Wpis z mikrobloga

@PanBeton: sama ta ankieta to pachnie jak zarzutka albo głupota, także ten...

bez znaczenia ile ma lat, zacząłbym się martwić jakby nie wystawał ponad stół przy którym siedzimy podczas rozmowy rekrutacyjnej, ale to też by go nie skreślało
@PanBeton: wiek nie, ale dojrzałość. I studenciaków po 25 lat znajdziesz, którzy są niestabilni i nie rzetelni, to czemu 19-sto latek nie może być stabilny i rzetelny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Część cech niby wyrabia się z wiekiem, ale to zależy od konkretnej osoby i to właśnie tych cech chce pracodawca, a nie cyferki na cv.
@Mysiunia_: dokładnie w wieku 19 lat większość ma specyficzne poczucie odpowiedzialności: "mam #!$%@?", około 25 lat jest już znacznie mniej takich ludzi. Strzelam, że jest to związane z dojrzewaniem i stabilizowaniem się połączeń nerwowych, gdzie płaty czołowe (odpowiedzialne za kontrolowanie emocji) są ostatnie.

19-latek będzie kładł większy nacisk na prężny, dynamiczny rozwój niż kandydat koło 40stki, który ma na głowie rodzinę


@PanBeton: Noo, a taki koleś z rodziną to nawet może chcieć zarabiać nieco więcej niż roznosiciel ulotek albo umowę o pracę (sic!) i co wtedy. Nie to co 19-latkowie nadal siedzący rodzicom w kieszeni, taki to dla pracodawcy złoty interes. W końcu każdego można zastąpić skończoną liczbą studentów.

@Mysiunia_: też uważam, że wiek (albo raczej podobna mentalność/podejście) ma czasami jakieś znaczenie. Gdy szukano kogoś do naszego zespołu, to szukano kogoś w podobnym wieku 25-30. Ewentualnie by był mentalnie w tym zakresie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieliśmy jednego 40+, który wieszał wszędzie swoje żółwie ninja i idealnie pasował w klimat. :D

Edit... co do ankiety, to zaznaczyłem bez znaczenia. Jak się nadaje technicznie, to kwestia do
@PanBeton: @Mysiunia_: @rubytree
(Źródło: przeprowadziłem ze 100 rozmów kwalifikacyjnych w branży w Polsce, Londynie, Dolinie Krzemowej...)

Nie ma większego znaczenia. Liczą się umiejętności. Jeśli osiągnął je już w młodym wieku, to z jednej strony nawet lepiej -- większy potencjał do bycia lepszym w wieku 25, 30 lat. Jasne, pewnego obycia i dojrzałości może mu zapewne brakować, ale bez obaw. To jest junior. I to prawdopodobnie najmłodszy członek zespołu. Starsi koledzy