Wpis z mikrobloga

Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie rozpisywal. Krotko: brud, smrod, ubostwo i islamizacja. Kazdego zwolennika Putina nalezy wysylac do Rosji na kilka miesiecy zeby popracowal i pozyl za rosyjskie zarobki, zeby skosztowal rosyjskiego zycia, ich fatalnej i drogiej zywnosci, porazajaco obrzydliwych szpitali, epidemii HIV, agresji na ulicach, smrodu na klatkach schodowych, bezradnosci obywateli w zderzeniu z wszechmogaca biurokracja. Jest tu tak zle, ze malo kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawe. Boje sie pomyslec jak jest w Woronezu, Tambowie czy w Stawropolu. Kur... jak oni moga tak zyc?!

Boze, jesli istniejesz, dziekuje Ci za to, ze urodzilem sie w Polsce, a nie w "wielkiej i wspanialej" Federacji Rosyjskiej.

PS: Rosyjskie szynki sa tak slabe, ze nie dalibyscie ich swojemu psu. O parowki nawet nie pytajcie. Jak bedziecie jesc kanapki z szynka i z serem pomyslcie o mnie. Ja jem wyrob seropodobny o smaku mleka z gipsem. Co do szynki - nie jestem pewien czy zawiera mieso...

PS2: Jesli mysleliscie, ze w Polsce panuje rusofobia to widocznie nie spotkaliscie sie z polonofobia w Rosji. Nas tutaj nienawidza. Przy czym jest to nienawisc dlugo hodowana przez ZSRR, a pozniej przez media Kremla. Jest to nienawisc chlopska, prymitywna, plugawa, odbierajaca nam prawo do samostanowienia, decydowania o swoim losie. Cos okropnego.

#rosja #maciejczuk
tomasz-maciejczuk - Rosja...

Jestem w Moskwie niemal trzy tygodnie. Nie bede sie r...

źródło: comment_pP9FLtQ5PnwHCKe3VZxCanVURzVSp0sB.jpg

Pobierz
  • 252
@tomasz-maciejczuk: Z islamizacją zgadzam się - raz byłem 3 tygodnie w Jarosławiu, dojeżdżałem z hotelu na obiekt marszrutką (autobusem podmiejskim), po drodze był spory browar. Większość ludzi jeżdżących tam do pracy (pełny autobus) to właśnie tadżycy, kazachowie i cała reszta kaukazu. Jak zapytałem się rosjan z którymi pracowałem, stwierdzili, że 80% z nich to nielegalni imigranci, ale i tak przyjmują ich do najprostszych prac, bo pracują za półdarmo.
Dla chetnych moj wywiad z Jakubem Korejba, slawnym w Rosji polskim politologiem. Jesli podejdziecie do tego bez emocji mozecie wyniesc sporo przydatnych spostrzezen. Jak chcecie moge jutro wrzucic na wykop. Jak wykopiecie bede wdzieczny. Czekam na publikacje mojego wywiadu ze Strielkowem - bedzie na kresy.pl. Nastepny w kolejce Zyrinowski. Jak sie uda to z wodka w tle:))
tomasz-maciejczuk - Dla chetnych moj wywiad z Jakubem Korejba, slawnym w Rosji polski...
@tomasz-maciejczuk:
Z moich podróży po Rosji dodam jeszcze jedno - im dalej od Moskwy tym ciekawsi i z naszego punktu widzenia "normajniejsi" ludzie. Najlepiej wspominam swoje pobyty na Syberii - w okolicach Tomska. Przy kielichu jak się rozgadali to mówili, że mają wielki żal do Moskwy, która to drenuje ich region ze wszystkich dóbr, a w zamian nic nie daje.
Zdjęcie poglądowe - tablica w Tomsku przy muzeum represji stalinowskich (takich
k.....n - @tomasz-maciejczuk: 
Z moich podróży po Rosji dodam jeszcze jedno - im dal...

źródło: comment_KgHT0n8DinwkOh6k9CRf9kLl9OtX94Bv.jpg

Pobierz
@szurszur: talk show sa dla emerytow i rencistow. Cel: atmosfera zagrozenia przez NATO, pokazywanie jak jest zle na zachodzie i jak wszyscy wokol to debile, a Rosjanie super. Chodze tam dla treningu - cwicze sie w sporach, bo chce wejsc poziom wyzej i nie dac dupy. Pierwszy sprawdzian we wtorek o 14 30 czasu polskiego. Talk show 60 minut TWC. Mniej darcia mordy wiecej dyskusji. Najwyzszy poziom to programy Solowiowa.. ale
I jeszcze jedna przykra rzecz...

Korwina Mikke maja tu za faszyste i pozytecznego idiote. Nacjonalistow z RN rowniez. Za hasla i transparenty z Marszu Niepodleglosci w Rosji jest przewidziana kara grzywny lub wiezienia - art 282 kk FR. Nasz polski, prawicowy obraz tego czym jest Rosja i kim jest Putin nie ma nic wspolnego z prawda. Dalismy sie, jako prawaki, porobic sztuczkom specow od PR.