Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
Pobierz
źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg
  • 252
Ale co przetłumaczysz debilom, ktorzy oglądają filmiki jak Putin rzuca gówno-hasełkiem i robi z siebie koguta i jest #!$%@? taki lider i taki alfa i cała Rosja taka potężna na pewno. Pelikany zidiociałe, efektem są rządu PiSu i walenie sobie gruchy do imperializmu i autorytaryzmu.


@Krisskow: Ja osobiście jestem bardzo zaskoczony i zasmucony tym ile osób na tym portalu wielbi tę "wspaniałą" Rosję. Nie ogarniam tego.
@slommy: bylem na Majdanie, pozniej wolontariusz na wojnie w Donbasie. Ostatni rok pracowalem dla najbardziej znanego ukrainskiego dziennikarza Anatolija Szarija. Robilem dla niego materialy w niemal 50 panstwach, m.in. na Ukrainie, na Krymie, w Iraku, Turcji, Naddniestrzu czy w Kosowie. W kwietniu 2016 dostalem zakaz wjazdu na Ukraine i cala Rosja dowiedziala sie o istnieniu polskiego dziennikarza, ktory popieral Majdan, pomagal Ukrainie w Donbasie, a koniec koncow wylapal bana od ukrainskich
@tomasz-maciejczuk: dzieki za odpowiedz. nie obraz sie, ale jak wylapales bana za niewiem co na Ukrainie w kwietniu, a w listopadzie robisz runde po rosyjskich telewizjach to nie wyglada to zbyt dobrze? Drugie pytanie to czy nie boisz sie, ze wykorzystaja cie w tych programach, bo jednak goscie w studio maja doswiadczenia na tyle, zeby twoje niedoswiadczenie przekuc w propagandowy twor?
@slommy: poki co niezle mi idzie. Mam doswiadczenie w dyskusjach z Rosjanami z vk.com. Bana wylapalem po naglosnieniu skandalicznego zachowania ukrainskiej nazistowskiej organizacji Misanthropic Division. Sieg heil na Majdanku, pobicia, zastraszanie dziennikarzy i tak dalej. W Amsterdamie na debacie z udzialem MSZ NL i UA pokazalem zdjecia MD i zadalem pytanie co UA zamierza z tym zrobic. MSZ UA obiecalo mi bana. Slowa dotrzymali.