Wpis z mikrobloga

@ohyeahziomus: Tęsknie za tym klimatem ale było też dużo minusów (no i w sumie żona też miała trochę dość). Celujemy żeby w przeciągu roku wylecieć na stałe do Australii, która się wydaje idealnym połączeniem dla nas obojga. Tak czy inaczej czasu na Malcie nie zapomnę pewnie nigdy ;) Co roku wbijamy chociaż raz odwiedzić znajomych :)
@IncestuousFist: Minusy, które mi nie przeszkadzały ale żonie już czasem bardzo: śmieci na ulicy, częsty smród, bardzo duża wilgotność w 2-3 miesiące zimy, czasem nieprofesjonalizm w wielu sprawach.

Minus, który mi przeszkadzał bardzo to beznadziejna komunikacja miejska i straszne korki.

Natomiast lista plusów jest duża ale to już zależy co dla kogo jest w życiu ważne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fre4k: No właśnie o tym myślałem pisząc "zależy co dla kogo jest w życiu ważne". Dla mnie ta mentalność to większy plus niż minus. Uwielbiam luz i spokojne życie bez spiny ;) Przez te 2,5 roku pracy czułem się codziennie jakbym był na wakacjach, wypoczęty psychicznie, zero spiny w pracy i życiu. Taka mentalność jest dla mnie idealna :) Ale niekórzy wolą coś w stylu mentalności "niemieckiej" - wszytko porządnie, na
@weshu: ja to widzę inaczej, Ci ludzie nie widzą nic poza swoją wyspą, nie mają aspiracji, celów w życiu, niby powolne szczęśliwe życie, #!$%@? co weekend, piwko po pracy i tak do starości, tak jak pisałeś ... co kto woli.
@fre4k: Piszesz jak moja żona :) I to też powód wyprowadzki - za młodzi jeszcze jesteśmy na takie podejście. Na ameryturę to świetny kraj a nie jak ma się ok. 30lvl. Tak czy inaczej 'aspiracje', 'ambicja', 'kariera' często tylko sprawiają, że ma się w życiu więcej problemów i stresu niż faktycznego profitu. I po co? Co kto woli ale dla mnie spokojne, bezstresowe życie z rodziną i przyjaciółmi jest ważne o
@ohyeahziomus: dzięki. Za trzy tygodnie wybieram się pierwszy raz na Maltę. W ogóle pierwszy raz za granicę, ale jestem ciekaw, jak kształtuje się tam teraz pogoda i co mogę tam zastać pod koniec marca. Jest szansa na pływanie w morzu, czy średnio?
@Majku_ będzie już bardzo ciepło jasne że jest szansa, ja pływam co sobotę choć niekiedy fale są wysokie i trzeba uważać, temperatura wody jest jak w Bałtyku w sierpniu. Jak chcesz się kumac na browara to dawaj znać.
@ohyeahziomus gdzie jest zrobione to zdjęcie? :) lecę na początku kwietnia, może jakieś wskazówki co koniecznie zobaczyć? I jak jest w końcu z tą komunikacją miejską? Część osób narzeka ale część mówi, że nie jest aż tak źle. :)