Wpis z mikrobloga

Omlet
Główne składniki: 4JAJA (311kcal 28B 22T 1,3W), masło/olej (ok 50kcal), szczypta soli, pieprzu

Opcja 1
50ml mleka 3,2% (25kcal), kakao łyżeczka 5g (15kcal)(alternatywa: przyprawda do piernika lub cynamon), zmielone lub namoczone w cieplej wodzie/mleku płatki owsiane 50g(180kcal 6,5B 30W 3T)
jeżeli lubicie na słodko to możecie dodać łyżeczkę ksylitolu albo dwie :) 5g (12kcal)
można z powodzeniem posmarować wszystko masłem orzechowym łyżka masła 20g (115kcal 5B 10T 3W)
Jeżeli macie to można również dodać odżywkę białkową (80% 30g 120kcal 25B 1T 1W), bo fajnie zmienia smak. Jeżeli zdecydujecie się na odżywkę nie musicie dodawać ksylitolu.
Przygotowanie: ubijamy jajka, a później dodajemy resztę składników, mieszamy wszystko i wylewamy na patelnię

Opcja 2
pierś z kurczaka 150g (150kcal 32B, 2T), pól cebuli, 1 ząbek czosnku, pomidor lub papryka,
Średni pomidor ma jakieś 30kcal, maly koktajlowy z 4kcal, a pół papryki też ok 30kcal, pół dużej cebuli ok 20kcal, ząbek 7kcal
Przygotowanie: na rozgrzanej patelni podsmażamy cebulę, dodajemy czosnek. Później dodajemy pomidorki/paprykę. Dodajemy pokrojonego kurczaka. Na samym końcu ubite jajka.
Inne opcje:
Z serem, z szynką, ze szpinakiem, z bananem/innymi owocami np ananas.

W omletach fajne jest to, że bez problemu można zmieniać proporcje, więc możemy ułożyć wszystko pod swój gust. Ja sam przez spory czas jadłem omlety z 5jaj i 100g płatków + dodatki, później się przesiadłem na 3jaja, 30g odzywki i 50g płatków.

Oba omlety można oczywiście bez problemu pokroić i zabrać do szkoły/pracbazy czy ogólnie w teren.

Mała dygresja odnośnie masła orzechowego. Dobre masła (które są zrobione tylko z orzeszków) swoje kosztują, więc warto zaopatrzyć się w blender kielichowy. Ja w lidlu kupiłem 3w1 (trzebaczka, blender ręczny i w kieluchu) 600W za 79zł. Wtedy wystarczy kupować same orzeszki, dla smaku można dodać troszkę soli. Ręczny blender fajnie się sprawdza do mielenia płatków i robienia szejków, a trzepaczka wiadomo idealna do jajek ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Troszkę smutów:
Wszystkie przepisy jakie polecam są proste, szybkie, tanie i pożywne- takie jakie obiecywałem. Ma to na celu przede wszystkim zaoszczędzenie czasu i cebulionów. Niektórzy zarzucali mi, że poleciłem tylko jaja mięso i twaróg, ale te produkty są tanie, łatwo dostępne i pożywne. Poza tym takie proste pozycje jest łatwo zapamiętać, więc nie powinniście mieć problemów z pamięcią. Przecież 4 jaja, 50g płatków i inne dodatki z opcji + łycha masła ma 700kcal, a to mniej więcej 1/3 zapotrzebowania niebieskich pasków i czasami polowa zapotrzebowania różowych :).

W każdym razie teraz z tego konta będę tutaj zamieszczał wpisy pod tagiem #pelnapompa. Prawdopodobnie otworzę też kanał na yt o ile czas pozwoli. Wszystko to co obiecywałem czyli koszta diety i poszczególnych produktów bez promocji będzie zamieszczone. Postaram się jak najszybciej, ale wiadomo teraz okres świąteczny, trzeba będzie pomóc coś w domu, odpocząć etc., więc takowy poradnik pewnie będzie po nowym roku. Do tego czasu będę zamieszczał podobne wpisy jak ten.

Jeszcze odnośnie tagu. Napisałem do administracji o tym, żeby przydzielili mi ten tag i odpisali, że jak będzie odpowiednia aktywność to mi go przydzielą. Aktywność z mojej strony będzie, więc to tylko kwestia czasu.

Chciałbym też, aby wszystkie moje wpisy były jak najbardziej przejrzyste. Ze swojego pierwszego wpisu byłem średnio zadowolony, ale myślę, że ten drugi jest pod tym względem znacznie lepszy

#pelnapompa #mikrokoksy #dieta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach