Wpis z mikrobloga

@veranoo doucz się i Bedzie ok. Node też może zwracać widoki normalne tak jak php json. Ja np buduje serwis gdzie większość htnl jest zwracana przez serwer, a tylko i aż panel klienta to spa gdzie rzeczywiście routesy odpowiadają jsonamu
  • Odpowiedz
@trustME: zapomniałem jeszcze dodać o domyślnej konfiguracji PHP, tak jak się robiło kiedyś, index.php -> do przeglądarki leci text/html.

Niech będzie, zaorali mnie( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@veranoo: znaczy może przesadziłem z tym równie wydajny jak node.js, ale do zastosowań jakiś średniodużych appek do dużych wystarczy, dopiero jak jakieś biznesowe rozwiązania dla jakiś korpo to wtedy pewnie jakiś node, java czy c#
  • Odpowiedz
@Jurigag: tu się z tobą nie zgodzę :) takie badoo czyli całkiem spora firma przeszła na php7, ba nawet nasza rodzima logistyka wojskowa powoli przechodzi na PHP'a ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ps. mimo wszystko więcej firm rzuciło się na node'a, które ostatnimi czasy doznało jakiegoś renesansu i biznes chyba zaakceptował go jako pełnoprawną alternatywę
  • Odpowiedz
ale banki, czy inne duże instytucję to raczej cały czas będą się trzymać rozwiązań enterprise np JavaEE


@veranoo: no nie bardzo, jak państwo sobie zacznie wprowadzać jakieś #!$%@? podatki to trzeba szukać sposobu na zmniejszenie kosztów bo wszystkiego na klienta zrzucać się nie da bo po prostu przejdzie do innego banku
  • Odpowiedz
@veranoo: ? a to nodejs czy php jest mniej bezpieczne niż java czy jak? przecież bezpieczeństwo nie zależy od języka tylko od tego jak aplikacja napisana, równie dobrze można napisać niezabezpieczoną odpowiednio aplikację w javie z dziurami
  • Odpowiedz
@Jurigag: true
@veranoo: banki itp. traktowałbym wręcz jako osobą rzeczywistość w świecie IT, tam nie może być sytuacji, że oprogramowanie jest dziurawe, a w miarę bezpieczne(załatane) są właśnie stare sprawdzone technologie. Inna kwestia to PHP, node itp. na desktopy (niby istnieją ale... lol), więc lepiej wybrać język, który działa na backendzie, jako aplikacja dla pani z okienka, przez www i jako aplikacja mobilna - zmniejszasz koszty, bo nie
  • Odpowiedz
@AlvarezCasarez: w zasadzie to co napisałem to z kosztami ma się do wszystkiego, nie tylko banków, są branże po prostu gdzie albo zrzucasz koszta na klienta i albo zmieni on po prostu firmę albo próbujesz zmniejszyć koszta prowadzenia firmy @veranoo:
  • Odpowiedz