Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...

źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg

Pobierz
  • 252
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: wiem ze glownie serbia i białoruś bo sam te naklejki przyklejam ( ͡° ͜ʖ ͡°) a te z chile i nowej zelandii ile? a co do truskawek to u nas dzisiaj w macro bylem i tam kosztowały 90zł za kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@3beczkiblefik Sprawdź ile wynosi PKB per capita z parytetem siły nabywczej, oraz pensja minimalna / średnia. Sprawdź też poziom nierówności społecznych.

Przeciętny Rosjanin żyje jak robak w porównaniu z nami.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: co do tej antypatii do Polaków, to mam inne doświadczenia, 10 lat temu będąc w Atenach na erasmusie spotykałam Rosjan w średnim wieku (po 40.) na mieście (emigranci zarobkowi) i zawsze entuzjastycznie się witali, jak usłyszeli, ze jestem z Polski (jak kogoś z bratniego narodu) , byli b. życzliwi i pomocni. No ale od tamtej pory pewnie sytuacja się zmienila..
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: siedzisz tam 3 tyg, piszesz że drogo, biedno i straszno a do tego wszystkiego dorzucasz jedynie swoje zdjęcie... Na twarz to ciężko uwierzyć w takie rewelacje, tym bardziej, że jakoś tak rusofobia od Ciebie bije.
Liczę na obszerniejszy materiał, a najchętniej na vlogasek jak już wrócisz.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: cenny post, Polacy zwykle nie zdają sobie sprawy z tego jak o nas myślą w Rosji.

Mam do ciebie jedno pytanie. W Polsce w TV zwykle o Rosji ludzie wypowiadają się w neutralny sposób, nie widać jakiejś znaczącej niechęci. Owszem, byliśmy pod zaborami, Stalin urządził u nas czystki itd. Ale w Polsce temat Rosji jest zepchnięty na drugi plan, ważniejsze jest to co w UE albo Ameryce.

Jak ocenisz stanowisko
  • Odpowiedz
@takniejest: Generalnie do relacji maciejczuka trzeba spojrzeć przez pewien pryzmat. Pamiętajmy że teraz z każdego jego postu cieknie niechęć do Rosji (ciekawa zmiana jeśli chodzi o wcześniejsza postawę...). Sam miałem do czynienia z Rosjanami w tym parę bliższych relacji i większość nie okazywała mi jakiejś wielkiej niechęci ze względu na narodowość. Nastroje tutaj wahały się od neutralnego do miłego. Raptem dwóch mnie nie lubiło (jeden miał parę złych historii z Polakami
  • Odpowiedz