Wpis z mikrobloga

Co się dzisiaj odwaliło w pracy. Przyszedł do nas jakiś gościu, kręci się rozgląda jakby czegoś szukał. Następnie podchodzi do mnie i mówi.
On - Chciałbym zostawić swoje CV.
Ja - na jakie stanowisko?
On - Kierowca lub handlowiec?
Ja - Ok, nie wiem czy akurat szukamy, ale proszę zostawić.

I teraz najlepsze. Wyjmuje swoje CV z kieszeni, pogniecione i mówi:
On- proszę sobie skserować bo ja jeszcze muszę je zanieść do kilku miejsc.

Kurtyna!

#truestory #pracbaza #praca #patologiazewsi
  • 96
@muchabzz:

1. Dają z tego powodu że pracodawcy często te bez zdjęcia wyrzucają.
Jak mam do przejrzenia 20 cv na jedno stanowisko, to wyrzucam te bez, bo często po zdjęciu można poznać czy patola (po twarzy albo po tym, że zdjęcie z wakacji bez koszulki - zdarzyło się). Mówię o stanowisku gdzie nie potrzeba mocno wykwalifikowanego osobnika.
2. z doświadczenia: ładniejsi handlowcy są skuteczniejsi.
3. nie "muszą", ale działa to na
@muchabzz: Czytam i mam polewę. Nikt zdrowy na umyśle by nie przyjął takiego gościa nawet jeśli by ktoś szukał dokładnie kogoś takiego. Przecież jak ktoś odwala coś takiego to wyobraź sobie pracę z nim. Ciągłe narzekania jego współpracowników to jedyne co byś dostał z takiej współpracy. No chyba że mówimy o pracę za najniższą stawkę do ludzi bez żadnych konkretnych umiejętności i bez żadnych specjalnych oczekiwań pracodawcy (jak np. dobra jakość
@gosolution dokladnie. I to jest wlasnie dowod na #!$%@? tego systemu. A ty jesteś jego czescia. Co wiecej.. Jako pracownik odpowiedzialny za rekrutacje dajesz pewnie do podpisu mnostwo madrych papierkow a wsrod nich te o zakazie dyskryminacji ze wzgledu na plec wyglad poglady orientacje. Po czym bez zenady przyznajesz sie ze pierwszym kryterium wyboru jest zdjecie.. Niewazne co ma czlowiek robic . wazne ze jest zdjecie. Najwięcej szans maja wtedy loszki
@Prawdziwy_Polak juznw pierwszym zdaniu pokazujesz ze nie nadajesz sie na kogos do rekrutacji ludzi.
Oczywiscie ze w przypadku opisanym przez opa sprawa jest lekko dyskusyjna. Niemniej jednak jesli jestem rekruterem z glowa na karku to czytam co mi ludzie przynoszą bo rozne sa powody ludzkich zachowan i może sie okazac ze strace ciekawą okazje. Natomiast sam op napisal w innym miejscu ze rekrutuje ludzi ktorzy mu sie podobaja bo chce miec ladne
@muchabzz: ja nie pracuje w HR, jestem programistą, który buduje swój team i też są tam dziewczyny. Zdjęcie nie jest I kryterium wyboru ale jeżeli mam 2 młode dziewczyny na testerki do przyuczenia to wybieram ładniejszą. To ma swoje plusy w pracy. Faceci jej pomagają, ona dużo potrafi załatwić szybko. Inni programiści nie odchodzą do innej firmy bo się #!$%@?ą i ogólnie jest fajnie. Co zrobisz, takie życie. Ludzie ładni mają