Wpis z mikrobloga

@le_diavolo: z moich obserwacji często wręcz w zamożniejszych krajach maja gorsze telefony niz przeciętny Polak. Nie wirm czy to wynika z tego, ze jak nie potrzebują tych wszystkich opcji to kupują na pokaz? (Ilu 50+ ma smartphony, z ktorych i tak potrafią tylko zadzwonic, nawet z odbieraniem SMS czasem cieżko)
  • Odpowiedz
@primusxoxo: A wśród moich znajomych ludzie, którzy mają iPhone'y po prostu ich używają i sobie chwalą, że nie mają z nimi problemów. W większości są to ludzie, którzy nie znają się na elektronice i zdecydowanie nie szukają w tych telefonach podniesienia swojego statusu społecznego (w towarzystwie raczej większość dobrze zarabia, więc nikt nie musi brać kredytu, żeby podnieść swój status iPhonem). Także może po prostu masz dziwnych znajomych? :P
  • Odpowiedz
Używam andorida od czasów Xperii X8. Powiem tak, mam kontrole nad urządzeniem, bez roota i roma ciężko go używać. Zawsze wsparcie producenta kończy się w przypadku andka po roku (flagowe chińskie marki dbają o to dużo lepiej). Mam kontrolę bo muszę zainstalować pełno modułów które pozwolą mi zablokować wszystkie niepotrzebne apki w tle, usługi które drenują baterie i wysyłają #uj wie co na serwery producenta. Nie kupuję iP bo szkoda
sspiderr - Używam andorida od czasów Xperii X8. Powiem tak, mam kontrole nad urządzen...

źródło: comment_r9ioHqLc2SOQLc7LeJZbwsxmNAmiDh2c.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@grzech_u: W stockowym androidzie też długi czas nie było kontroli. Teraz jest lepiej ale nadal nie ma takiej dobrej kontroli jak w stacjonarnym OS. Wszystkie systemy mobilne dla końcowego użytkownika do taka czarna skrzynka. Coś telefon muli,. coś wolno pracuje ale w gruncie rzeczy #!$%@? wie co robi i nawet nie masz narzędzi od ręki by się dowiedzieć co nie gra. Ile to ludzi pisze że telefon muli, nawet na
  • Odpowiedz
wybrałem androida bo wolniej się starzeje.


iPhone 5 z 2012 roku w dalszym ciągu jest w miarę używalny, natomiast jego androidowy odpowiednik od Samsunga, czyli S3 nadaje się co najwyżej do rzucania o ścianę (albo do oddania wykopkom w #rozdajo, jak kilka postów niżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Wiem, co mówię, bo sam mam telefon o podobnych parametrach. Że nie wspomnę o aktualizacjach - nawet flagowce nie mają tak długiego wsparcia, jak iPhone. Wspomniany przeze mnie SGS3 ostatnią aktualizację otrzymał pod koniec 2013, czyli półtora roku po premierze. A to przecież flagowiec, natomiast budżetowce i średniaki często nie dostają aktualizacji w ogóle. iPhone 5 otrzymuje je do dziś, choć pewnie iOS 10 był ostatnią aktualizacją.

zaraz na jesieni apple zaprezentuje kolejny telefon pełen najnowszej technologi
  • Odpowiedz
@grzech_u: @syn_admina: mam niemal to samo

Ponad 3 lata temu kupiłem używkę Galaxy S3, ale poliftowego, model Lte.
4 rdzenie, 2gb ramu, android 4.4.4, do dzisiaj wszystko na nim działa, a jako że kupiłem za swoje ciężko zarobione w gunwopracy pieniądze, to dbałem lepiej niż o siebie. Od samego początku silikonowe etui i folia/szkło na ekran. Dziś ekran nie ma ani jednej ryski, telefon nadal prezentuje się wyśmienicie,
  • Odpowiedz
@grzech_u: Wybrałem Androida, ponieważ lubię używać swoich normalnych słuchawek ze złączem mini jack i nie kupować dodatkowego bezprzewodowego szajsu na baterie za 100+ zł, bo tak sobie wymyślił producent.

  • Odpowiedz
problemem androida jest ... samsung (reszcie producentów też należy dać w ryja) biorą androida, #!$%@?ą swoje gówniane apki, potem jeszcze często ścierwoapki od operatorów.

prosiłbym porównywać tę samą półkę cenową - w 2012/3 ludzie nosili 4S bo iph5 kosztował 3K albo 1300 + abo ~150zł na 3lata
ale stawiam tezę że i tak uda się spokojnie używać note II w 2017 roku a i pewnie dłużej
to że nie ma aktualizacji andka i został na wersji 4.X nic nie zmienia. to jest sytuacja jak z komputerami PC
ludzie siedzą na XP czy win7 i w doopię mają że powsatał win10
  • Odpowiedz
@primusxoxo: u mnie na odwrót, przesiadłem się z androida na iphone, to od co drugiego kumpla musiałem słuchać o tym jaki błąd popełniłem. No ale czego się spodziewać po linuksiarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
problemem androida jest ... samsung (reszcie producentów też należy dać w ryja) biorą androida, #!$%@?ą swoje gówniane apki, potem jeszcze często ścierwoapki od operatorów.


@syn_admina: to w takim razie problemem androida jest po prostu android, bo są producenci urządzeń, którzy nie dają żadnych apek, a i tak to nic nie zmienia.

każda aplikacja ze sklepu działa i będzie tak pewnie jeszcze parę lat


@syn_admina: jesteś pewien? ( ͡
  • Odpowiedz