Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego, ze Ukraińcy zabierają prace Polakom. Ostatnio przekonałem sie jak to jest w praktyce. Jestem w trakcie budowy domu, właśnie ekipa skończyła izolacje fundamentów, trzeba by to wszystko przysypać najpierw piaskiem, później ziemia. Dobra, jadę pod sklep znaleźć ludzi do pracy.

Witam szanownych państwa, potrzebuje 3-4 osoby do łopaty i do taczki, place 12zl/h (co u nas jest bardzo dobra stawka, zazwyczaj fizyczny dostaje 8-10).

Z 7 osób pijących piwo pod sklepem 6 stwierdziło, ze nie maja czasu (wszyscy bezrobotni), a siódmy chciał pożyczyć 50gr bo mu do wina brakuje. Koniec końców podjechałem do domu, w którym mieszkają Ukraińcy. Od ręki wsiadły ze mną do samochodu 4 osoby. W 6h zrobili robotę, która szacowałem na 2-3 dni.
#bekazpodludzi #patologiazewsi #ukraina #bekazzuli
  • 114
Tak stawiając się na ich miejscu, jak ty byś pił piwo pod sklepem z kumplami i nagle by ktoś przyszedł szukać kogoś do roboty do łopaty i taczki, serio byś poszedł?? Ja bym miał to gdzieś ( ͡ ͜ʖ ͡)

@rolfik_r1
@piastun: @rajwyk: w sumie może macie racje. Byłem przekonany, ze ludzie, którzy co chwile chcą 50gr na wino będą chcieli sobie dorobić i mieć kasę na tydzień picia


@rolfik_r1: ale zauważ, że ich nadal czeka tydzień chlania niezależnie od tego czy złapią się łopaty czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja szukałem wystawiając ogłoszenia w gazetach i necie i też zgłaszali się głównie Ukraińcy. Polacy, z którymi się już umawialiśmy niestety nie przychodzili nawet zobaczyć co to za robota. Z resztą wystarczy pogadać z ludźmi po wioskach bieda jak #!$%@? i nie ma na kołocza, ale gdzie ja za dwa koła będę robił na #!$%@? prywaciarza xD
@rolfik_r1: Ukraińcy to złoto. Jestem magazynierem w firmie kumpla mojego ojca. Mam pod sobą 5 Ukraińców, cisną za 8 zł/h po 10-12h z sobotami i cały czas się zachwycają jak to u nas super płacą, że ceny jak na Ukrainie przy 10 razy lepszych zarobkach (tylko na fajki narzekają bo u nich ponoć Malboro za 2-3 zł paczka), jeden sobie jakąś Lumię za 500 zeta kupił to się cieszył jak dziecko
@rolfik_r1: @piastun: to tak trochę jak byś pojechał we Włoszech czy Hiszpanii pod jakąś tawernę i tam szukał ludzi do roboty, oni tam nie mają czasu na pracę, ważna jest degustacja wina cały dzień.
Wystarczyło zrobić jakieś ogłoszenie w internecie lub jakiejś gazetce lub szukać sprawniej.
@morgahard: > Tu byś ruszył dupę, gdybyś siedział z kolegami i podjechał po ciebie biznesmen i zaoferował ci jednorazowy zarobek 80 złotych?

80zł>0zł
A nóż widelec roboty byłoby więcej i tydzień by szło przepracować nawet. A może jakiś majster by zobaczył, że konkretny pracownik ze mnie i zatrudniłby na umowę, nawet "śmieciówkę".
Ale nie, lepiej gnić przed sklepem i mieć 0 zamiast 80zł. Chociaż nie można wymagać od żula inna myślenia,
@Al_Bundy: ale popatrz na to w ten sposób - chociaż raz taki podczłowiek mógłby się do czegoś przydać. A nie tylko "panie kierowniku pan poratuje złotuweczkom hehe" i nic w podzięce.
@CyrekLax to, że myślisz (w przeciwieństwie do mnie?) to absolutnie nie znaczy, że wymyśliłeś coś mądrego. To co napisałeś to kompletne bzdury, krytych nie powstydziłby się skończony kretyn (nie, żebym ciebie nim nazywał). Więc następnym razem pomyśl dłużej zanim coś napiszesz. Szanse, że wymyślisz coś mądrego są nikłe, ale przynajmniej oszczędzisz komuś przykrości czytania takich pierdów na dłużej. Pozdrawiam.
@morgahard: Ale walnąłeś (ʘʘ)

Obstawiam, że właśnie siedzisz i kitrasz komórkę przed facetką od przyry, albo to Ciebie zapytał @rolfik_r1 o robotę, a teraz Cię dupa piecze, że odmówiłeś i jesteś kilka dyszek do tyłu.
@rolfik_r1: nie rozumiem czemu połowa cię tu hejci, chciałeś dobrze, przecież jakby takie żule dostały w 4 320 zł to by z tydzień chodzili #!$%@?, a może i by nawet coś zjedli normalnego ale nie lepiej żebrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Qraape: Jak dla mnie to powinni przymusowo gdzieś robić, ale co mi do tego. Skomentowałem tylko wpis autora i Twój komentarz, bo na wykopie albo skrajnie w jedną albo skrajnie w drugą stronę czego by nie dotyczyło. :)