Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...

źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg

Pobierz
  • 252
  • Odpowiedz
@Krisskow: a znaja cytat Putina: "islam to nieodlaczna czesc rosyjskiej kultury"? Obraz Putina na eksport jest znacznie inny niz ten na uzytek wewnetrzny. Na zewnatrz Putina kreuja na prawicowca, na rynek rosyjski na lewicowego patriote i zwolennika multikulti.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Ale ja to wszystko wiem cumplu. Nie wiem czy znają ten cytat. A nawet jakby znali to wątpię żeby coś zmienił. Walenie konia do Putina to już pewien paradygmat na tym portalu, więc mi szkoda nerwów żeby się wdawać za każdym razem w tę samą dyskusję. Ten naród chyba stracił instynkt samozachowawczy
  • Odpowiedz
Warto dodac, ze Rosjanie sa swiecie przekonani, ze zyja lepiej niz Polacy. Nie pomagaja zadne argumenty, statystyki, zdjecia.


@tomasz-maciejczuk: Ale chyba nie wszyscy. Czesc jednak ulega mitowi Europy i nawet widuje wpisy, że w tej Polsce to niby Jewropa a tez sa biedniejsze dzielnice. Czyli istnije też przeciwny, także przejaskrawiony mit.
  • Odpowiedz
@Krisskow: cholera.. to co? Mam zamieszkac w Rosji i zaczac krecic wideoblog? Teoretycznie mam taka opcje, ale zyc tutaj to swego rodzaju katorga. 1 grudnia wracam do Polski. Moglbym sie przeprowadzic do Moskwy w polowie grudnia. Hmmm! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mowia, ze u nas nie ma pracy i ludzie sa bardzo biedni... i tesknia za PRL.


@tomasz-maciejczuk: Widiząłem nawet na rosyjskich stornach jakies sondaże w których 80% Polaków twierdziło, że za PRL było lepiej.
Ciekawe jest to, ze raz mówią, że u nas nie ma żadnej pracy a innym razem o milionie Ukrianców pracjacych w Polsce.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Z islamizacją zgadzam się - raz byłem 3 tygodnie w Jarosławiu, dojeżdżałem z hotelu na obiekt marszrutką (autobusem podmiejskim), po drodze był spory browar. Większość ludzi jeżdżących tam do pracy (pełny autobus) to właśnie tadżycy, kazachowie i cała reszta kaukazu. Jak zapytałem się rosjan z którymi pracowałem, stwierdzili, że 80% z nich to nielegalni imigranci, ale i tak przyjmują ich do najprostszych prac, bo pracują za półdarmo.
  • Odpowiedz
@szurszur: Rosjanie sa nauczeni myslec dwutorowo. Iwan widzi i rozumie, ze w PL jest lepiej niz u nich. Iwan wmawia sobie, ze tak czy inaczej koniec koncow w Rosji jest lepiej, bo... - i tu 100 manipulacji dla oszukania samego siebie. Zostali nauczeni takiego myslenia przez komunistow.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: No może to by coś dało. Ja z pewnością bym oglądał ( ͡° ͜ʖ ͡°). A jakbyś troszeczkę zaburzył paradygmat to byłbyś moim bohaterem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). Poprzeglądaj sobie główną w znaleziskach o Trumpie, Ukrainie, zbrodiach Ukraińskich albo Rosji i poczytaj komentarze to może jakieś pojęcie
  • Odpowiedz
spotkania i rozmowy z rosyjskimi elitami. I pisze doslownie. Z elitami, artystami, dziennikarzami, politologami, politykami.


@tomasz-maciejczuk: Bo na te programy z Toba zapraszali najgorsze trole kremlowskiej propagandy. Odnosze wrażenie, że po wakacjach oni jeszcze podkrecili atmosfere w kilku programach i mniej jest ludzi o mniej goracych głowach.
  • Odpowiedz
Dla chetnych moj wywiad z Jakubem Korejba, slawnym w Rosji polskim politologiem. Jesli podejdziecie do tego bez emocji mozecie wyniesc sporo przydatnych spostrzezen. Jak chcecie moge jutro wrzucic na wykop. Jak wykopiecie bede wdzieczny. Czekam na publikacje mojego wywiadu ze Strielkowem - bedzie na kresy.pl. Nastepny w kolejce Zyrinowski. Jak sie uda to z wodka w tle:))
tomasz-maciejczuk - Dla chetnych moj wywiad z Jakubem Korejba, slawnym w Rosji polski...
  • Odpowiedz
w rosji jest fajnie jak jesteś w tym wybranym procencie ludzie, reszta kołchozuje za twój byt


@czymozebyc: Ale tam jest taka propaganda, że wielu z tych kołchozujacych nie zdaje sobie z tego sprawy. No ale jak tam tv robia programy o biedzie Niemców i protestach w krajach Zachodu to łatwo ich można przekonać, że gdzie indziej też jest źle.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk:
Z moich podróży po Rosji dodam jeszcze jedno - im dalej od Moskwy tym ciekawsi i z naszego punktu widzenia "normajniejsi" ludzie. Najlepiej wspominam swoje pobyty na Syberii - w okolicach Tomska. Przy kielichu jak się rozgadali to mówili, że mają wielki żal do Moskwy, która to drenuje ich region ze wszystkich dóbr, a w zamian nic nie daje.
Zdjęcie poglądowe - tablica w Tomsku przy muzeum represji stalinowskich (takich
k.....n - @tomasz-maciejczuk: 
Z moich podróży po Rosji dodam jeszcze jedno - im dal...

źródło: comment_KgHT0n8DinwkOh6k9CRf9kLl9OtX94Bv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szurszur: talk show sa dla emerytow i rencistow. Cel: atmosfera zagrozenia przez NATO, pokazywanie jak jest zle na zachodzie i jak wszyscy wokol to debile, a Rosjanie super. Chodze tam dla treningu - cwicze sie w sporach, bo chce wejsc poziom wyzej i nie dac dupy. Pierwszy sprawdzian we wtorek o 14 30 czasu polskiego. Talk show 60 minut TWC. Mniej darcia mordy wiecej dyskusji. Najwyzszy poziom to programy Solowiowa.. ale
  • Odpowiedz
I jeszcze jedna przykra rzecz...

Korwina Mikke maja tu za faszyste i pozytecznego idiote. Nacjonalistow z RN rowniez. Za hasla i transparenty z Marszu Niepodleglosci w Rosji jest przewidziana kara grzywny lub wiezienia - art 282 kk FR. Nasz polski, prawicowy obraz tego czym jest Rosja i kim jest Putin nie ma nic wspolnego z prawda. Dalismy sie, jako prawaki, porobic sztuczkom specow od PR.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk:

Rosjanie bardzo boja sie muzulmanow. Widac to w metrze i na ulicach. Unikaja kontaktu wzrokowego.


Zdarzają się ataki na ludzi innej narodowości/religii ?

Od jakiegos czasu w Moskwie rzadzi nowa mafia. Azerska. Brzmi fatalnie, prawda?


Możesz coś więcej o tym napisać ?
  • Odpowiedz