Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
@marrconi: tak, znaczna czesc popiera Putina, a kto nie popiera ten nazywany jest zdrajca. Istnieje tu podzial na patriotow popierajacych Putina i zdrajcow bedacych przeciwko. Media dzialaja jak agencje PR, pompuja mu rating. Brak zrozumienia tutejszych warunkow prowadzi wielu europejczykow do wyciagania blednych wnioskow.
Pelikany zidiociałe, efektem są rządu PiSu i walenie sobie gruchy do imperializmu i autorytaryzmu. #!$%@? Ukrainy i wpieranie Rosji w niszczeniu tego kraju


@Krisskow: Nie ma bardziej ukrainofilskiej partii w Polsce niż PiS, a już sugerowanie, że elektorat Kaczyńskiego wspiera Rosję zakrawa o nieśmieszny trolling. Nawet jeśliby Rosja chciała zaatakować Polskę to ma dogodną drogę przez Białoruś czy chociażby najbardziej zmilitaryzowany punkt w Królewcu. Niechciany bękart 91' roku nie jest nam
@tomasz-maciejczuk: oooo to wspolczuje odbioru.. mieszkalem 8 miesiecy w Moskwie. Ludzie przesympatyczni, jak dowiaduja sie ze jestes polski to wodeczka znajduje sie nawet w porshe. Po rosji poruszalem sie stopem, tez polecam, ludzie ciekawi co sproawdza Polaka do rosji.

W kwestii islamizacji, zycze kazdemu zeby kaukazce byly tak trzymane jak w Moskwie. Omon zapewnia im szybka sciezke zdrowia.

I najwazniejsze, nie ma tego zachodnio europejskiego #!$%@?, tej wszechobecnej nachalnej kultury z
@tomasz-maciejczuk rzadko się udzielam, ale teraz napiszę, bo moim zdaniem trochę to wszystko koloryzujesz (odnośnie nastawienia Rosjan do Polaków). Byłam 2 lata temu przez miesiąc w Woroneżu na praktyce w firmie związanej z przemysłem naftowo-gazowniczym. Wszyscy byli dla mnie bardzo mili, nie było to wymuszone, nie odczułam ani razu żeby ktoś mnie traktował gorzej z racji tego, że jestem Polką (a wiedział o tym każdy, bo musiałam mieć specjalne zezwolenia żeby móc
@proba1: powiedziales kiedys tym Rosjanom od wodeczki, ze w 1939 roku Stalin napadl na Polske? Albo, ze Armia Czerwona to dla Polakow okupanci, a nie wspaniali wyzwoliciele? Powiedziales im, ze Polacy nie chcieli komunizmu? Powiedziales im, ze usuwanie pomnikow Armii Czerwonej z centrow miast jest naszym prawem, nawet jesli im sie to nie podoba? Bo rzeczywiscie, jesli tylko chlac wode to z nawet Ukraincy z OUN-UPA sa wspanialymi ziomkami.