci w EA z kilkuletnim doswiadczeniem dostaja ok. 100-110k CAD rocznie czystej pensji, czyli przy dzisiejszym kursie ok. 330 tys. zl/rok. Do tego premie i bonusy. Nie wiem szczerze mowiac jak w innych firmach to wyglada. A jesli chodzi o szkoly I dzieci, to polecam blog kanadasienada.pl . Wiem, ze para ktora prowadzi tego bloga ma dzieci I mieszkaa od kilku lat w Vancouver ;)