Wpis z mikrobloga

potem się dziwić, że młode kobiety sa tak traktowane na rynku pracy.

Po stłuczce pół roku na zwolnieniu, bo wypadek w drodze do pracy, więc 100% płatne:
- jak się czujesz?
- "oj wiesz, boli mnie ten kręgoslup cały czas, bede miała przedłuzone zwolnienie"
- ale to masz jakąs rehabilitacje, czy coś?
- "no nie, lekarz kazał wypoczywać"

Tylko zakończył się okres zwolnienia i musiałaby przejśc na zasiłek rehabilitacyjny, czyli świadczenie obcięte to nastąpiło cudowne ozdrowienie.

Minął rok. laska jest od 10 minut w ciąży i już jest na zwolnieniu i raczej tak już do końca zostanie.

#logikarozowychpaskow #pracbaza #gorzkiezale
  • 76
dziecko jest tez tatusia.


kwestia do ustalenia w przyszłości.( )

dlaczego tatuś ma i dziecko i kase a kobieta dziecko i mdłości, rozstępy, wahania nastroju i wypadające włosy?


@kawazrana: bo taka nas stworzyła natura. Ot.

kiedyś się rodziło tyle dzieci bo po pierwsze pokolenie wyżu powojennego je rodziło, po drugie owszem nie było > macierzyńskiego ale za to ludzie nie pracowali do śmierci i prowadzili wielopokolenioiwe
no więc w czym jest problem? dlaczego nie można wrócić do tej lub podobnej tradycji zamiast bezczelnie domagać > się od innych ludzi pieniędzy??


Bo każda inna czynność wymagała by od niej chęci oraz odrobinę niedogodności. A duża część kobiet w PL to mariaż, tragicznego postkomunistycznego myślenia z dwiema lewymi rączkami.
BTW wyobrażam sobie jak karynki mieszkają z babcią z demencją oraz bratem i jego 3 konkubiną :).

@Allbis:
@hypation:
Bezkarność nie pomaga. Tak czy inaczej to nie sam fakt istnienia zwolnień jest zły, ale fakt wystawiania fałszywych zwolnień i późniejsza zbyt słaba weryfikacja.
Dzietność mamy słabą, zabranie płatnych urlopów macierzyńskich i zdrowotnego spowoduje, że będzie katastrofalnie słaba.
Tak czy inaczej to nie sam fakt istnienia zwolnień jest zły, ale fakt wystawiania fałszywych zwolnień i późniejsza zbyt słaba weryfikacja.


@Ragnarokk: Czyli rozwiązanie zaistniałego problemu w postaci oszustw które drenują budżet oraz pieniądze podatników. Jest zatrudnienie większej ilości urzędników co spowoduje drenaż budżetu? Bo przecież inaczej nie da się w zmorzyć kontroli.

Ja tu czegoś nie rozumiem.

Dzietność mamy słabą, zabranie płatnych urlopów macierzyńskich i zdrowotnego spowoduje, że będzie >
@magrusia tak na (bez zastanowienia) ze 20 ciezarnych jakie znam (w zyciu w sensie) i z nimi rozmawialam na ten temat 1 slownie: jedna miala takie mdlosci i to tez tylko przy pierwszej ciazy, pozostale dwie juz bez takich objawow. Wiem ze kazda inaczej to przechodzi i czasem to sie zmienia doslownie z dnia na dzien, ale nie przesadzajmy.
@Traczowa

Bo po co zatrudniać młoda kobietę, która być może zaraz zajdzie w ciążę i będzie trzeba jej płacić za 9 miesięcy "ciąży zagrożonej" skoro może zatrudnić faceta?


Masz Ty jakiekolwiek pojęcie o kodeksie pracy? Pracodawca płaci jedynie przez pierwsze 33 dni, potem ZUS.

potem normalne kobiety nie mogą znaleźć pracy, bo "a nuż w ciążę zajdzie"


Normalne kobiety z reguły zachodzą w ciążę.

@kawazrana

Minął rok. laska jest od 10 minut
@Slonx

Z perspektywy pracodawcy czy wspolpracownika ja wole jak taka osoba siedzi na zwolnieniu ciurkiem niz by miala w kratke przychodzic, bo ani zastepstwo, ani praca, ale w ZUS tez sie ta kasa z dodruku nie zrobi, nie?
Pracodawca płaci jedynie przez pierwsze 33 dni, potem ZUS.


@Slonx: ale sam fakt, że przez ponad rok nie ma pracownika, a gdy taka kobieta wróci, musi jej zapewnić zatrudnienie.
@kawazrana

Z perspektywy pracodawcy czy wspolpracownika ja wole jak taka osoba siedzi na zwolnieniu ciurkiem niz by miala w kratke przychodzic, bo ani zastepstwo, ani praca


Pracodawca na ogół nie jest nieogarem i zatroszczy się o to, żeby mu taki pracownik nie przerwał zwolnienia, skoro może mu nie płacić.

w ZUS tez sie ta kasa z dodruku nie zrobi, nie?


No nie. Ale to inna sprawa.

@Limonene

ale sam fakt, że przez
Ja sie nie uzalam nad pracodawcami, ani nad systemem nawet. Wkurza i brzydzi mnie jedynie taka postawa "slizgacza". Tu naciagne, tam oklamie, tutaj uczszkne cos dla siebie. "Nalezy" mi sie to skorzystam. A inni? Inni niech sie sami o siebie martwia. A potem lament, ze dyskryminujo, zwalniajo i szkalujo. Obserwacja takiej osoby przeklada sie potem na ogół i jest dupa dla wszystkich.
Drogie różowe paski, możecie podziękować swoim koleżankom za to że Wasza praca jest, i jeszcze długo będzie niżej wyceniana niż praca facetów. To że pensja kobiety jest średnio kilkanaście procent niższa, to nie efekt dyskryminacji, tylko patologicznych zachowań.
Rozumiem że dziecko się kręci w brzuchu, że plecy mogą boleć, poza tym fajnie sobie poleniuchować, ale znam kobiety, które zapieprzały w polu w dniu porodu. Za równo one jak ich potomkowie mają się
@kawazrana: no ale ty jesteś super pracownik, będzie pracowała w ciąży i po porodzie bez dnia przerwy to czym się martwisz? Pracę masz to już cię raczej z niej nie zwolnią, a niech się martwią te dziewczyny co szukają.
@kawazrana: to podpisz oświadczenie, że jak zajdziesz w ciążę to choćbyś miała zejść na miejscu pracy, to nie pójdziesz na zwolnienie i po problemie.

Założę się, że jeszcze żaden pracodawca ci nie odmówił, bo nawet nie szukałaś innej pracy tylko robisz problem żeby sobie ponarzekać jak typowy Polak. Jak to jest taki problem dla pracodawców to niech zatrudniają babki 50+ i nie widzę problemu. Jeszcze tego brakuje żeby dać wejść sobie
@Stragan zaden pracodawca nie ma prawa podac mi tego argumentu jako przyczyny odmowy, wiec ciezko by bylo by ktorys tak powiedzial. Widze co sie dzieje na rynku i jak kolezanki z roznymi kwalifikacjami, na rozne stanowiska szukaja pracy.

Poza tym celowo napisalam tez o pierwszym zwolnieniu. Chodzi mi ogolnie o postawe tej laski. Byle tylko sie przeslizgnac i siedziec w domu, niech placa frajerzy (ktokolwiek by to nie byl).