Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego, ze Ukraińcy zabierają prace Polakom. Ostatnio przekonałem sie jak to jest w praktyce. Jestem w trakcie budowy domu, właśnie ekipa skończyła izolacje fundamentów, trzeba by to wszystko przysypać najpierw piaskiem, później ziemia. Dobra, jadę pod sklep znaleźć ludzi do pracy.

Witam szanownych państwa, potrzebuje 3-4 osoby do łopaty i do taczki, place 12zl/h (co u nas jest bardzo dobra stawka, zazwyczaj fizyczny dostaje 8-10).

Z 7 osób pijących piwo pod sklepem 6 stwierdziło, ze nie maja czasu (wszyscy bezrobotni), a siódmy chciał pożyczyć 50gr bo mu do wina brakuje. Koniec końców podjechałem do domu, w którym mieszkają Ukraińcy. Od ręki wsiadły ze mną do samochodu 4 osoby. W 6h zrobili robotę, która szacowałem na 2-3 dni.
#bekazpodludzi #patologiazewsi #ukraina #bekazzuli
  • 114
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: Zaczynam zauważać to samo co zauważyłem w UK i USA, czyli "hurr durr they are stealing our jabs!!oneone!" - I o ile tam jeszcze jest stabilnie bo patole są eliminowani ze środowiska i pracy jest dużo to u nas może to mieć katastrofalny skutek.
  • Odpowiedz
masz cumplu rozum i godność człowieka? Porównujesz ludzi przyjeżdzających zarobkowo do obcego kraju to lokalnej patolii i jeszcze jesteś zdziwiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piastun: Dokładnie, to raz, a dwa:

@rolfik_r1: To sytuacja ode mnie. Znajoma została przyjęta do pracy jako taka recepcjonistka w hotelu od wszystkiego. Umówiła się z babką na 6 dni w tygodniu (szefowa chciała ją namówić na 7, ale nie).
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: kto oferuje w budowlance stawkę od godziny zamiast od wielkości zlecenia (np kostkę rozliczasz z metra do ułożenia)? Masz szczęście, że trafiło na uczciwych, bo dniówka/godzinówka to zwykle niekończąca się robota, skoro im szybciej pracujesz tym mniej zarobisz.
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: szczerze to jakbym miał marnować cały dzień i zarobić jednorazowo 70zł na łopacie, bez żadnych perspektyw na dalszą współpracę to też bym olał, musiałbym z głodu przymierać żeby na takie coś pójść. Tym bardziej że jak trafiają mi się jakieś fuchy, głównie elektryka, to za godzinę dają mi po 50zł. Jakbyś proponował stałą pracę za 12zł i dla ludzi potrzebujących pracy, a nie jakichś patusów spod sklepu to wyglądałoby
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: pięknie załatwione, patriotycznie chciałeś najpierw swoich, ale że nasi biznesmeni zajęci spijaniem browarów, to wziąłeś ludzi, którym się chce i mają ambicję, pogratulować ukraińskich sąsiadów, oby więcej takich
  • Odpowiedz