Wpis z mikrobloga

#ksiazki #scifi #sciencefiction #fantastyka #postapokalipsa
Hej polećcie jakieś uniwersa SF/steampunk/fantastyka/postapo Generalnie chodzi mi żeby było tego dużo najlepiej tworzone przez kilku twórców i wielowątkowe - stąd raczej szukam uniwersum nie sagi. Jeżeli chodzi o gatunek to wszystko poza hard fantasy wchodzi w grę. Co odrzucamy/czytałem:
Diuna (odpadłem na 2 tomie),
Expanded Universe (tego aż za dużo, niespójne i wiele rzeczy słabych ciężko coś znaleźć bez odwołań do rzeczy noszących cechy wspomniane wczesniej),
Metro (czytam właśnie ale jakoś nie mogę się przekonać, jakieś takie nastolatkowe)
Hiperion (zaliczony, uwielbiony, ale mało mało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Malazańskia księga poległych (za mocne fantasy, niezniszczalne postacie)
Pieśń lodu i ognia (przeczytana, całkiem lubię czekam czy coś nowego się wykluje ale to też tylko saga)
Kroniki Amberu (zbyt magiczne)
Wiedźmin (zaliczony, całkiem lubię ale to również tylko saga)

Ktoś coś?
  • 16
Honor Harington


@CalyNaBialo: To jest właśnie to czego szukałem
@Heteroseksualny_Bialy_Facet: Future nawet posiadam ale jakoś zniechęcony lekko Metrem jeszcze się nie zabrałem. Może jak zrobię Metro.
@ryhu: @jast: Hm muszę obczaić bo zupełnie nie znam uniwersum Warhamera 40k (jedynie klasycznego)

Oprócz tego szukam jednej kosmicznej sagi pisanej przez kosmologa. Czytałem o niej kiedyś ale dzisiaj za nic nie umiem jej znaleźć. Jedyne co pamiętam to że dzieje się
@Nie_umre_za_ciebie: Nie uniwersum, ale ciekawa saga - Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary, można czytać chronologicznie według wydarzeń lub wydania książek. Poza tym ciekawy pomysł, bo to fantastyka osadzona w realiach alternatywnej historii chrześcijaństwa... Jezus nie umarł na krzyżu, a zszedł z niego i wywarł pomstę na swych oprawcach ( )