Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego, ze Ukraińcy zabierają prace Polakom. Ostatnio przekonałem sie jak to jest w praktyce. Jestem w trakcie budowy domu, właśnie ekipa skończyła izolacje fundamentów, trzeba by to wszystko przysypać najpierw piaskiem, później ziemia. Dobra, jadę pod sklep znaleźć ludzi do pracy.

Witam szanownych państwa, potrzebuje 3-4 osoby do łopaty i do taczki, place 12zl/h (co u nas jest bardzo dobra stawka, zazwyczaj fizyczny dostaje 8-10).

Z 7 osób pijących piwo pod sklepem 6 stwierdziło, ze nie maja czasu (wszyscy bezrobotni), a siódmy chciał pożyczyć 50gr bo mu do wina brakuje. Koniec końców podjechałem do domu, w którym mieszkają Ukraińcy. Od ręki wsiadły ze mną do samochodu 4 osoby. W 6h zrobili robotę, która szacowałem na 2-3 dni.
#bekazpodludzi #patologiazewsi #ukraina #bekazzuli
  • 114
  • Odpowiedz
@rolfik_r1 tu byś ruszył dupę, gdybyś siedział z kolegami i podjechał po ciebie biznesmen i zaoferował ci jednorazowy zarobek 80 złotych?
Ja rozumiem, że to żul, gorszy sort i można mu rzucać takie oferty, ale zastanów się nad sobą.

Powtarzam, jednorazowy zarobek 80 nie zmienia sytuacji takich ludzi o krztynę. Nawet gdyby ktoś szukał roboty miałby problem się czegoś takiego podjąć, bo lepiej czas tego dnia wykorzystać na szukanie czegoś stałego,
  • Odpowiedz
80 złotych?


@morgahard: 80 zł to około 40-50browarów, pewnie ze 15-20 prytów, 4-6 półliltrówek wódki :) albo z 8-16paczek fajek. Dla takich osób taka jest wartość 80zł.
  • Odpowiedz
to brzmi jak zarzutka. Gość buduje dom, a dochodzi do tak skrajnie tępych wniosków.


@denerwujesie: to fakt, gdyby tak jeszcze myślał mieszczuch to bym zrozumiał ale on zna okolice (wie gdzie ukraińcy mają bazę) więc faktycznie historia rodem z faktu.
  • Odpowiedz
  • 3
@rolfik_r1 nie ma to jak porównywać meneli spod sklepu którym do szczęścia wystarczy butelka mamrota do ludzi chcących pracować za najniższą XD
U mnie w mieście dwie wielkie firmy płacą minimalną. Dużo ludzi się buntuje, ale szefostwo ma to w dupie bo zamiast dać więcej Polakowi wola dać mniej ukraincowi, no i teraz pracuje tam mnóstwo Ukraińców
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: Niemców pewnie też byś nie znalazł do pracy za 8-10zł, tak już jest że konkretne kraje są w różnych sytuacjach ekonomicznych i dla jednych 10 zł to może być rozsądna stawka (dla ukraińców) a dla innych to samo 10 zł będzie jak splunięcie (dla niemców). Dodatkowo to trochę do złego miejsca sięgnąłeś w poszukiwaniu pracowników - sklep z piwem
  • Odpowiedz