Wpis z mikrobloga

potem się dziwić, że młode kobiety sa tak traktowane na rynku pracy.

Po stłuczce pół roku na zwolnieniu, bo wypadek w drodze do pracy, więc 100% płatne:
- jak się czujesz?
- "oj wiesz, boli mnie ten kręgoslup cały czas, bede miała przedłuzone zwolnienie"
- ale to masz jakąs rehabilitacje, czy coś?
- "no nie, lekarz kazał wypoczywać"

Tylko zakończył się okres zwolnienia i musiałaby przejśc na zasiłek rehabilitacyjny, czyli świadczenie obcięte to nastąpiło cudowne ozdrowienie.

Minął rok. laska jest od 10 minut w ciąży i już jest na zwolnieniu i raczej tak już do końca zostanie.

#logikarozowychpaskow #pracbaza #gorzkiezale
  • 76
@kawazrana z ciąża to akurat trzeba iść na zwolnienie odrazu jak wiadomo że ciąża. Z tym nie ma żartów. Moja żona myślała że będzie pracować trochę bo ma lekka pracę. 8 tydzień i mało nie poronila oczywiście szpital itp
@kawazrana: Uwielbiam jak wypowiadają się osoby, które zupełnie nie znają tematu nawet z autopsji. Ciąże bywają bardzo różne i nie jest to komfortowy stan nawet jak nie ma powikłań. Oceniać innych jest bardzo łatwo. A pracodawca płaci za L 4 tak samo jak za każdego innego pracownika przez 33 dni i koniec reszta obciąża zus. Dalszych kosztów nie ma a innego pracownika może przyjść na zastępstwo na czas nieobecności tego w
@rozowy__pasek a jak inaczej mozna znac ten temat niz z auropsji? Tylko z wiedzy nt wiec tak samo jak ja. I ja na pofatawie obserwacji wiem ze ciaze sa rozne i roznie je kobiety znosza, ale patrzac na historie tej laski z mojego wpisu zwyczajnie sciemnia, albo zasluzyla by tak ją ocenic.
@kawazrana: Można mieć jeszcze wiedzę medyczną i położniczą, z autopsji znamy jedynie wycinek który nas dotyczył ale i tak więcej niż osoba, która z tematem się nie zetknęła.

Trochę empatii. Może masz rację, ale pomyśl jeżeli ma zagrożoną ciążę i umiera ze strachu o swoje dziecko czując się przy tym fatalnie, a wszyscy zakładają że leń i obgadują.
@duncanidaho2: A jakie były wtedy statystyki ciąż ukończonych pomyśle zdrowym dzieckiem? Jaka śmiertelność na skutek powikłań? Ile poronień, dzieci matrwo urodzonych? Pewnie że dużo można tylko z jakim skutkiem?


@rozowy__pasek 20 lat temu? Myślę że te statystyki nie różniły się aż tak znacząco od obecnych. Rozumiem że niektóre kobiety chcą być w centrum uwagi, chcą być podziwiane za coś z czym równie dobrze radzą sobie zwierzęta ale moim zdaniem to nie
@duncanidaho2: Żyjemy w czasach kiedy coraz trudniej zajść w ciążę jak się nie jest pijana nastolatka, to potem się chucha i dmucha żeby wszystko było ok. A tych statystyk nie znasz a i w rodzinach się milczało bo to temat tabu i w sumie do dziś wiele par nie mówi o swoich problemach często mówiąc że nie chcą dzieci od lat starając się o potomka często z wieloma stratami po drodze.
@rozowy__pasek jeśli masz takie statystyki pokaż, chętnie poczytam jak się zmieniła sytuacja na przestrzeni ostatnich lat. Jeśli naprawdę takie statystyki lub gotowe badania masz a nie wymyślasz sobie ich na poparcie swoich teorii.
Chcesz dmuchać i dbać o potomka? Super jestem pełen podziwu. Ale rób to na koszt własny lub partnera, a nie podatnika, który płaci za twoje, wynikające z burzy hormonów, fobie.
Dotychczas miałem przyjemność pracować z trzema dziewczynami, które zaszły w ciążę i wszystkie trzy wylądowały w ciągu miesiąca od otrzymania wesołej nowiny na L4 z którego nie wróciły przez rok - jak mawia prof. Robert Gwiazdowski - Umowa o pracę sprzyja występowaniu patologii ciąży. Dlatego apeluję do mirkoprzedsiębiorców - zatrudniajcie kobiety na umowę zlecenie, pomyślcie o dzieciach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cała sytuacja jest o tyle absurdalna,