Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie danie proponujecie żebym mógł zmieścić się w 32 zł i przeżył 4 dni? Mam w tym tygodniu ciężką sytuację materialną. Myślałem o tostach i makaronie chińskim bo serio nie zmieszczę się chyba z niczym tak żeby nagotować tego na kilka dni. PS: Jedyny otwarty sklep to żabka,
PS: Nie lubię czokoszoków
#pytanie #gotujzwykopem #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 26
@AnonimoweMirkoWyznania Mleko, mąka i rób naleśniki, makaron z sosem, ryż, płatki owsiane np. z jabłkami, bagietki (nieraz są po 99gr), ziemniaczki z cebulką + kefir. I oczywiście obczaj dział kończącej się przydatności w jakimś dużym markecie jeśli i tak planujesz zjeść w 4 dni ( )
@AnonimoweMirkoWyznania: Zakładam, że masz jakieś przyprawy...za czasów studenckich byłam dobra w przetrwaniu. ;)

Proponuję: Na śniadanie owsianka z masełkiem i tartym jabłkiem, (jeśli Ci jakiś dżem został to też z dżemem). Na pierwszy obiad - rosołek a na drugie: potrawka z mięsa z rosołu, na drugi obiad rosołek + udko duszone, na trzeci pierś smażona soute. Kolacja: bułki z pomidorkiem.

Ceny z Tesco:
Masło Śmietankowe 170 G 2,99 zł
Kurczak 12,99
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie możesz przeczekać do jutra i pójść do innego, bardziej przystępnie cenowo sklepu ?
- Kupujesz makaron (najlepiej wartościowszy i bardziej sycący - z mąki durum, a najlepiej z mąki wieloziarnistej -niewiele droższy od zwykłego)
- 4 udka z kurczaka
- przyprawę do kurczaka (ok. 1,50), surówkę Colesław ok. 2,50 zł (te w Biedronce)
- marchew, pietruszka
Gotujesz na udkach duży garnek rosołu, który możesz mieć nawet na 3 dni.
OP który zapomniał kodu: @Mam_wiecej_niz_13lat: @kptant: @JUSTd0IT: @laffitte: @Zimna_Herbata: @fruktoza: @Akayari: @DonnaPaulsen: @MrSknerus: @heheszek: @fiziaa: Kupiłem w końcu dwie mrożone pizze po 3.5, jajka (niestety 3 klasy ale chyba nie umrę jak przez 3 dni zjem taki syf) 3.5 z przeceny, makrelę do pasty jajecznej, chleb tostowy, szynkę, ser, kiełbaski. Łączny koszt 23 zł, więc może jeszcze dokupię jakiegoś kurczaka,